Şimdi Ara

2009 Connect Motor ve Esp Arızası HK (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
2
Favori
71.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Düşünmedim değil ama bakalım kısa sürede satmayı planlıyorum yine arıza yaparsa yine alıcaz artık bir kurtulayimde daha Ford zaten almam ...
  • çok geçmiş olsun hocam. bu iş sizi hem maddi hem zaman bakımından kötü bir şekilde etkilemiş hala çözüm bulamamanız daha kötü umarım çözüm bulunur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çözüm sanırım enjektörlerin değişmesi fakat daha önceden değişen bir iki kişi de bu şekilde çözüm bulamadığını aktardı zaten çok nadir görülen bir hata önümde sorunu yaşayan çok kişi yok şuan için 2 enjektör değişti değişmesiylede sorun ortadan kalkıyor geriye 2 tane kaldı bakalım daha hata felan verecek mi ona göre artık yolumuzu çizeceğiz zaten Ford markasından da bir hayli soğudum yakın zamanda satmayı düşünmekteyim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: xug

Çözüm sanırım enjektörlerin değişmesi fakat daha önceden değişen bir iki kişi de bu şekilde çözüm bulamadığını aktardı zaten çok nadir görülen bir hata önümde sorunu yaşayan çok kişi yok şuan için 2 enjektör değişti değişmesiylede sorun ortadan kalkıyor geriye 2 tane kaldı bakalım daha hata felan verecek mi ona göre artık yolumuzu çizeceğiz zaten Ford markasından da bir hayli soğudum yakın zamanda satmayı düşünmekteyim .

Sorununuz çözüldü mü acaba?
  • En son anlattigimdan sonra 1 enjektor degisti 600 km yi gectim biraz problemli cekisi dusuk ariza yapacak gibi yokuslarda cok zor kalkar oldu yakitimda normalde 100 km de 8.7 yada 8.8 LT civarlarindayken suan 9.5 LT civarlarina ulasti . Anlayacaginiz araba yuruyor ama sorun hala tam olarak cozulebilmis degil .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @emre4526

Enjektorler degismedi mi ? Ustaniz kimdir ayrica o sorunu ilk yaptiginda zaten yine idare ediyor devam ettikce arac hepten infilak ediyor .

• Aynı sorun için özel servise gittim.Baktılar ettiler cihaza bağladılar birşey bulamadılar.
    Sonra ne kablosunu olduğunu bilmediğim
    "Abi bu kablo çok ısınır zamanla erir,bundandır" deyip değiştirdiler.O gün sorunsuz kullandım.Ertesi gün aynı hatayı tekrar verdi
    Tekrar aynı yere gitttim.Yine birşeyler yaptılar.Tekerleri söküp sensörlere falan baktılar.Birşey bulamadılar.
    Arıza yine devam etti tabi.Durup duruken gösterge ışıklar yanıp sönmeye,ESP ARIZALI demeye devam etti.
    Bu sefer başka bir ustaya gösterdim geçerken.Sorun meğerse akü kutup başlarındaymış.Gevşemiş :)
    15 gün oldu maşallah diyeyim tık yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~YuSuFeLiLi~

Aynı sorun için özel servise gittim.Baktılar ettiler cihaza bağladılar birşey bulamadılar.
    "Abi bu kablo çok ısınır zamanla erir,bundandır" deyip değiştirdiler.O gün sorunsuz kullandım.Ertesi gün aynı hatayı tekrar verdi
    Tekrar aynı yere gitttim.Yine birşeyler yaptılar.Tekerleri söküp sensörlere falan baktılar.Birşey bulamadılar.
    Arıza yine devam etti tabi.Durup duruken gösterge ışıklar yanıp sönmeye,ESP ARIZALI demeye devam etti.
    Bu sefer başka bir ustaya gösterdim geçerken.Sorun meğerse akü kutup başlarındaymış.Gevşemiş :)

Kutup baslarini Ford serviste degisip 190 TL gibi bir tutar aldilar ama nafile . Aracinizda Motor Ariza gostergesi yaniyor muydu yoksa sadece esp ariza mi veriyordu ayrica ariza yapinca arac normal gidiyormuydu ?

• Evet o sarı musluk benzeri işarette yanıyordu ara ara.
    Bazen sadece o işaret yanıyordu bazende esp arızalı uyarısı veriordu.
    ama aracın gitmesinde,gaz yemesinde sıkıntı yoktu hiç
  • quote:

Orijinalden alıntı: xug

quote:

Aynı sorun için özel servise gittim.Baktılar ettiler cihaza bağladılar birşey bulamadılar.

Kutup baslarini Ford serviste degisip 190 TL gibi bir tutar aldilar ama nafile . Aracinizda Motor Ariza gostergesi yaniyor muydu yoksa sadece esp ariza mi veriyordu ayrica ariza yapinca arac normal gidiyormuydu ?

hocam sen ne şanssız insanmışsın. Çevremde ve bende o kadar connecti olan arkadaş var ve hiçbirinde bir sorun çıkmazken sende böyle olması :(

• quote:

Evet o sarı musluk benzeri işarette yanıyordu ara ara.
    Bazen sadece o işaret yanıyordu bazende esp arızalı uyarısı veriordu.
    ama aracın gitmesinde,gaz yemesinde sıkıntı yoktu hiç

Aracin gitmede sorun yoksa benim yasadigim olayla birebir ayni degil cunki benim yasadigim sorunda arac 1. Viteste zar zor gidiyor gazi sonuna kadar versende 1.8 - 2 devri gecmiyor haliyle stop ediyordu .

• xug X kullanıcısına yanıt
    arkadas simdi bende 2008 model connect 110 glx var benım araçda arac teklıyot teklıyotr bellı bıraz zamn sonra ıstop edıyor ve bırdaha caalısmıyor ney ucgun bursa sanayısın dolastım kımse ANLAMADI SONRA SERVISE GOTURDUN ONLARDA BU ARACIN KOMPORUSUNRUNDE ARZA VAR KIME SORUYOR BUNUNLA ALAKALI DEGIL DIYOR PC TAKILDIGINDADA P115A P115B HATA KODU VERIYOR SADECE BASKA BIRSEY YOK BUNE BENZERMI SENINKINDEDE
  • ibrahimkesici İ kullanıcısına yanıt
    Arizayi biraz daha detayli aktarabilirseniz severek yardimci olmaya calisayim . ( Ariza lambalari, gaz devri 2 yi geciyor mu, kontagi ac kapa yapinca duzeldigi oluyor mu v.s )

• quote:

Orijinalden alıntı: emre4526

Arkadaşlar Hayırlı akşamlar 2010 model 110 luk 45000 km. de aracım var.Bugün 70-80 km hızla giderken birden araba irkildi ve kırmızı motor arıza lambası ve ESP ikaz lambası yandı.Yol bilgisayarında da Motor arıza yazısı ve ESP devre dışı diye yazdı.Araba gaz kesti devirden düştü.Uygun bir yer bulasıya kadar vites boş ta gittim.Sonra durdum araç hiç gaz yemiyor devir saati 15 devri geçmiyor. 1. viteste bile araç gitmiyordu.3-5 dakika aracı stop ettim.Sonra çalıştırdım araç düzeldi. 40 km yol yaptım 3 kez aynı arızayı yaptı.Hepsindede aracı biraz dinlendirdim ve araç düzeldi eve kadar gelebildim.

Merhaba, ayni sorunu yasadim ve detayli olarak paylastim, konunun basindan okuyabilirsen sorununa cozum bulacagini umuyorum .

• Benim sorunum yazdigim uzere duzeldi 4 bin km uzerinde yaptim arzu edersen ozelden yazarsan servisime yonlendirebilirim .

• Sorun oncelikle fabrika hatasida olabilir bunu belirteyim . Bunun harici ben cok gezdim sorun en son enjektor kaynakli oldugu anlasildi ve degisilincede sorun duzeldi . Bu sureclerler daha once yazildigi icin sonradan sorunu yasayan arkadaslarin gereksiz mesajlar okumamasi konunun kirlenmemesi adina ozelden yazdim oradan devam edebiliriz .

slm arkadaşım 2009 34000km de bendede 110luk var aynı sorunları bende yaşıyorum gereken ne olsa birleşip gide biliriz gerekli yerlere sıfır aldım sıfırlıgıda bende hata devam ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibsem

slm arkadaşım 2009 34000km de bendede 110luk var aynı sorunları bende yaşıyorum gereken ne olsa birleşip gide biliriz gerekli yerlere sıfır aldım sıfırlıgıda bende hata devam ediyor

Arkadaslar araclari servise goturdunuz mu ne dediler arizalar tespit edildimi mumkunse resimde ekleyebilir misiniz ayrica ozet seklinde sureci yazabilirseniz yararli olacaktir .

Sorun belkide fabrika hatasi yada yakittan v.s bilemiyorum fakat bunda bir bit yenigi var diye dusunmekteyim .

memlekete giderken izmite yaptı arızayı ekranda motor arızası esp arızası verdi çekiçi cagırdım otoyu esoto servisine çektirdim geceleyin o gece otelde kaldım oto yu mbilgisayara bağladılar 1 nolu enjektör arıza dediler garantiden değiştirin dedim mazotu opet aldım dedim fabrikaya sordular kabul etmediler o 1 enjtöre 1 milyar verdim faturasıda var memlekete izine giderken yapmıştı o yönden paraya bile bakmadım çocuklar olduğundan 1500km sonra aynı arızayı yaptı , ist kent ford servise götürdüm 3 nolu enjektör arızalı dediler hepsi değişmesi lazım dedi ve çıktım ordan2013 7, ayda kent ford 3,500tl fiat istedi. nede arıza yapıyo dedim bu enjektör dediğim de ordaki mühendi abi bin mediginden dedi. arızayı yaptırmadım kurmanda memlekete gittim giderken bişey yapmadı gelirken bolu tüneline aşşagı rampa 5. vitesde sallandım rampa bitiminde 2km gitmeden gene arıza verdi istanbula gelince özel enjektörcüde bilgisayara bağlattım 4 nolu göz arıazalı dediler ve beyni temizlediler bu hafta gene aynı arızayı verdi gene özel enjöktörcüye götürdüm 3 nolu göz arızalıdediler beyne yeni format attır dediler yüzde doksan düzelirdediler bilmiyorum ne yapacağımı ha gecen sene bir iş arkadaşımla tanıştım ondada 2009 vardı 30000km dede oda aynı sorun vardı en sonunda bodrumdaki servise gitti 1 enjektör değiştirip sattı ondanda yardım ala biliri

• Aynı sorunları yaşamışız ve kullanıcılardan gelen geri dönüşlere göre 2009 model ve 100 lukların bazı serilerinde böyle bir sorunun olduğu kuvvetle muhtemel . Özelden numaranızı yazın konu hakkında forumu kirletmemek adına telefondan konuşalım .
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.