Şimdi Ara

2008 civic elegance 100bin bakımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
16.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2008 Model Civic 1.6 Elegance arabam var. 96bin km'de 10bin bakımı var aracımı bu km'deyken 100bin bakımına sokmak istiyorum.Honda Civic konusunda yeniyim yani aracı alalı 3 ay oldu.100bin bakımını yetkili serviste yaptırmak istiyorum.Aracıma yapılacak işlemler neler olur ve yetkili servis/özel servis ücreti ne kadara mal olur.Yardımlarınızı bekliyorum.İyi günler.

• Nasıl yani hem 10 bin hem 100 bin bakımımı
  • Anladığım kadarıyla henüz 90.000km bakımını yaptırmamışsınız, direkt 100.000km bakımını yaptırmak istiyorsunuz. Kulağa makul geliyor, servis sizi yönlendirecektir.

90.000 bakımı 300 lira civarında tutar, 100.000 bakım ise 1.000 TL civarında tutuyor. Ayrıca 120.000 km civarında (aracın kullanımına göre belki de 100.000km bakımında) ektra fren diskleri degisimi oluyor ki bu da 1.000 TL ekstra maliyet demek.

Aracı en masraflı dönemlerinden birinde satın almışsınız ama çok daha uzun süre sizi üzme
  • 90 bine girmeden 100 bin yapılırmı kine...
    100 bin bakımı ağır bakımdır,
    çoğu kullanıcı onca masrafa girmemek için 100 bine gelmeden aracını satıp yenisini alıyor
  • aracın yağ değişiminde 96 bin yazıyor yani hem 10bin bakımı hem 100bin bakımı aradan çıkarmak istiyorum
  • bence az daha idare et 100 binde gir bakıma
    zaten dediğim gibi 100 bin bakımı ağır bakımdır triger falan bayaa işi var yani, o zamana kadar hiç bir şey olmaz merak etme
    4 bin km. hondaya vız gelir
  • fakat benim arabada triger yok zincir var yağ ve filtreler harici ne değişir
  • walla şanzuman yağı, fren hidroiği, motor hava filitresi gibi pek çok şey çıkabilir
    servis atabileceği tüm kazığı atmaya çalışacaktır
  • hadi yaa durum o kadar vahim yani :)
  • Abartmayalım istersen Kemal abi

2008 civic elegance 100bin bakımı
  • benim 50 bin yaklaştı
    servise sorduğumda otm.şansuman yağı ve fren hidroliği değişecek dediler
    oysaki bu listeye baktığımda otm. şanzuman yağının 120 binde değişmesi gerektiğini gördüm
    fren hidroliğide sanırım 60 bindeydi
    servise kızdım artık periyodik bakım yaptırmayacağım
    50 binde sadece yağ ve filitresini değiştirip yola devam....
  • İyi haftalar;

izmitte özel bir serviste bakım yaptırdım yapılan işlemler;

-yağ değişimi (mobil marka motor yağı)
    -buji değişimi (bujiler 120 tl tuttu özel bir bujiymiş galiba 50 bin km de bir değişiyormuş)
    -hava,polen,yağ filtresi değişti
    -diğer aksamlarında bir sıkıntı olmadığı söylendi (disk,balata,amortisör,ön takım vs)

toplam 270 tl ye hallettim önümüzdeki ayda lpg filtresini değiştirdimmi olay bitmiştir.Lpg filtresini kendi değiştiren varsa tecrübelerinden faydalanmak isterim.
  • İzmirde özel servis varmı arkadaşlar, bilen varsa adresini tarif edebilirmi
  • İzmirde varmı bilmiyorum ama ustanın kalitesi kesinlikle çok önemli mesela geçen arkadaşım honda yetkili servisine arabasını götürmüş araba onarılırken arkadaşımı almamışlar bekleme odansından kameralarla izleyebiliyormuş sadece.Bilmiyorum belki bana ters bir durum arabam onarılırken yanında olmalıyım usta neler yapıyor bakmalıyım ve aklımda soru varsa soru sormalıyım
  • internetten baktım bir kaç özel servis buldum
    karşıyaka sanayide performans oto diye bi yer güven verdi ve fiyatlarıda makul
    isteyen olursa link veririm, ama ben daha gitmedim, telefondaki ses güven vericiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

internetten baktım bir kaç özel servis buldum
    karşıyaka sanayide performans oto diye bi yer güven verdi ve fiyatlarıda makul
    isteyen olursa link veririm, ama ben daha gitmedim, telefondaki ses güven vericiydi

sizde 100 bin bakımımı yaptıracaksınız
  • yok 100 değil; benim araba daha yeni 50 bine geldi
    ama periyodik bakım yaptırmayacağım, gerkesiz....., garanti süresi de dolmak üzere zaten
    özel serviste sadece yağ ve yağ filitresini değiştireceğim
  • quote:

yok 100 değil; benim araba daha yeni 50 bine geldi
    ama periyodik bakım yaptırmayacağım, gerkesiz....., garanti süresi de dolmak üzere zaten
    özel serviste sadece yağ ve yağ filitresini değiştireceğim

bujilerde değişecek biraz pahalı bu arabaların bujileri
  • bakım kitabına göre bujiler 120 binde değişiyor
  • quote:

bakım kitabına göre bujiler 120 binde değişiyor

0-120 bin mi? ilginç bence 0-120 bin veya 5 sene olabilir sonuçta yıpraması olan bir alet
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.