Şimdi Ara

2007 CHRYSLER VOYAGER dan 2 yıldız!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
1.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok amaçlı araçlar olan MPV sınıfı otomobilleri 1999 yılından beri test eden Euro Ncap ,Voyager'in ilk versiyonunu o tarihlerde çarpışma testine aldı .Yapılan testler sonucu 1999 yılında araç yetişkin güvenliği disiplininde 2 yıldız ,yaya güvenliğinde ise 1 yıldız almıştı.

ARADAN GEÇEN 8 YIL BOYUNCA otomotiv sektöründeki ve buna paralel güvenlikteki gelişmeler sonucu Voyager ın yenilenmiş versiyonun testten oldukça başarılı sonuçlar alması bekleniyordu.Ancak yapılan testler büyük bir hayal kırıklığı yarattı.Geride bırakılan 8 yıl boyunca Chrysler ın güvenlikte yerinde saydığı ortaya çıktı.Voyager test sonunda sadece 2 yıldız alabildi.Daha ilginç bir gelişme ise 1999 yılında yaya güvenliğinde 1 yıldız alan araç bu yılki testte YILDIZ ALAMADAN testi noktaladı.Çocuk güvenliği klasmanında ise 4 yıldızı hak etti .
    Yani gün sonunda voyager 1.5 tan 2 yıldız alarak testi noktalamış oldu.

EDİT:Auto Show dergisinin 2007/06 sayılı baskısından alıntıdır.

ZATEN BEN FORUMDADA YAZMIŞTIM AMERİKAN ARABALARI 10 YIL ÖNCE NEYSELER HALA ÖYLELER DİYE .YERLERİNDE SAYIYOR HEPSİ GÜVENLİK KONUSUNDADA MOTOR TEKNOLOJİSİ KONUSUNDADA.

• Çin malı arabaları ve cipleri eleştiren arkadaşlar umarım yorum yaparlar
  • En azından 3 yıldız almalıydı.

buarada bu kasa üretimden kalktı.

yeni kasanın avrupaya ne zaman geleceği belli değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

En azından 3 yıldız almalıydı.

buarada bu kasa üretimden kalktı.

yeni kasanın avrupaya ne zaman geleceği belli değil.

yeni kasanın resmi varsa sende koyabilirmisin ben en son kasa bu diye biliyorum
  • 8 seneyi bosa gecirmis
  • quote:

Orjinalden alıntı: @levent@

Çin malı arabaları ve cipleri eleştiren arkadaşlar umarım yorum yaparlar

Çin arabası kullanıyorsun galiba Yarası olan gocunur
  • Çinlilere laf yok bakAdamlar ucuza veriyor kötü araç veriyor ama bunu kimselerden saklamıyorlar.crash testlere katılarak apaçık herşeyi ortaya koyup kararı size bırakıyorlar.
  • yuh bea bune abi ya 2 yıldız nedir ya hiç almasaymış

aslında ben anlıyabiliyorum bu arabaları yapanları usta şoförlere hitab eden arabalar hayatında hiç kaza yapmıyanlar için efsunluların alması lazım anca bunları
  • bu Amerikan araçları ülkemizde motor hacimleri yüzünden pahalıya satılıyor millette bir şey sanıyor ama bir çin otosu kadar bile güvenli değiller
  • quote:

Orjinalden alıntı: @levent@

Çin malı arabaları ve cipleri eleştiren arkadaşlar umarım yorum yaparlar

bana seslenmişsin sanırım.

yorum yapayım.

onlarca para verip alınan lincoln navigator ' ün işçilik kalitesi golf 4 den daha düşük.

amerikanları gözünüzde büyütmüşsünüz.

o kadar büyük hacimli yada litrelerce benzin akıtan arabaları sanırım çoğu araç üreten ülke yapabilir.

efsaneleri vardır.ona sözüm yok
  • Lincoln navigator da ne marka parca kulalniliyor ve kilosu kaca?

O mukemmel aracin neresini elestirdiniz ve su malzeme kalitsi hakkinda sanki pazardan portakal alir gibi nasil yorum yapiyorsunuz anlamadim gitti

2007 Lincoln

2002 lincoln

Evet harbi lincoln de ne ki, GOlf 4 un yaninda. Yani arkadaslar oyle bir yorum yapiyorsunuz ki kusura bakmayin ama.
    Hocam afedersin de hayatinda kac kere LINCOLN gordun...

• Asıl siz golf4'ün kalitesini çok abartmaya başladınız
  • gördüm bir kaç kere

benim gibi düşünmek zorunda değilsin arkadaşım
    panik yapma

işçilik kalitesi diyorum işte
    ne güzelde kanıyorsunuz.
    iyi görünen araç kaliteli olmak zorunda mı?

benim patronumun jaguar s-type ı var.
    o bile bazı yerlerde beter.

kendimizi fuarlarda gazetelerde internette gördüğümüz araçlarla kandırmayalım.
    paran varsa navigatör al arkadaşım.
    sana kimse bişey demez.

edit:
    aracım peugeot

hiç bir zaman marka fanatikliği yapmadım.
    yiğidi öldür hakkını yeme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 6 Şubat 2007; 20:30:32 >
  • iç dizayn ön konsol şekli çok kötü

• Golf 4 kimmişki Lincoln'un yanında? Malzeme kalitesi felan diye saçmalamış bazı arkadaşlar. Kaç kere hayatlarında bindiler acaba?

Bu arada Voyager için 2 yıldız kötü olmuş. Ancak ben birde Avrupa araçlarını Usncap'te görmek istiyorum, çünkü bana göre Amerikan araçlarını daha yüksek hızda çarptırıyorlar.

Amerikan araçları bana göre en güvenlisidir, çünkü bu sallamasyon teste inanmıyorum. Özellikle "sözde 3 yıldızlı" olan aracıma, megane arkadan çarptı ve her tarafı haşat oldu arabanın.

Ben bunu bilir, bunu söylerim.
    quote:

iç dizayn ön konsol şekli çok kötü

Bana göre mükemmel. Sana göre kötü olabilir, bana görede çoğu Fransız aracının içi berbat. Porsche Cayenne'nin iç mekanınıda hiç beğenmiyorum. Bu göreceli bir kavramdır, beğenmezsen almazsın.

quote:

MOTOR TEKNOLOJİSİ KONUSUNDADA.

Motor teknolojisi konusunda sizin beklediğiniz şeyi ben biliyorum. Silindir başına 5 valf, direk enjeksiyon, twincharge ve litre başına 100 beygir güç gibi şeyler istiyorsunuz.

Doğru, teknolojik olarak, daha doğrusu kağıt üstünde bunlar çok şey ifade ediyorda. Pratik olarak malesef.

Silindir başına 2 valf kullanmalarının bir amacı, torku alt devirde üretebilmeleridir. Eleştirdiğiniz, litre başına 50 beygir güç üreten A.b.d araçları esasen "alt devir" amacıyla üretilmişlrdir, alçak devir=konfor demektir.

Dikkat edecek olursanız en en en spor otomobilleri olan Corvette bile gücünü 6300 devir/dakikada üretir. Maksimum çevirdiği devir ise "7000" devirdir.

Herşeyin bir karşılığı var, adamların motoru aslında verimsiz felan değildir o devire göre. Vtec gibi 8000 devir çeviripte litre başına 50 beygir güç veren bir motor değildir amerikan motorları.

Direkt enjeksiyon gibi bir şeyin olmaması ise, aslında bunun gibi teknolojilere gerek olmadığıdır. V8 motor rölantide bile çok yüksek tork sunduğundan, yakıt ekonomisi bu sayede yapılır. Gaza az basmanız=yakıt tüketimi demektir.

Dikkat edecek olursanız, Corvette C6 Z06, otoyolda sabit hız suretiyle 14 litre gibi bir yakıt tüketimine sahiptir. Bu sınıftaki hiç bir spor araç 20 litre'nin altına inmemektedir.

Amerikan araçlarının motorları, "OHV" yapısına sahiptir. Doch, Soch gibi değil, daha çok "blokta egzantrik" manasını taşımaktadır. Bu tür motorlar çok fazla devir çeviremezler, sıkıştırma oranları düşüktür. Bu sebepten dolayı "Dünyanın en uzun ömürlü benzin motorları bu tip motorlardır." Kaldıki, bu kanıtlanmış bir şeydir, amerika'da her gün kanıtlanmaktadır.

Herşeyin bir bedeli var. Amerikan araçları yeni teknolojiyi kullanmıyorsada, bu özellikleri sayesinde bu gediklerini bertaraf etmektedirler.

Ayrıca, motor modifiyesi konusunda yüksek hacimden ötürü önleri çok açıktır. Modifiye etmek kolaydır. Çoğu modeli, yakıt ekonomisi yapmak için gaz komutlarına karşılık veren elektromotor yerine, hala gaz teli kullanmaktadır. Kolay tamir ve performans adına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TSMC -- 6 Şubat 2007; 20:37:30 >

• logan takla attı 1 sene dalga geçildi..kalos 2 mi 2.5 yıldız mı ne almıstı 1 sene alay konusu oldu ..artık buna ne denir bilmiyorum..kalos a gercek amerıkan değildi bu mu peki gerçek amerikan
  • Lincoln kimmiş peki Audinin Mercedesin yanında
    quote:

Orjinalden alıntı: TSMC

Golf 4 kimmişki Lincoln'un yanında? Malzeme kalitesi felan diye saçmalamış bazı arkadaşlar. Kaç kere hayatlarında bindiler acaba?

Bu arada Voyager için 2 yıldız kötü olmuş. Ancak ben birde Avrupa araçlarını Usncap'te görmek istiyorum, çünkü bana göre Amerikan araçlarını daha yüksek hızda çarptırıyorlar.

Amerikan araçları bana göre en güvenlisidir, çünkü bu sallamasyon teste inanmıyorum. Özellikle "sözde 3 yıldızlı" olan aracıma, megane arkadan çarptı ve her tarafı haşat oldu arabanın.

quote:

Bana göre mükemmel. Sana göre kötü olabilir, bana görede çoğu Fransız aracının içi berbat. Porsche Cayenne'nin iç mekanınıda hiç beğenmiyorum. Bu göreceli bir kavramdır, beğenmezsen almazsın.

• quote:

saçmalamış bazı arkadaşlar.

önce uslubunu bileceksin.
    önce adam olacaksın.

saygı göstermeyi bileceksin.

benim fikirlerimi beğenmek zorunda değilsin.

yanlış biliyorsun diyebilirsin.
    saygı duyarım.

başka türlü konuşunca saygı duymam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: FatihSultan

Lincoln kimmiş peki Audinin Mercedesin yanında
    quote:

Golf 4 kimmişki Lincoln'un yanında? Malzeme kalitesi felan diye saçmalamış bazı arkadaşlar. Kaç kere hayatlarında bindiler acaba?

quote:

Ne alaka şimdi??

Ayrıca TSMC şimdi Civicin 2 kasası da UScaptan 5 yıldız aldı.Gururlandım bi an

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.