Şimdi Ara

2005 focus otomatik nasildir... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Focus 1'de ki yol tutuşu cruze'da var mı ? Bizde focus 1 var(manuel). 117.000 km'de 5 sene evvel aldık. Saniyeyiye sadece rutin kontroller için gidiyoruz. 135.000'de lpg takıldı. Şuan tek sıkıntımız araç lpg'de tekliyor(arada sırada). Yakıt konusuna gelirsek 100km/10lt benzin yakıyordu bizim araç. Haftalık 350 km yol gidiyorum. Benzinle(5.26₺)haftalık 150₺ ile gitmiştim. Lpg ile 80₺ gidiyorum. Kısaca focus hiç bir türlü yaşlanmaz ve motoru sıkıntı çıkarmaz. Çok sağlam araç. Otomatik değil ama manuel öneririm. Araç biraz hantal.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vallahi hocam şu kadar net söyleyeyim, o parayı focus 1'e vereceğime, değil avrupadan çekilmek, Chevrolet otomobil üretmeyi bıraksa yine cruze alırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SevilenAdam kullanıcısına yanıt
    Fazlası var merak etmeyin, arada 2 nesil fark var...

Ben de 74 bin kilometredir cruze kullanıyorum, hiçbir sorun çıkarmadı araç, yakıtları benzer zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 21 Eylül 2017; 22:37:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Vallahi hocam şu kadar net söyleyeyim, o parayı focus 1'e vereceğime, değil avrupadan çekilmek, Chevrolet otomobil üretmeyi bıraksa yine cruze alırım

Bi insan arabasini iste boyle sevmeli

• UPS kullanıcısına yanıt
    Ben 2011 yılında sıfır almıştım, o zaman da f/p aracıydı şimdi daha çok f/p aracı

Millet 2004-2005 civic-corollaya 40 bin istiyor, o paraya 2012 cruze bulunuyor ki cruze'dan 3-4 tane civic ve corolla çıkar, keza focus da öyle...

Piyasa rezalet durumda ve bu durumdayken az paraya çok şey sunan araçlar tüketici dostudur, sevilmelidir

Sadece cruze da değil tabiki, bravo, 308,c4 de var, başka modeller de var araştırılır ama modernlik, tasarım, sağlamlık ve sürüş keyfi açılarından bakınca cruze öne çıkan araç oluyor hep.

• quote:

Ben 2011 yılında sıfır almıştım, o zaman da f/p aracıydı şimdi daha çok f/p aracı

Millet 2004-2005 civic-corollaya 40 bin istiyor, o paraya 2012 cruze bulunuyor ki cruze'dan 3-4 tane civic ve corolla çıkar, keza focus da öyle...

Piyasa rezalet durumda ve bu durumdayken az paraya çok şey sunan araçlar tüketici dostudur, sevilmelidir

Sadece cruze da değil tabiki, bravo, 308,c4 de var, başka modeller de var araştırılır ama modernlik, tasarım, sağlamlık ve sürüş keyfi açılarından bakınca cruze öne çıkan araç oluyor hep.

Cruze , 308, C4 vs o araçların ikinci el dizel otomatik olanlarına bakıyorum fiyatları çokda iyi değil hocam. 308 ve C4 kaliteli araçlar fakat Cruze dediğiniz araç opelin yan markası. Birde euro5 motor lpg ile zaten uyumlu değildir. Yani fiyat olarak ben çok bir avantaj göremiyorum. Cruze 2.0 dizelin 163 bg 0-100km 11.5 sn tuketimide 8.6 lt olmasıda olmasıda bir garip geliyor bana. Aynı paralara Fluence Megan Toyota vs alınıyor.

Öyle çok avantajlı olsa peynir ekmek gibi giderdi zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selmand -- 23 Eylül 2017; 10:14:20 >

• selmand kullanıcısına yanıt
    Chevrolet, opelin yan markası değildir, sadece bir süre aynı grupta üretim yaptılar o kadar. Cruze da astra ile ortak bir araç, birbirine üstünlükleri yok. Astra özellikle Avrupa müşterisine sunulduğu için iç mekanı bir tık daha kaliteli o kadar. Chevrolet'in uygun fiyat politikası nedeniyle de hep uygundu fiyatı.

2.0 dizel otomatik cruze'un 0-100 değeri 9 saniye, YouTube da profesyonel bir kanalın testi var bakabilirsiniz, sahibindendeki verirler hatalı. Manuel de yaklaşık bir saniye daha iyi olacaktır. Tüketim de o motora ve ağırlığa sahip bir araç için çok değil.

Bu ülkede bir aracın peynir ekmek gibi satılabilemsi için belirli markaların araçları olması lazım, yoksa ağzıyla kuş tutsa öyle satamaz. Aklıma ilk gelen örnek attrage mesela, denk araçlardan yaklaşık 20 bin ucuzdu ama neredeyse hiç satmadı... Millet 2012 cruze parasına 2005 civic falan alıyor, bu mu mantıklı? Cruze her şartta en iyi f/p araçlarından, zaten hareketli bir 2. eli var. Sıfırının satıldığı dönemde de satış hedeflerini rahatlıkla tutturuyorlardı.

• quote:

Chevrolet, opelin yan markası değildir, sadece bir süre aynı grupta üretim yaptılar o kadar. Cruze da astra ile ortak bir araç, birbirine üstünlükleri yok. Astra özellikle Avrupa müşterisine sunulduğu için iç mekanı bir tık daha kaliteli o kadar. Chevrolet'in uygun fiyat politikası nedeniyle de hep uygundu fiyatı.

2.0 dizel otomatik cruze'un 0-100 değeri 9 saniye, YouTube da profesyonel bir kanalın testi var bakabilirsiniz, sahibindendeki verirler hatalı. Manuel de yaklaşık bir saniye daha iyi olacaktır. Tüketim de o motora ve ağırlığa sahip bir araç için çok değil.

Bu ülkede bir aracın peynir ekmek gibi satılabilemsi için belirli markaların araçları olması lazım, yoksa ağzıyla kuş tutsa öyle satamaz. Aklıma ilk gelen örnek attrage mesela, denk araçlardan yaklaşık 20 bin ucuzdu ama neredeyse hiç satmadı... Millet 2012 cruze parasına 2005 civic falan alıyor, bu mu mantıklı? Cruze her şartta en iyi f/p araçlarından, zaten hareketli bir 2. eli var. Sıfırının satıldığı dönemde de satış hedeflerini rahatlıkla tutturuyorlardı.

Hocam millete Civic fetişi var garip şekilde, 2000 modellerine 34-35 veriyor adamlar.

Bak yine baktim sahibinden e 44-45 civarı Cruze otomatik dizeller. Benzer paralara Fluence Megan Astra C4 vs alınıyor. Yani çokda ucuz degil. Keşke ucuz olsa bende alırım bir Cruze ne olacak.

Ama işte onlar 1.5 90-110 beygiri iken cruze 2.0 163 beygir, o kadar da olsun yav

• quote:

Ama işte onlar 1.5 90-110 beygiri iken cruze 2.0 163 beygir, o kadar da olsun yav

Yıllık vergi farkı

Dizel cruzelarda bir alt dilimden vergi ödeme olayı vardı, detay biliyordum da unuttum açıkçası, araştırmak lazım.

• MTV tutarı araç kasko değerinin %5'ini geçiyor ise bir alt dilimden ödemek için dilekçe vermek yeterli.
  • Baslik cruse basligi oldu ancak bilgi bilgidir tesk arkadaslar focus konusunda da bildiklerimizi paylasablir miyiz.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.