Şimdi Ara

2010-11 model Kia Rio nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
1
Favori
335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, 50 bin lira civarında bütçem var 60a kadar çıkabilirim alacağım araç kafama çok yatarsa.

Genç ve bekarım o yüzden küçük araba yeterli bana bagaj vs çok problem değil. B sınıfı hatchback arabaların motorları hep çok güçsüz, Rio ise 1.5 dizel 110 beygir motora sahip o yüzden dikkatimi çekti, ayrıca kaliteli bir araç olduğunu düşünüyorum.

Düzgünce bakım yaptığım sürece fazla arıza çıkarmayacak bir araç istiyorum.

Etrafta çok fazla olmaması da benim için tercih sebebi açıkçası. Belki bu yüzdendir bilmiyorum, kasası muadillerine göre daha yeniymiş gibi duruyor.

Aslında gönlümden Bravo geçiyor ama onun alınabilecek durumda olanları 70-75 olmuş.

Rio hakkında ne düşünüyorsunuz? Önerilere de açığım bu konuda. Minimum 2010 model, hatchback, maksimum 200.000 km, dizel benzin otomatik manuel farketmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim bi arkadasin arkadasinda var Rio. Oyle bi muhabbet ederken gayet memnun oldugunu soylemisti. Trafikte gordugum kadariyla da kullanicilari da hep birbirlerine benzeyen tipler, sakin kullanicilar. Yani oyle Leon, Ibiza, golf kullanicilari gibi yamyam ve apaci tipler degiller. Bence alinir kia Rio

• Eski kasa i20 ile aynı platformda. Eski nesil i20 üzerinden konuşacağım, kasası dandik hissettiriyor. Özellikle arkadan olabilecek bir darbede bana güven vermedi. Frenleri de biraz dandik. Fren mesafesini de beğenmedim ben.

Negatif yönlerini saydıktan sonra beğendiğim yönlerine geleyim, 1.4 CRDİ kullandım ben. Çok iyi kaçıyor araçta hafif zaten, inceden şaka makinesi potansiyeli var. İç mekanda hoparlörleri vs muhteşem kaliteli değil ama ayarlandıktan sonra iş görüyor.yol tutuşu da fena değil, bagajı da güzel.

Ama benzinlisini hele de otomatiğini almayın. Dizeli iyi kaçıyor demiş miydim

• Hocam teşekkür ederim, teknik işlerden pek anlamamakla birlikte frenler begenilmez ise modifiye edilebilir diye düşünüyorum. Sağlamlık konusunda da, bu sınıftaki muadil araçlar arasında ne kadar fark olabilir ki düşünüyorum, zaten hız yapılacak araçlar değil ben de yapmayı düşünmüyorum. Benim aklımda da dizel manuel vardı zaten sağolun tekrar :)

@El Fuego teşekkürler hocam, benim aklımdaki kullanım stili de bu zaten. Şehiriçi hız yapmam şehirlerarasında da 120-130, yerine göre 140-150 hızlarda güven versin ve hızlanmak gerektiğinde bastığımda tepki versin, ufaktan mutlu etsin. Performans olarak beklentim bu kadar.

Geçenlerde Opel Corsa kiraladim mesela, daha araç 500 kmdeydi yeni kasa. Araba İstanbul Tekirdağ arası yollarda azıcık yokuş olan yerde bile hemen yığılıyordu, sollamaya çıksam çıkılmıyordu hiç hoşuma gitmedi. 1.2 benzinli idi.

• Güncel.

• quote:

Orijinalden alıntı: zwartevis

Hocam teşekkür ederim, teknik işlerden pek anlamamakla birlikte frenler begenilmez ise modifiye edilebilir diye düşünüyorum. Sağlamlık konusunda da, bu sınıftaki muadil araçlar arasında ne kadar fark olabilir ki düşünüyorum, zaten hız yapılacak araçlar değil ben de yapmayı düşünmüyorum. Benim aklımda da dizel manuel vardı zaten sağolun tekrar :)

@El Fuego teşekkürler hocam, benim aklımdaki kullanım stili de bu zaten. Şehiriçi hız yapmam şehirlerarasında da 120-130, yerine göre 140-150 hızlarda güven versin ve hızlanmak gerektiğinde bastığımda tepki versin, ufaktan mutlu etsin. Performans olarak beklentim bu kadar.

Geçenlerde Opel Corsa kiraladim mesela, daha araç 500 kmdeydi yeni kasa. Araba İstanbul Tekirdağ arası yollarda azıcık yokuş olan yerde bile hemen yığılıyordu, sollamaya çıksam çıkılmıyordu hiç hoşuma gitmedi. 1.2 benzinli idi.
    Kaliteli balata + disk + taze hidrolik + kaliteli lastik

Bu dörtlü çok fark ettiriyor hocam. Über bir harcama yapmadan bu dörtlüye önem vermek yeterli.

B segment şehir içinde atom karınca-şehir faresi kıvamında aşırı kullanışlı ancak uzun yolda özellikle yüksek süratlerde Fiesta bile güven vermiyor. Özetle i20'den önce Fiesta ile bile yüksek süratlerde gidilmez. Anlık sollama da hepsi kurtarıyor ama ideal sürüş hızı 90 civarı bence B segmentte.

Dizel manuel ile hızlanma konusunda hiç problem yaşayacağın bir nokta yok hocam. Fiesta 1.4 TDCİ'da İ20 1.4 CRDİ de deli kaçıyor. Araçlar ufak hafif ve aerodinamik olunca

Birde hocam 0 motor her zaman sağırdır. Genelde birkaç binde açılıyor araçlar ama şu anda 0 aldığım 1.3 Multijet 25000 km'de anca açıldı. Artık nasıl bir ömrü varsa motorun Corsa'da birkaç bin km sonra açılacaktır.

Not: i20'nin 1.4 atmosferik + tork konvertörlüsünden araba hızlansın istiyorsan uzak dur.

• ..Raptor.. kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim tekrar.

90 km hızla yol biter mi hocam yapma :) Corsa hızlanmıyordu ama herhangi bir güvensizlik hissi yoktu 130 gibi hızlarda.

• Arayışım devam ediyor arkadaşlar.

• Ben ben 5 aydır arıyorum. Allah belamızı verecek.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.