Şimdi Ara

2005-2006 , fiesta , corsa , clio karar veremedik..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kardeşim de olan 2000 model clio 1.6 otomatik vitesli arabayı çok yakıyo diye sattık onun yerine 2005-2006 araba bakıyoruz
    karşımıza şimdilik tabi otomatik olmalı..

1.4 fiesta otomatik , 1.4 clio otomatik veya corsa 1.4 otomatik öncelikle az yakmalı biz fiestayı gözümüze kestirdik peki sizce en az hangisi yakar...

• Corsa
  • otomatik ve az yakmasi temel kriterse jazz ve coltuda mutlaka inceleyin.her ikiside sehir ici 7.5 litre civarinda yakarlar. 1.4 @ 1.6 hacimlerinde en az yakan otamatik arac bu ikisidir. hayirli günler
  • jazz biraz pahalı geldigi için katmadım düşündümüz fiyat 17 -17.5 geçmemeli...
  • triptonik vites 1.3 tdi opel corsa alın fiesta da az yakar ama corsa daha az yakıyo
  • 17-17.5 arası diyorsanız 2005 belki 2006 colt bulabilirsiniz.

incelemeden karar vermeyin derim.

bahsettiğiniz diğer tüm 1.4 otomatikler şehir içi 9 litre ye yakın yakarlar.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 22 Kasım 2008; 12:19:04 >
  • corsa derim
  • tam bilemiyorum ama fiesta.nın daha konforlu olduğunu düşünüyorum..daha üst sınıf bir araçmış izlenimi var bende.şahsi görüşüm fiesta.dır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dranov -- 22 Kasım 2008; 12:22:55 >
  • Bence 3 ünden birini al
  • Öncelikle tam otomatik vites mi yoksa tiptronic şanzıman mı istiyorsunuz.

Yakıt önemli ise tam otomatik hangi aracı alırsanız alın 1.6 clio otomatikten az yakamaz.

Ben 1.2 75 hp corsa easytronic ile şehiriçinde 7, 7,2 yakıyorum. Şehirlerarası 5,2 civarı yakıyor sabit hızda.

Corsa 1.4 90 hp dir ve tam otomatik vitestir. Yakıtı dediğim gibi yüksek olacaktır. (8,5-9 lt/100 km)

Araçları değerlendirirsek fiesta yol tutuşta lider ancak bozuk yolda rahatsızlık veren bi araç. Çok küt bi yapısı var, çok sert bi araç.

Corsa nın da karakteristiği aynı ama fiestadan biraz daha konforlu ve sessiz diyebiliriz.

Clio da yumuşak süspansiyonuyla türkiye yol şartlarına daha uygun ama tiptronic özelliği pek tutulmadı diye biliyorum.

Fiesta nın hem tam otomatiği hem de asm adı verilen tiptronic özellikli şanzımanı mevcut. Ancak asm şanzımanı çok sorun çıkarıyor diye duyuyoruz. Pek tutulan bi şanzıman değil ve zaten ford artık bildiğim kadarıyla bu şanzımanı kullanmıyor. Zira asm şanzımanlı araçlar manuele göre ikinci elde daha ucuz.

Tavsiye corsa 1.2 easytronic olacaktır. Performansı yeterlidir, vergi düşük, yakıtı dizele yakındır. Şanzımana alışıldığında çok konforlu hale geliyor. Bütçe yetiyorsa colt 1.3 amt de olabilir, corsa ya yakın yakıt tüketimi mevcut ve 95 hp lik performans aracın ağırlığına göre çok iyi. Sadece içeri motor sesi alıyor, iyi yalıtılamamış ne yazık ki.

• Corsa
  • Corsa ya da Fiesta seçimi siz yapın. Clio'yu eleyin bence.
  • bence içlerinden sadece clio ya odakalanın çünkü şekil olarak ve sağlamlık olarak hepsinden iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Renaultnr1 -- 22 Kasım 2008; 21:38:43 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.