Şimdi Ara

2005 Clio symbol authentic 1.4 alıyorum . Fikirleriniz??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
4.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aslında kafamda 1999 honda civic 1.4 is ya da toyota corolla vardı ama bu arabaların kilometrelerinin çok fazla oluşu beni biraz tereddütte bırakıyordu ben de bu clioyu görünce bunu almaya karar verdim. Araba 2005 model clio symbol authentic 1.4 benzinli. Beyaz. Boya değişen parça hiçbir şey yok.Klima tek airbag falan. 8.000 km de. Sıfır gibi birşey. 15.500 ytl ye anlaştık. Hafta içi teslim alacağım. Aslında arabanın bagajına da tav oldum . Ayrıca satarken de zorlanmayacağımı düşünüyorum. Fikirlerinizi bekliyorum. İyi mi ettik kötü mü ettik bakalım hayırlısı.

• abi o arabanin ikinci eli iyi
    km.de iyi bulmussun... fiyat konusunda bi sey diyemem...

ama o aracta kalite arama bence...
    netice de arabadan zevk alacak sensin ve bunu en cok kokitten motor sesinden
    performanstan alirsin

bi de diger zevk de benzincideki :)) oyle az yakan bi araba da degil neticede
    soyle 50-60bin km.ye kadar farkli araclari da goz onune alin derim
    netice de japon ve alman arabalar 200-300 bini cok rahat goren motorlara sahipler

ki 18-19bin YTL ye az km yapmis dizel bile bulabilirsin
    ornek: SKODA FABIA, OPEL CORSA, FORD FIESTA...
  • O paraya bana göre iyi bir tercih klima olmasıda büyük avantaj satarken kolaylık sağlar ABS büyük ihtimalle yoktur Kmside çok iyi ayrıca çok yakmaz akıllı kullanırsan şehir içinde 8-9LT civarı yakar
  • Neden hala şu cliolardan vazgçemiyorsunuz anlamadım. Abi o paraya çok kaliteli arablarda alabilirsin. Ben clio'yu çok kullandım inan bana diğer arabaların yanında kamyon gibi. Satarken para etme işi eskidendi artık hiç biri para etmiyor sadece daha çabuk satıyorsun. 15.500 YTL verdiğin araçta ne özellikler var. 15.000 YTL fiyatla rahat alacağın bir Xsara 1.6'daki 4 hava yastığı, ABS, klima gibi özellikler varmı. Yada dahamı az yakıyor. Araştırmadan gidip Renault diye balıklama atlıyorsunuz. Bu insanlar bizi yıllarca Şahinlerle Broadwaylerle kandırdı şimdi de kıçına kocaman bir bagaj yaptıkları clio larla yada albea larla kandırıyorlar. Yapmayın arkadaşlar gidin biraz test sürüşü yapın, karşılaştırma yapın. Araba önemlidir almaya niyetiniz yoksa bile fikir için 6 ayda bir gidin bazı markalarda test sürüşü yapın ve farkı görün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi venieri -- 13 Mayıs 2007; 1:32:20 >
  • 15000 YTL'ye Xsara 100000'i devirmiştir herhalde. Clio 8000'de ve ABS, klima var diyor. Bence son derece iyi bir tercih. Sorun çıkarma ihtimalinin Xsara ile kıyaslanamayacak kadar az olduğunu da iddia ederim. Kalite sadece içeride kullanılan malzeme demek değildir. Sadece yakıtı 1.4 için biraz fazla olabilir. Bugün sırf daha konforlu diye 100000 km'de bir otomobil alıp 150000'e kadar kullanıp satmak için fellik fellik müşteri aramak pek tercih edilecek birşey değil bence.

Bir küçük ilave: Herkes Şahin Brodway'e takılmış gidiyor. Kimsenin sizi kandırmak gibi bir niyeti yok. Clio 2 yıllarca Avrupa'ya Clio 3 çıkana kadar satışı yapılmış ve bugün hala Doğu Avrupa ve Rusya'ya satışı devam eden bir otomobil. Ayrıca Slovenia'da da hatchback modelin üretimi devam ediyor. Sizin bahsettiğiniz Toros'lar, Şahin'ler sadece Türkiye pazarı için üretilmiş olan ve Avrupa'lı üreticilerin, üretimi duran modellerin kalıplarından faydalanmaya devam etmek adına üretilmesine izin verdikleri modeller. Olayın Peugeot'nun 207'yi çıkarmasına rağmen 206'nın üretimine devam etmesinden hiçbir farkı yok ve tek bunun tek sebebi Renault'nun Clio 2'yi durdurmamış olması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seko92 -- 13 Mayıs 2007; 12:13:37 >

• başka araba kalmadı mı türkiyede de sümbül alıyorsunuz geçenlerde komşuda almış Allah'ım ne akıl yoksunu insanlar var diyorum kendi kendime resmen arkadaşın dediği gibi kamyon gibi bir araba yahu git başka bi araca bak yahu ne kalite ne tip ne güven hiçbirşey yok bu arabada
  • bi
    quote:

Orjinalden alıntı: nolamaz

başka araba kalmadı mı türkiyede de sümbül alıyorsunuz geçenlerde komşuda almış Allah'ım ne akıl yoksunu insanlar var diyorum kendi kendime resmen arkadaşın dediği gibi kamyon gibi bir araba yahu git başka bi araca bak yahu ne kalite ne tip ne güven hiçbirşey yok bu arabada
    Biz fikir istedik sadece.Ölçüyü kaçırmayın lütfen. Yazdıklarınızdan sorumlusunuz.
  • Eğer gidip sıfırını almaya kalsaydınız kesinlikle o kadar para vermeyin derdim. Ama bahsettiğiniz araç temizse bence değer. Hayırlı olsun.
  • efendim sabit fikirli olmaya ne hacet
    olaya objectif yaklasirsak

iyi yanlari:
    -ucuz parca
    -ucuz servis
    -dusuk km

ama kotu yanlarini da unutmayalim:
    -konfor yok
    - ABS var mi yok mu bilmem ama muhtemelen ABSde yoktur
    - cok yakar

ve listeler uzayabilir... ama cidden daha once de yazdigim gibi 3-4 fazla verilip avrupa dizel bile alinabilir
    www.dod.com.tr de bile var skoda fabia dizeller ki dod asiri kazik satar piyasadan

ya da getz / accent bakin.... hem dizel olur hem servisi daha iyi hem de 5 yil garanti....
    ve UNUTMAYIN KI RENO SERVISLERINDE ADAM YERINE KONANI DAHA GORMEDIM
    NEDEN OLSUN KI MECBUR BIRINE OPULECEGIZ.... ADAMLARIN MUSTERI DERDI YOK KI...

o yuzden ulusal kisi basi gayri safi milli hasilamizin 2 katini symbol.e vermeden iyi dusunun

• quote:

Orjinalden alıntı: altanalp

efendim sabit fikirli olmaya ne hacet
    olaya objectif yaklasirsak

iyi yanlari:
    -ucuz parca
    -ucuz servis
    -dusuk km

ama kotu yanlarini da unutmayalim:
    -konfor yok
    - ABS var mi yok mu bilmem ama muhtemelen ABSde yoktur
    - cok yakar

ve listeler uzayabilir... ama cidden daha once de yazdigim gibi 3-4 fazla verilip avrupa dizel bile alinabilir
    www.dod.com.tr de bile var skoda fabia dizeller ki dod asiri kazik satar piyasadan

ya da getz / accent bakin.... hem dizel olur hem servisi daha iyi hem de 5 yil garanti....
    ve UNUTMAYIN KI RENO SERVISLERINDE ADAM YERINE KONANI DAHA GORMEDIM
    NEDEN OLSUN KI MECBUR BIRINE OPULECEGIZ.... ADAMLARIN MUSTERI DERDI YOK KI...

o yuzden ulusal kisi basi gayri safi milli hasilamizin 2 katini symbol.e vermeden iyi dusunun

Aslında şöyle bir durum var. aracı almak için bir miktar kredi kullanacağım. renault ikinci elde bir kampanya var. Araç en fazla 5 yaşındaysa10000 ytl ye kadar 24 ayda 0.74 36 ayda 0.98 le kredi kullanılıyormuş. Kampanyaya Katılım payı olarak 700 ytl isteniyor ki bunun içinde dosya parası,masraflar mevcutmuş. Burada 800-1000 ytl gibi bir kar söz konusu. Eğer böyle bir olay olmasaydı zaten 15500-16000 ytl lere asla çıkmazdım. Şu anda en düşük krediyi oyak veriyor galiba . O da 1.60 la. ( onun da masrafı 400 ytl vardır herhalde) Hesabını yapınca dediğim gibi karlı geldi bana . Kredinin onayını bekliyorum şu anda pazartesi onaylanır ama hala vazgeçme fırsatım var.

• dostum her ne kadar clio symbollere kızsamda...
    babam kullandığı için söylüyorum....
    tarafsız gözle şunu söylemke isterim....

1.100 ytllik benzinle 650 km yapıyor sehir içinde....
    2.konfor biraz az....
    3.seri kaçıyor....
    4.bagaj gerçekten geniş....
    5.sorun az çıkartır...
    6.km si az olduğunda kaçırma bence...
    7.fiyatı bence gayet iyi..
    8. klima olması avantaj...
    9.çelik jant taktırın hoş duruyor... (dezent 14 inç 400 ytl(4x)

• quote:

Orjinalden alıntı: dsc86

dostum her ne kadar clio symbollere kızsamda...
    babam kullandığı için söylüyorum....
    tarafsız gözle şunu söylemke isterim....

1.100 ytllik benzinle 650 km yapıyor sehir içinde....
    2.konfor biraz az....
    3.seri kaçıyor....
    4.bagaj gerçekten geniş....
    5.sorun az çıkartır...
    6.km si az olduğunda kaçırma bence...
    7.fiyatı bence gayet iyi..
    8. klima olması avantaj...
    9.çelik jant taktırın hoş duruyor... (dezent 14 inç 400 ytl(4x)

Görüşleriniz için Teşekkürler . benzin sarfiyatı doğruysa çok iyi ama her yerde 100km de 9 litre yakar yazıyor.KAfam karıştı şimdi.

• hayirli olsun
    yedek parca ve 2 el konusunda söz söylersem hakaret olur cünkü clio trnin en cok satilan araci
  • Hayırlı Olsun aracın kmsi falanda düşük temiz. Güle güle kullan. Bende aynı aracın 1.5 DCI var, uzun dönem binilebilicek bi araba değil. Servisi uygun parçası ucuz. Dizelini alsaydın daha mantıklıca olurdu. Ben olsaydım Honda Civici tercih ederdim. Daha donanımlı gözterişli vede sağlam..
  • Yakıtı fazla kafaya takmayın. Benzinli olduktan sonra bütün markalar hemen hemen aynı yakar. Fark olsa olsa 100 km'de 1 litre olur.
  • ya babamın clio inanılmaz az yakıyor ya
    100 ytllik benzinle 650 sehir içi
    1.5 depoyla bodruma gider....
    sevmesemde doğruya doğru bir yerde......
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.