Şimdi Ara

2006 Dizel Corolla Terra Yerine Dolu Araç

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Forum da baya bi gezdim. Anladım ki ne kadar çok konu okursan kafan o kadar karışıyor. Derli toplu google araması yapacak insanlarında yönelebileceği çoğunluğu ilgilendirecek sorularım olduğunu düşünüyorum. 2006 corolla D4D terra sahibiyim. Araçtan memnunum ama artık dizel araba kilometresi artıyor günden güne (165binde) ve araç boş sayılır. Hedefim bu aracı satıp yada takasa saydırıp daha donanımlı araç almak. Araçtan beklentilerim

-Genelde devirli kullanırım ama eğer ola ki bir an basmak istedim, araç ivmelensin.
    -Uzun yolda 140 km/h giderken titremesin
    -Oturaklı yol tutuşu iyi bir araba olsun
    -Donanım olarak hız sabitleme, esp (olmasa da olur), soğutmalı torpido(önemli, ilaçlarımı soğuk tutmak için), sunroof(olmasa da olur), yarı deri koltuklar(olmasa da olur), elektrikli katlanan yan aynalar(olmasa da olur), Aux Usb, mümkünse dijital klima.
    -Dizel motorlu yada LPG ile performans verebilecek bir motor tercihim olur (senede 16-17 bin civarı biniyorum).
    -İçine çok ses almayan uzun yolda yormayacak bir araç olması önemli.
    -Araç yakmasın ama performanslı olsun. Tezat olduğunu biliyorum. Demem o ki basarsam yaksın ve gitsin. Basmazsam yakmasın.
    -2.Eli çok ölü olmasın 2-3 sene binerim en az.
    -Usta ve parça konusunda alternatifleri olsun, bi sıkıntı çıktıgında parçayı hemen bulayım.
    -Arabam 2006 olduğu için değiştireceksemde en az 2007-2008 olsun ama 2005 diri bi araba olursada hayır demem.
    Yakıt 35 kuruşu geçmedikçe çok sıkıntı olmaz. (max 40)
    -Minimum kronik sorun olsun.

Bu aralar 2.el piyasası malumunuz. İnsanlar çok tutarsız arabalarına fiyat çekerken. Etrafında tanıdığı bildiği bu kriterlere yakın araç tavsiye edebilecek tecrübelerini paylaşabilecek arkadaşlar varsa hem bana hem de bu rakamlarda insanların kafasında oluşan büyük kararsızlığı giderme açısından çok faydalı olur. Açıkçası ben ucuza dolu bir araba istiyorum. Yol tutuş ve ses önemli.
    Sizce nasıl bir araç bakmalıyım.
    Teşekkürler şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagrikrdnz -- 24 Temmuz 2015; 1:48:21 >

• O kadar yazmışsınız ama net bütçe belli değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

O kadar yazmışsınız ama net bütçe belli değil.

Net bütçe Corolla ne kadar ederse. Araçta 1 parça değişen var ve muhtelif yerlerde ufak tefek boyalar var. Tahminimce biraz da üstüne koyup 33.000-34.000 max olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagrikrdnz -- 24 Temmuz 2015; 13:57:14 >
  • Megane diyecem ama soğutmalı torpido hakkında bilgim yok.

• 2006 Corolla yerine 2007 Corolla alırsınız.
    Soğutmalı torpido şartsa 2009-2010 lancer alırsınız ama piyasası yok.
    2007-2008 focus alırsınız ama soğutmalı torpido yok.

• Macerap

• quote:

Orijinalden alıntı: Belash

2006 Corolla yerine 2007 Corolla alırsınız.
    Soğutmalı torpido şartsa 2009-2010 lancer alırsınız ama piyasası yok.
    2007-2008 focus alırsınız ama soğutmalı torpido yok.

Laguna 1.6 Privilege hakkında ne düşünüyorsunuz. 2.eli onun da çok iyi değil ama doluluk cezbediyor.
  • cagrikrdnz kullanıcısına yanıt
    Selam Hocam,

Laguna 3 1.5 DCI diyorsanız aradığınız araç budur zaten

Ben Cerato, Sportage, Colt, C-Max, Fluence gibi dizel-benzinli değişik segment araçlarımdan sonra en son imzamdaki aracımı aldım. Aracı alırken beklentilerim sizinkilerle aynıydı ve neredeyse hepsini karşılıyor. Sadece 2. eli belki sıkıntı olur gibi ama Laguna nın belli bir hayran kitlesi var ve bilen insan almaktan çekinmiyor. Bizim Laguna 124 bin km de. Donanım olarak en alt paket ama vaktiyle opsiyonlarıyla alındığı için hız sabitleme, anahtarsız giriş, 17" jant ve krom cam çerçeve dışında tamamen full bir araç. Privilege ve Dynamic ler biraz daha donanımlı ama fiyat veya km olarak genelde daha yüksekler. Şimdiye kadar da çevremdeki hiç bir arkadaşım neden aldın diye eleştirmedi, aksine herkes çok beğeniyor. Fiyat olarak da bana tüm bakımlarını falan yaptırdıktan sonra 37 bin civarına mal oldu. İnanın 42 bine sattığım Fluence ten kat kat daha keyifli, hatta şimdiye kadar sahip olduklarımın içinde en iyisi diyebilirim. Daha üst donanımlara km sine göre 40-42 bine kadar para verilir. Ancak imkanım olursa ileride mutlaka 2.0 DCI otomatik olanı da denemeye niyetim var inşallah.
    Donanım tablosunu incelemek isterseniz broşürün en altında var. Donanım tablosu Tıklayın
    Saygılarımla...

• Focusu tarif etmissiniz. Sogutmali torpido var mi yok mu bilmiyorum. Bunun yerine mini sogutucular var araclar icin. Cakmaklikla calisiyor.

• Kimi Laguna 3 demiş, kimi Focus. O paraya o arabalar alınamaz. Laguna 2'nin 2.0'ını alın. 1.6 performansta üzer.

Daha yeni olarak Peugeot 308 öneriyorum. 1.6 hdi comfort pack bulursunuz. Hem çok kaçar az yakar, hem de dolu sayılır.

• merhaba 2006 corollayı değiştirmek istiyorsunuz ancak bayram ve yaz tatili nedeniyle araba denk getirmek zor. biraz yanlış zamanda arıyorusunuz ben corolladan sonra şu araba iyidir diyemem Corolla kendini ispat etmiş bir araç d-4d uzun ömürlü bir motor çok elzem değilse corollama sahip çıkardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

Selam Hocam,

Laguna 3 1.5 DCI diyorsanız aradığınız araç budur zaten

Ben Cerato, Sportage, Colt, C-Max, Fluence gibi dizel-benzinli değişik segment araçlarımdan sonra en son imzamdaki aracımı aldım. Aracı alırken beklentilerim sizinkilerle aynıydı ve neredeyse hepsini karşılıyor. Sadece 2. eli belki sıkıntı olur gibi ama Laguna nın belli bir hayran kitlesi var ve bilen insan almaktan çekinmiyor. Bizim Laguna 124 bin km de. Donanım olarak en alt paket ama vaktiyle opsiyonlarıyla alındığı için hız sabitleme, anahtarsız giriş, 17" jant ve krom cam çerçeve dışında tamamen full bir araç. Privilege ve Dynamic ler biraz daha donanımlı ama fiyat veya km olarak genelde daha yüksekler. Şimdiye kadar da çevremdeki hiç bir arkadaşım neden aldın diye eleştirmedi, aksine herkes çok beğeniyor. Fiyat olarak da bana tüm bakımlarını falan yaptırdıktan sonra 37 bin civarına mal oldu. İnanın 42 bine sattığım Fluence ten kat kat daha keyifli, hatta şimdiye kadar sahip olduklarımın içinde en iyisi diyebilirim. Daha üst donanımlara km sine göre 40-42 bine kadar para verilir. Ancak imkanım olursa ileride mutlaka 2.0 DCI otomatik olanı da denemeye niyetim var inşallah.
    Donanım tablosunu incelemek isterseniz broşürün en altında var. Donanım tablosu Tıklayın
    Saygılarımla...

Çok teşekkürler hocam fikirleriniz ve döküman için. Dediğiniz gibi laguna listemdeki araçlardan biri. Çekindiğim yanları var elbette, 2.el durumu ve kronik klima sorunları ve ön göğüste de zamanla estetik bir deformasyon meydana geliyormuş. Hoş alınıp binilebilecek bir araç. Doluluk olarak hiçbir şekilde üzmez. Kesinlikle hangi aracı alırsam alayım kıyaslamaya koyacağım bir araç. Ama laguna 3 ü alamam bu paralara. Laguna 2 belki olabilir kilometresiz temiz bulabilirsem ama 2.el piyasası bu haldeyken şu an aracımı satıp kurban sonrası alacağım yeni aracımı

quote:

" Focusu tarif etmissiniz. Sogutmali torpido var mi yok mu bilmiyorum. Bunun yerine mini sogutucular var araclar icin. Cakmaklikla calisiyor."

Evet hocam yol tutuş, sağlamlık konusunda focuslar ilgimi çekiyor. Doluluk konusuna gelince ama adamlar en üst pakete ESP standart olarak koymamışlar zamanında mesela. Ghia ile çalışmalarını bitirdikten sonra donanım konusunda firma sanki daha ticari davranıyor. Mini buzdolaplarına gelirsek gerçek sogutma yapmıyor maalesef hocam denedim daha önce. Buzla desteklenmedikçe yada soğutmak istediginiz eşyayı dondurup koymadıkça soğutma sağlamıyor, dediklerimi yapınca da ancak ortam çok sıcak degilse (+36 C) ancak ısısını koruyabiliyor. Kompressörlü bir araç buzdolabı almadıkça diğer kompresörsüz modeller benim amacım için maalesef çöp sayılıyor. Çok güzel verimli kullananlar da var amaçları doğrultusunda ama onlar bana uymuyor.

quote:

"Kimi Laguna 3 demiş, kimi Focus. O paraya o arabalar alınamaz. Laguna 2'nin 2.0'ını alın. 1.6 performansta üzer.

Daha yeni olarak Peugeot 308 öneriyorum. 1.6 hdi comfort pack bulursunuz. Hem çok kaçar az yakar, hem de dolu sayılır."

Katılıyorum hocam o paralara bu piyasada düzgün araç bulmak zor. Araç bol ama düzgün araç nadir denk geliyor yada biz görene kadar gidiyor. Peugeot ların dizel motorlarını beğeniyorum genel olarak. Zamanında Partner kullanmıştım dizel. Deneyim tabii ki farklı olur. Diğer arabalara göre biraz daha modelli olur. Böyle bir araç alıp içini de zamanla kendi çapımda harcamalarla doldurabilirim. Güzel öneri teşekkür ederim.

quote:

"merhaba 2006 corollayı değiştirmek istiyorsunuz ancak bayram ve yaz tatili nedeniyle araba denk getirmek zor. biraz yanlış zamanda arıyorusunuz ben corolladan sonra şu araba iyidir diyemem Corolla kendini ispat etmiş bir araç d-4d uzun ömürlü bir motor çok elzem değilse corollama sahip çıkardım."

Haklısınız esasında hocam, araç binek tarzda hiç bir sıkıntısı olmayan haliyle Türkiye'de de baya tutulan bir araç. Gerçekten benim için fazlasıyla iyi bi binek. Ama insan biraz arabanın içi de dolu olsun istiyor. Bu arada araba 165bin civarında, dizel araç haliyle kilometre arttıkça sıkıntılar başlayabilir ve aracın muhtemelen edip edebileceği en yüksek fiyat bu dönemlerde olacak. Biraz istemeyerek satıyorum gerçekten değerinin bilinmesi gereken bir araba. Gaz yağı koysanız onu bile yakar öyle bi motor d4d. Minimum masraf, periyodik bakımlar dışında sıkıntı çıkarttıgını hatırlamıyorum bile. Ama biraz da dolu ve en azından arabayı sıkıştırmadan kalkışlarda sırtım biraz geriye gitsin istiyorum. O yüzden corollayı satıcam yoksa tam bir ideal binek. Diğer dizellere göre sesi yok gibi. Binen benzinli sanıyor arabayı. Konforlu da sürüş keyfi olan bi araç. Değeri bilinir inşallah. Şu an toyotanın satışını gerçekleştirip biraz bekledikten sonra (1 ay gibi) bir araç alacağım.
    Corollaya sahip çık dediğinize göre bu işlerden gerçekten anlıyorsunuz. Sizce nasıl bir araca yöneleyim?

• Mesela bu araç çok güzel çok iyi benim için ama gelgelelim 5.000 TL fazla yazmıs adam araca

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-memurdan-hatasiz-dizel-otomatik-193011563/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagrikrdnz

Mesela bu araç çok güzel çok iyi benim için ama gelgelelim 5.000 TL fazla yazmıs adam araca

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-memurdan-hatasiz-dizel-otomatik-193011563/detay

Araba harbiden temiz, ama yaklaşık 3.000-3.500 lira daha pahalı. Bütçe olarak 36.500-37.000'e çıkarsanız teklifte bulunun yine de.

• 2008 2009 citroem c4 yada 2009 2011 fiat bravo emotion sizin aradıgınız araç. BU araçlarda yok yok. corollodan sonra baya dolu arabaya binersiniz.
  • Şu an focus 2008 1.6 TDCİ Titanium yada Titanium X bulursam ki benim fiyatlara bulunmaz. Kendi aracımı satıp, biraz da para ekleyip 2.el fiyatları düşünce focus alma niyetindeyim. İnşallah konfor sorunu ve sürekli dile getirilen içe ses alma sorunu yoktur. Toyota dizel olmasına rağmen bazen benzinlimi diye soruyordu binen, baya sessizdi motoru dizel olmasına rağmen. Simdi ona alıştıktan sonra focus sesli gelmez umarım.
  • Cruze lt plus ya da sport plus.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.