Şimdi Ara

2011 model Nissan Micra akıl almaz yakıt tüketimi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
3
Favori
77.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 25 ekimde aldığım cvt şanzımanlı aracım şu anda 2150kmde. yakıt değerlerim 5.7-6.3 arasında değişti (şu an 4kez depo doldurdum)

uzun yolda 110kmh geçmeden 250km kullandım ortalama 4.5lt/100km. seyahatim 125 km gidiş dönüş şeklinde oldu giderken biraz daha iniş aşağıydı yol durumu 3.9lt/100km değerini gördüm.

2000kmyi geçttiğim gün çevreyolunda biraz hızlanma-yavaşlama denemeleri yaptım 60km boyunca 160 kmh ile gittim net bir ölçüm yapamadım ancak anlık gösterge 14-18lt/100km oranlarında değişti.
    son doldurduğum depo ile araca ciddi manada yükleniyorum bulduğum her fırsatta gaza sonuna kadar basıyorum. son depo 300km oldu şu an yukarıdaki 160km denemesi de bu depo ile yapıldı ve ortalama şu an için 6.7lt/100km.

aracın güçten hiç kesilmeden hızlanması, ara hızlanmalardaki seriliğinden çok çok memnunum. tabi bunda aracın kısmen hafif olmasının da payı var, yine de son depodaki kullanım tarzımı görseniz gerçekten bu değerin (6.7l) bayağı iyi olduğunu düşünürsünüz.

5000km geçildikten sonra bir miktar daha tüketimin azalacağı ve kış aylarının verdiği ekstra yakıt tüketimi de düşünülürse araç şu an için bile çok az yakıyor denilebilir.

ayrıca micra club başlığında gps ile ölçülmüş hız - devir/dk değerlerim var, ilgilenenlere yardımcı olacaktır..

herkese keyifli sürüşler dilerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr_suphiba -- 21 Kasım 2011; 15:00:06 >

• Arkadaşlar ben de 2012 cvt micra almıştım.net yakıt tüketimi değerlerini vermek istiyorum.araç şu an 800 km.de. araç tam olarak 29.5 krş. yakıyor.rodaj döneminden sonra biraz daha düşeceğini umuyorum.yolun dörtte üçü ş.içi yoğun trafik te geçiyor.165 tl ye doldurduğum depo ile 560 km yol yaptım.Sorularınız olursa yanıtlayabilirim.

Herkese kazasız, belasız sürüşler.
  • arkadaşlar bnm de yakıttan çok derdim var yaklaşık 900 km geldim yol bilgisayarı 8,8 gösteriyor son 150-200 km hiç düşmedi . belki şundandr tüm yolu şehir içi yaptım ama yinede çok yuksek arabayı hiç de zorlamıyorum ama sebebini bir turlu anlayamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: peacemaker

arkadaşlar bnm de yakıttan çok derdim var yaklaşık 900 km geldim yol bilgisayarı 8,8 gösteriyor son 150-200 km hiç düşmedi . belki şundandr tüm yolu şehir içi yaptım ama yinede çok yuksek arabayı hiç de zorlamıyorum ama sebebini bir turlu anlayamadım

soğuk hava, ısınamayan motor, dur-kalk, eğim, rodaj..
  • merhaba benim aracım 2008 model micra istanbul da oturuyorum . ışık yanınca benzin aldım ve km hesapladım tam 160 tl de 320 km gitmiş ben sordum normal dediler ama bujilerine hava filtresine baktılar iyi dediler sizce çokmu yakıyor yoksa normalmi?
  • Merhabalar 2011 micra tekna manuel aracımı hazıran ayında aldım. Aldıktan sonra ki yakıt tüketimini gördükten sonra keşke cvt şansızman alsaydım diye pişman da oldum.
    Samsunda oturuyorum ve sürekli Trabzona gidip geliyorum.. 1 depo ile 900 km. 41 litre alıyor.
    2 defa Trabzon İstanbul yaptım ve yakıt aldıktan sonra km yi sıfırlıyorum yaptığım yol 1050 km. bu yazın ve gece yolculuğunda 90 km cruise control ile yaptığım menzildir.
    Bu aracı çok seri ve hızlı kullandığımda yaptığım km 500 dür.
    Aracım su anda 23.000 de ve son derece memnumum.
    sorularınız olursa cevaplayabilirm teşekkürler.
  • 2012 6700kmde micra cvt 1,2 passion aracım otomatik benzinli ve 6,4lt şehiriçi tüketimi var .Konu başlığını görünce şaşırdım akılalmaz olan neymişş?
  • Şehirdışı cvt 1,2 passion 2012 klima açık izmir-marmais-izmir ortalama tüketim 90-110km hızda 5,2 lt. Eski dizel aracımdan daha ucza gidip geldik :)
  • otomatik vites almamalı mıyım, micra almayı düşünuyorum hangisini alayım?
  • jeep mi bu be
  • biz de geçen hafta sonu eşim için 1.2 micra cvt passion modelini aldık. Yalnız benim anlamadığım bazı arkadaşlar rodaj döneminden bahsetmiş, servisin bana verdiği bilgiye göre artık araçlarda rodaj dönemi diye bir şey yokmuş. aracı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz 2-3 yıllık araba gibi düşünün falan dedi. acaba yanlış bilgi mi verdi yoksa gerçekten yok mu artık öyle bir dönem. bir de benim araç vites "p" konumundayken durduğu yerde 100km'de 30 lt yakıyor gösteriyor hareket edip gazdan ayağını çekince de 3-4 ltlere düşüyor. acaba bilgisayarda mı bir bozukluk var anlamadım.
  • Bu bilgisayarı kim anlamış ki ben anlayayım ? Micra tekna 2005 cvt aracım 7,8/100 yazıyor da başka bir şey yazmıyor. Tertemiz yağını değiştirdim, filtreleri değiştirdim banamısın demedi İnsanlar yazmış 5 küsür, 6 küsür. Bu arabayı kullanmayı ya öğreneceğim, ya da öğreneceğim
  • 2012 model 1.2 punch cvt. Eşim kullanıyor. Hafta içi hergün 4-5 km uzaklıktaki işine gidip geliyor. Mesafe kısa olunca da özellikle de kış aylarında motor gideceği yere gidene kadar ancak ısınıyor. Sonuç: 100 km' de 9.2 lt ortalama yakıt tüketimi. Yol bilgisayarı 8.3 ile 8.6 arasında gidip geliyor. Ölçümü şöyle yaptım: Depoyu boğazına kadar doldurup km' yi sıfırladım. Menzil 100 km' yi gösterince araç toplamda 365 km yol yapmıştı. 33.6 lt yakıt aldı. 33.6/3.65=9.2. Havalar ısındığında bu rakam şehir içi ortalama 7 lt' ye geriliyor. Aynı hesaplama yöntemiyle uzun yolda 100 km tüketimini 5.5 lt olarak ölçmüşlüğüm de var. Not: Yakıtı imkanınız varsa havanın en soğuk olduğu saatlerde almaya bakın. Çünkü hava ısındıkça aldığınız yakıt hacimce genleşir ve daha az yakıta daha fazla para verirsiniz. Selamlar.
  • Öcelikle iyi günler nissan micra hakkında bilgili olduğunuzu görüyorum size birşeyler danışacagım

ben 1.2 tekna 2006 120000 de bi araba almayı düşünüyorum bi akrabamızdan ucuza bırakacagı için bana cazip geliyor. ama benzinde ne yakar tüp takılırmı takılırsa ne yakar istanbulda kullanacagım öğrenciyim şehir içi kullanımında beni pişman edermi ?

cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler ..
  • Haziran ayında 2011 model tekna cvt aracı eşime aldım . ankara bursa 92 km hız sabitleme ile 3.9 litre ortalama yakıt ile geldim daha ne olsun .
    bursa gibi yerde 7 litreyi geçmiyor . bence gaza basma alışkanlıkları yakıtı çok değiştiriyor.
  • Arkadaşlar bende geçtiğimiz ay 12000 km de 2011 micra passion manuel aldım, 1.2 motorun ekonomik olacağını düşündüm fabrika verilerinde yakıt tüketimi uygun gelmişti, istanbul şartlarında 1 lt fazla olmasıda problem olmazdı ama araçla toplamda 550 km yaptım ve şu anda şoktayım, ilk aldığımda depoyu fulledim 460 km yi 39 ltr ile yaptım yani ortalama 8.5 ltr çıktı, 2000-2500 dd arasında vites değiştiririm arabayı kesinlikle çok zorlamam ve sakin kullanırım, şu anda arabayı 2. kez fulledim ve 50 km yol yaptım ort tüketim 12 ltr gösteriyor, oturduğum yerde rampa fazla, mevsim kış, ve kış lastiği takılı ve genelde kısa mesafede kullandım o yüzde bu son 50 km kullandığım değer bana pek bir fikir vermiyor, araçla uzun yola çıkmadım henüz, esas fikri o zaman edineceğim ama daha 550 km yapmama rağmen şimdiden arabayı satmayı düşünmeye başladım.
    Not: Aracın servis tarafından ücretsiz yakıt pompası değiştirilmiş acaba fabrikasyon olarak bir arıza mı var bu konuda. Kesinlikle artık nissan almayı düşünmüyorum ama bu yeni kasa note da çok çekici duruyor doğrusu.

• bu ne la bakanlığa dilekçemi yazıyorsun .ASDFASDF
  • nissan micra match cvt 2014 sahibiyim. Aracım 1900 km de, 15 mart 2015 ygs nin olduğu saatlerde cebeci mezarlığından konya yolu sonrasında eskişehir yolu üzerinden çayyolu gordion avm girişine gittim genelde 1500 devir civarında kullandım tüketimi 3.9lt/100kmde ortalama hızım 62 km/saatte. yani 4,48 TL/lt fiyatına rağmen 17,5 kuruş yakıyor km de süper. yokuş yukarı motor zorlanıyor 2500 devirde gitmek zorunda kalıyorum hızı korumak adına ama onun dışında gaza basarken 1200-1800 devirde kullanıyorum. En fazla 140km/saatte çıktım onda bile devir 2500 deydi gaza basarken. 1054 kg yokuş aşağı kısa zamanda çok iyi hızlanıyor gaza basmadan. Motor ısınınca ve 2000 devir altında kullanınca ve yoğun olmayan trafikte tasarruflu yoksa soğuk havada soğuk motorla sürekli kısa mesafede 6,5-7.0lt yakıyor şehir içinde. 2500 devir üzerine çıkmadıkça motor sesi fazla gelmiyor. 100km/saatte geçince yol ve rüzgâr sesi rahatsız ediyor.
  • selam arkadaşlar kaç aydır düşünüyorum ama işin içinden cıkamaz hale geldim sizlerden yardım istiyorum 2011 model yada 2012 model nissan micra 1.2 almayı düşünüyorum herşeyine tamam dedim ama yakıt tüketimini bir türlü anlayamadım allah için biri net bir şet yazsın bizleri bilgilendirsin 20 liraya kaç km gider ? yada 10 liraya yada 50 liraya şimdi bir 2005 fiestadan yada 1.3 multijet paliodan aralarındaki fark bu yakıtta nedir araştırmalarıma göre palio 1,3 multijet yada 2005 model dizel bir fiesta uzun yolda 20 liraya 100 km yol gidiyor bu nissan kaç gider. ÖZELLİKLER BELİRTEYİM NİSSANIN YENİ KASASI MAKYAJLI OLAN YANİ 2011 YADA 2012 MODELİ OLAN öbür kasalarıyla karıştırmayın. lütfen yardımcı olursanız bu önümüzdeki günlerde aracı alacam yorumlarınızı bilgilendirmelerinizi bekliyorum...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.