Şimdi Ara

2005 yılından bugüne Türkiye'deki teknolojik ürünlerin fiyat değişimi (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
1
Favori
18.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
Giriş
    2005 yılından bugüne Türkiye'deki teknolojik ürünlerin fiyat değişimi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • pspsexer kullanıcısına yanıt

wowturkeye yazacaktın herhalde buralarda yemezler bunları :)

bunlar nasıl sayılar yok 5 milyara çanta alırmışsın yok 5 milyona sakız dalga mı geçiyorsun?

adam 6 sıfır atılmayı ne sanıyorsa valla çok ilginç :)

sakız eskiden 5 milyon olsa şuan 5 lira olması lazım hayatının hangi evresinde 5 liraya sakız gördün 25 kuruş sakızlar......

reyizin dediği gibi eskiden helalar 1 milyondu şimdi 1 lira yaaaaaaaaaaa :)))))))))))))

hoş 1 liraya wc de kalmadı artık...

• Kalite arttıkça fiyat artmış, manipipilasyon yapmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: madmahmutd

Enflasyon, dolar, vergiler.
    Her şey rekor seviyede arttı .

2005 dolar 1.35 , asgari ücret 265 dolar
    2019 dolar 5.9 , asgari ücret 340 dolar

Farkındaysan asgari ücret 5 kat artmamış.
    1,28 kat artmış.

Global enflasyon diye bir şey duydun mu sen? 2005 yılındaki 265 dolar ile şuan ki 265 dolar aynı alım gücünde mi sence?

2005 yılı ispanya asgari ücret 600 euro şuan 1000euro

2005 yılı fransa asgari ücret 1286 euro şuan 1560 euro

2005 de altının onsu 460 dolarken bugün 1800dolar

Dolar bazında maaş artmış diyorsunuz bir de utanmadan. Sanki bana geçen yıla göre artmış .Aradana 15 sene geçmiş. Doların dünya üzerindeki değeri azalmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DBF37AF64 -- 27 Temmuz 2021; 13:36:26 >
  • 2005'le karşılaştırmaya gerek yok ki. 2011'de bile orta üst sınıf bi bilgisayar 2000 liranın altındaydı.

• 2005 te otokrasi yoktu…

• Trolün teki ucuz algı yapmış biz yemiyoruz boşa prim vermeyin.

• ons 460 dolar 2005

ons 1800 dolar 2021

3,9 kat değer kaybetmiş dolar

2005deki asgari ücret dolar bazında 265

Bugün 2005teki asgari ücretin değrini koruması için Türkiyede asgari ücret 265*3,9= 1034 dolar olmalı

mesajı yazdığım zaman 2019 haziran, o zaman asgari ücret 340

Ben yanlış yapmışım 1.28 artmış demişim

Aksine 3 kat değer kaybetmiş senin söylemine göre.

elektronik vs. ürünlerinin çok daha fazla artmış dedim devamında.

Herşeyin çok daha kötü olduğunu söylemeye çalıştım.

Her neyse

Biz aynı görüşü savunuyoruz.

Kısacası ekonomi berbat, kötüye gitmiş.

Ben bu yolla dedim, eksik oldu yanlış oldu, sen ayrıntıya girdin.

Seninki doğrudur, şimdi çıkıp da ekonomi tartışması yapmıyıcam, bilgim de az.

Beni trol mü sandın?

Utanmadan demişsin, bu kadar sert laf etme :)

• DH, hala TÜİK verilerini ciddiye alıyor.

Ayrıca gölgesinden korkan DH böyle bir haber yapabilmesi de ilginç. 2005 yılından bugüne Türkiye'deki teknolojik ürünlerin fiyat değişimi 

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem

DH, hala TÜİK verilerini ciddiye alıyor.

Ayrıca gölgesinden korkan DH böyle bir haber yapabilmesi de ilginç.  

Yapabiliyorlarmış demek ki

• quote:

Orijinalden alıntı: pspsexer

siz tl ye burun kıvırır sahip çıkmazsanız elin gavurunun parasına hücum ederseniz tabii artar çuvaldızı önce kendinize bir batırın.adamlar bizi kekliyor ve biz onların parasını arttırdıkça bize bakıp kıs kıs gülüyorlar,

dolar artınca kazanılmaz düşünce kazanılır öğrenin artık almayın ne olursa olsun.

siz 1 tl nin şerefini koruyun gerisi gelir.

ve evet gençler akp den önce siz daha mı iyiydi sanıyorsunuz

5 milyon liraya sakız alırdık biz sakız

bunlar eskiye göre iyi günler tüm bu ekonomik saldırıların nereden niye geldiğini unutmayın elin amerikalılarının oyunlarına gelmeyin.suç bizde.

türkiye büyüdükçe kuduracaklar kudursunlar.

kur hikaye dedik ya suç bizde almayın elalemin parasını bakın nasıl çakılıyor.

sizs hiç bir değeri olmayan bitcoin balonunu 30 000 tl den kilitleyen bunlar değilmiydi nasıl da koştunuz 30 000 tl den aldınız bu kafa aynı kafa istedikleri gibi oynuyorlar sizinle oynatmayın.

çakarlarsa dibe hepten yanarsınız.yukarı aşağı oyuncak mı bu.

alın size akp öncesi 20 milyon tl

5 milyar liraya çanta alırdık eskiden.

Okuyunca ironi sandım ama değilmiş.

Hakikaten adam bunu ciddi ciddi yazabilmiş.

• ünlü komedyenler karşınızda bu ülkede dh forumun bazı gediklilerinin ne şekilde hesaplarla yazdığını bilen çokça var

akp akp yahu siz elin amerikalısının sözüne ekmeğine yağ sürmekten başka onun bunun oyununa gelmekten başka ne yapıyorsunuz ki...bütün dünya biliyor her şeye rağmen reis in sizi yine dörde katlayacağını bu millet neyin ne olduğunu bilmiyor mu ancak siz gibi çocukları kandırırsınız buralarda biraz zeki davranın da kimin bu ülke üstünde ne hesabı var görün bilerek ya da bilmeden bu ülke aleyhine çalışanlar buralarda boş boş yazdığını zaten biliyor.

yazık la siz bilmiyormusunuz hiç bir şansınızın olmadığını yazın yazın anca yazarsınız boşa kuru sıkı böyle

amerika ve uşakları 70 yıldır bu ülkeye ekonomik saldırı yapıyor onlardan değilseniz ve bu saldırıları göremiyor kendi ülkenizi ve onun liderini suçluyorsanız zaten sizlerden hiç umut yok demektir

pinokyo bile sizden daha iyi biliyor bunları

rempukipukipuk...

siz yazın 2023 e kadar yazarsınız gepetto usta bile sonucu biliyor lafla hükümet düşmez.siz yazın yazdıranlara da selam söyleyin.

viva reiz...

ben çıkıyorum klavyenize kuvvet yazın....yazın belki düşer.

türkiye nin gelişmesine karşı sinsice ekonomik saldırıları görün göremeyen akıllıyım diye gezmesin

bay...yazın yazınben de kahve içeyim nasılsa daha 2 yıl var hadi 1 yıl sekiz ay mış siz yazın belki düşer.

reis i sevmeyenler nedense hep türkiye düşmanları bu işe şaşıran yok mu...

dünya nın en büyük liderlerinden biri işte yararlanın.

siz yazın kahvem soğumasın.

yalan iftira çarpıtma trt deki 15 temmuz dizisi yazacaklarınız anca bunlar.

asıl ben yemem yazdıklarınızı..hepsi hikaye.

amerikan hikayesi.

hürrrp(kahve içmesi sesi)

katla reis ellerin dert görmesin biz biliyoruz senin degerini.

siz daha iyisi mi gelecek sanıyorsunuz amerika nın besledikleri kazansa ülkeyi ve halkı üç dolara satarlar bilmiyormusunuz bu yalancılar mı kurtaracaktı sizi geçin bunları

ama yazın belki yiyen olur

diğerleri google a youtube a armageddon savaşı yazsın yazsın da ne için türkiye ile uğraşıyorlar görsün hedef türkiye beyler her zaman türkiye demeyi öğrenin etraf düşman dolu yok fiyatlar artıyormuşta..sizler bitcoin in 40 000 dolar ettiğine inandırılmışsınız dolar ın 8.5 tl mi ettiğine inanmayacaktınız bu inançla 30 tl deseler koşarsınız koşar 1 tl te alacağınızı 30 dolar a alır bir de göbek atarsınız tuzakları görmeyi öğrenin.

https://m.youtube.com/results?sp=mAEA&search_query=armagedon+sava%C5%9F%C4%B1

uyanın artık.kendiniz olun.akp akp mesele akp falan değil mesele türkiye.bilmiyormusunuz
    bal gibi biliyorsunuz ama menfaatiniz sizi konuşturuyor siz yazın zaman gelince herkes uyanacak.

hava sıcaklığı öyle bir artacak ki ne seçim kalacak ne de armageddon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 28 Temmuz 2021; 1:57:37 >

• O zamandan bu zamana serinlettim ürün çeşitliliği arttı.Lojistik ve altyapı imkanların giderilmesi ile pek çok ucuzlarken Türkiye'de gerek kurla alım gücü düşürüldü cari açığı kapamak için gerekse ağır vergiler zamlandırıldı.

Bu noktadan bakmak lazım.Aslında dünyada herşey ucuzlarken global para olan dolar parasal genişlememede olduğu gibi değersizleşirken dünyada neden sadece Türkiye'de , Arjantin ve Venezuela'da olduğu gibi değerlendi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.