Şimdi Ara

2011 ds3

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 100k'da 2011 model 1.6 ds3 dsport 1.6 benzinli manuel vites araç. 45000 lira fiyat arkadaşlar sizce alınır mı?
    Açıkçası bu araç benzini içer gibime geliyor pek de bilgi edinemedim açıkcası. Daha ekonomik bir araç bakıyorum ama uzun yolda 5 litre gibi bir rakam diyorlar ki 1.2 motor i20 bile aynını yakıyor. Fakat eksisi, bu araç lpg ye uyumsuz. Yani bikaç ay sonra lpg takarım da diyemiyorum :)
    Fiyat ve yakıt tüketimi hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum.

• youtube a ds3 vti candan mühendislik yazın çıkar hocam vti lpg ye uyumludur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • JNG9O J kullanıcısına yanıt
    Hocam bu motor thp yalnız.
    Bu araçların hem vti hem thp motor seçeneği var. Açıkçası pek de bilgi alamadım internet üzerinden, pek kullanılmayan bir araç
  • Buna lpg takacak adam ilk kez takacaktir, deneme tahtasi olarak kullandirtmak istiyosan lpg taktirrsin problemin de bitmez.

Cok yakar, performans odakli bir motor, ekonomi amaciyla uretilmedi.

100k yerine 100 bin yaziniz lutfen!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lpg sorunlu motor thp malesef

• Sehir ici 9-10 lt yakar. Arac cok iyidir. Yalniz bunda ki thp motor biraz sorunludur 2011 yilinda. Kronik sorun olarak yuksek basinc pompasi her an gidebilir. Neredeyse 2000 tlye yakin fiyati var. Sente atlama problemleri var. Ama bence bunlara ragmen bu arabaya binilir. Bildigim kadari ile 50 bin liraya daha dusuk km satiliyor. Benim tavsiyem 100 bin degilde 60 bin km civarlarinda bir ds3 almaniz.

• Bu arada 1.0 veya 1.2 benzinli motor bile sehir ici 7 litre civarlari yakacaktir. Ds3 ile 2-3 litre fazla yakarsiniz ama ayaginizin altinda bi guc olacak onun zevki ayridir. Eger ki yakiti sorun ediyorsan ya lpg ya da dizel bir araba alman gerekiyor.

• aynı fiyatlara vtı motorlusu alınır. ayrıca 120 hp lik olanlar vtı motorludur ve lpg takılı. 2000 tl ye atiker bağlarlar. araca gelince almak istedimbir aman ama çok küçük göründü gözüme. sonra madem küçük olacak dedim gittim honda cr-z aldım. en azından hybrid. ekonomik ve hızlı.

herneyse lpg için ankarada yardımcı olurum aracı alırsanız özelden yazabilirsiniz.
  • thp yarış motoru lpg olmaz. oynandıysa sık sık bakım gerektirir. az yakan bişi bakıyosanız gidip hdi motorlu bir araç alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SinanKkner

aynı fiyatlara vtı motorlusu alınır. ayrıca 120 hp lik olanlar vtı motorludur ve lpg takılı. 2000 tl ye atiker bağlarlar. araca gelince almak istedimbir aman ama çok küçük göründü gözüme. sonra madem küçük olacak dedim gittim honda cr-z aldım. en azından hybrid. ekonomik ve hızlı.

herneyse lpg için ankarada yardımcı olurum aracı alırsanız özelden yazabilirsiniz.
    Kucuk dediginiz arabanin arkasina 3 kisi rahat sigiyor. Ilginctir ki 208 ve ds3un ici bazi c sinifi modellerden bile buyuk.
  • Arkadaşlar sakin :)

Benzinli bir aracın şehir içi 7 yakması çok normal. Auris 1.33 araçlar şehir dışında bile minimum 6 yakıyor.

Aracın 2 litre fazla yakması gerçekten önemli :D 100k de 12 tl extra demek bu.

Velev ki aynı yakıyor, altınızda 1.2 motorla 1.6 motor olması arasında baya bi fark vardır.

• Arkadaşımda 1.6thp modeli var. Antalyada çevre yolunda zorladık 9-9.5lt civarında yaktı güzel ivmeleniyor, vti lerde çok kötü değildir 120bg diye hayırlıyorum lpg yi tak keyfine bak motorlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Raider -- 27 Ağustos 2018; 13:31:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhanozturk

Arkadaşlar sakin :)

Benzinli bir aracın şehir içi 7 yakması çok normal. Auris 1.33 araçlar şehir dışında bile minimum 6 yakıyor.

Aracın 2 litre fazla yakması gerçekten önemli :D 100k de 12 tl extra demek bu.

Velev ki aynı yakıyor, altınızda 1.2 motorla 1.6 motor olması arasında baya bi fark vardır.
    Sallamayalım 3.5 yıl 1.33 life kullandım şehirdışı 4.7 5.1 şehiriçi 7.3idi

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    Araca kağnı gibi binmişseniz bu değer normal. Ben 4 kişiye sordum aracını satan ki hepsi 2014-2015 araçlardı. şehir dışı 5.5'den aşağı değer söyleyen olmadı. Normal biniceksen 6 diyorlar. Şehir içi de 8 ve üstü. 1.33 çok garip bi motor zaten. İçine dicek bişey yok on numara. Ha bunu alasıya 2010 1.6 ları var sanırım. Tak tüpü bak keyfine.

Bu arada thp motorlu ds3 fırsat aracı (idi). Yoksa normal şartlarda ds gibi bir heyecanım yok.
    Genel olarak araç almaktan vazgeçtim zaten. 40bin altı araç kalmamış o da i20 2012 crdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhanozturk

Araca kağnı gibi binmişseniz bu değer normal. Ben 4 kişiye sordum aracını satan ki hepsi 2014-2015 araçlardı. şehir dışı 5.5'den aşağı değer söyleyen olmadı. Normal biniceksen 6 diyorlar. Şehir içi de 8 ve üstü. 1.33 çok garip bi motor zaten. İçine dicek bişey yok on numara. Ha bunu alasıya 2010 1.6 ları var sanırım. Tak tüpü bak keyfine.

Bu arada thp motorlu ds3 fırsat aracı (idi). Yoksa normal şartlarda ds gibi bir heyecanım yok.
    Genel olarak araç almaktan vazgeçtim zaten. 40bin altı araç kalmamış o da i20 2012 crdi
    Evet kağnı gibi şehirdışı 50 ye sabitledim şehiriçi de çevre yolu 110 te Allahım yahu tamam neye inanıyorsan ona inan

• Ds3 iyi aractır. İstanbul sehir ici normal kullanım 7 litre ile geziyorum. Ortalama hiz 25.

Uzun yolda 5 litreye cok rahat dusuyor 120 yi gecmezseniz. 156 bg 200 u rahat deviriyor. Performans lı kullanımda 10 litreleri gorursunuz.

Arkaya da 3 kisi rahat sıgıyor. Kucuk degildir bu arada.

Baska bir konu varsa yardimci olmaya calisirim.

• Net cevap: Alınmasını kesinlikle tavsiye etmem.
  • Gerek Vti, gerek thp cok kaliteli trim ve motora sahip. 120 hplik vti otomatik tam kapalı al4 sanzuman sehir içinin en iyilerinden masrafları az ve ucuzdur. 156 hp thp motor zaten direk hotroad alınır ki ben alıcam herealde sardım beyaz govde siyah tavan ds jantlılara.
  • Manuel şanzıman ile tadından yenmez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.