Şimdi Ara

2011 corsa cdti ile 2010 corsa cdti arasındaki fark nedir.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Punto evoya da bakıyorum. Fakat alman teknolojisi daha cazip geldi diyebilirim, Tabi maliyet olarak ta...

sorum şu arkadaşlar 2010 ve 2011 corsa cdti arasındaki teknik farklar nelerdir?

111. Yıl olması ne gibi ekstra özellikleri vardır?

Şuan içinde

2011 Opel corsa 1.3cdti 75 bg 5 vites
    2010 Opel corsa 1.3cdti 90 bg 5 vites

Bulduğum araçlar bunlardır...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeni olanı alın hocam 1 yaş 1 yaştır. Beygir konusunda ise chiple halledersiniz

• 111. Yıl 2010 ama ne olduğunu anlayamadım bir türlü

• 2011 ler makyajlı kasa, 2010 lar makyajsız. Ancak bu makyaj sadece dış görünüşten ibaret. Teknik makyaj 2010 da yapıldı (bazı motorlar değişti, direksiyon ve süspansiyon sistemi güncellendi vs.)

111. yıl olanların normal enjoy olanlara göre en büyük farkı piano black ön konsol ve özel koltuk döşemeleridir.

Ayrıca 90 beygir olanlar 6 vitesli. Siz 5 vites yazmışsınız ama sanırım bir yanlışlık var. 75 ve 95 beygir olanlar 5 viteslidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaymaklıLokum

2011 ler makyajlı kasa, 2010 lar makyajsız. Ancak bu makyaj sadece dış görünüşten ibaret. Teknik makyaj 2010 da yapıldı (bazı motorlar değişti, direksiyon ve süspansiyon sistemi güncellendi vs.)

111. yıl olanların normal enjoy olanlara göre en büyük farkı piano black ön konsol ve özel koltuk döşemeleridir.

Ayrıca 90 beygir olanlar 6 vitesli. Siz 5 vites yazmışsınız ama sanırım bir yanlışlık var. 75 ve 95 beygir olanlar 5 viteslidir.

Valla ilanda 90 bg yazıyor 2010 111. Yıl özel seri diye yazmış teknik özelliklerine baktığımda sahibinden 6 vites gözüküyor. Tel ile konuştum 5 vites dedi. Dedim 90 bg olduğuna emin misinn dedim. Eminim dedi.. O yüzden 2010 111. Yıl enjoy 5 vitesli olan var mıdır acaba

• İlan kodu da 323545483

https://sahibinden.com/323545483

Şaşırdım. Görmeden anlayamayacaz sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: cheem

İlan kodu da 323545483

https://sahibinden.com/323545483

Şaşırdım. Görmeden anlayamayacaz sanırım

ecoflex opelin o modeldeki en ekonomik motoruna verdiği isim. 2010 modele kadar ecoflex motorlar 75 beygir, 2011 ve sonrasında ise 95 beygirdir. Yani baktığınız araç orijinalinde 75 beygir ve 5 vites. Çiple 90 beygir yapılmıştır muhtemelen. 90 beygir corsalar daima 6 vitestir ve arkasında ya CDTI ya da CDTI yazar.
  • 2011 makyajlı kasayı tercih edebilirsiniz. Makyajlı kasada gündüz farları var. Benim bildiğim 2010 111 ile 2011 arasında konsol döşeme renk farkı var . 111 in içi siyah piano black var sağ sol çamurlukta 111 amblemi var ve halı paspasları bir köşesinde 111 yazıyor.

2011 ön konsol gri renktedir.

2011 olan aracımda anahtardan hem ön far hemde ön iki camı açabiliyorum sanırım 2010 olanda bu özellikte anahtardan sadece cam yada sadece ön far açılımının birine izin veriyordu. Gizli menüden ayarlanabilen bir özellik ama öyle aman aman artısı yok

ek olarak 2010 ilan için birşey dikkatimi çekti. Lastikler 16 jant ancak orjinal ebatta değiller. orjinal ebadı 195 55 16 dır. Gördüğüm kadarıyla michelin primacy 3 lastik var ve 205 55 16 ta geliyor p3 ler diye hatırlıyorum. 195 ebada göre daha ucuzdur. 205 ten memnun olan var olmayan var

edit: bütçe izin veriyorsa aslında yıl olarak 2013 ve sonrasına bakın mümkünse 95 hp olanlarına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 28 Temmuz 2016; 21:20:01 >

• Bunlarda bluetooth özelliği var mı

• Peki 111.yıl özel seri olmasının vitesle alakası yok mu onu anlamadım açıkçası

• quote:

Orijinalden alıntı: cheem

Peki 111.yıl özel seri olmasının vitesle alakası yok mu onu anlamadım açıkçası

Hayır yok. O bir donanım paketi. Vites sayısı motora göre değişiyor. 75 beygirse 5 vites, 90 beygirse 6 vites.
  • aracım 2011 benim araçta bluetooth yok usb giriş bile yok arka camlar otomatik değil manuel donanım olarak enjoy vasat. Cosmo bulabilirseniz oda olur ama modeli daha düşük olur. 2008 sonrası cosmo donanımı bitirdilerdi sanırım . En son enjoy vardı birde color edt.

ayrıca euro 4 motor değilde euro 5 motor bakmaya çalışın

edit : cosmo değilde sport donanımda olabilir tam hatırlayamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 28 Temmuz 2016; 23:59:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mob411

aracım 2011 benim araçta bluetooth yok usb giriş bile yok arka camlar otomatik değil manuel donanım olarak enjoy vasat. Cosmo bulabilirseniz oda olur ama modeli daha düşük olur. 2008 sonrası cosmo donanımı bitirdilerdi sanırım . En son enjoy vardı birde color edt.

ayrıca euro 4 motor değilde euro 5 motor bakmaya çalışın

Onu nasıl anlayacağım? Birde direksiyonda tuşlar var onlar kullanılmıyor mu

• direksiyondaki tuşlar kullanıyor tabikide ses yükseltip azaltma, albüm atlama , radyo kanalo değişme cd radyo geçişi tarzı tuşlar yer alıyor. Aux giriş var birtek teyp'te oda trafikte çok kullanışlı değil telefona bakıp müzik değişmen gerek ve ses kalitesi cd kdar iyi değil.

euro 4 motorlarda bu 111. yılın motoruna da bakarsanız ecotec yazısının önünde borular bulunmakta. Bu borularda yağ terlemeleri oluyor. Euro 4 lerde bu sıkıntı var. Aslında sorun yaratmıyor ama yağ terlemesi hoş değil.

euro 5 ler zaten 2012 ve sonrasında geldi . Motora bakınca ecotech kapak yazısı önü ile farklılıklar göreceksiniz. Örnek ilan olarak bu ilana bakın

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-ilk-elden-2013-opel-corsa-1.3-cdti-euro-5-servis-bakimli-322298720/detay

322298720 euro 5 diyede yazmış zaten

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.