Şimdi Ara

2004 mercedes c 200 kompressor vs insignia 1.6 turbo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
15.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benim 2008 opel astra sedanı verip performanslı aynı zamandada oturaklı bi araç alma peşindeyim, tanıdık bi galeride 2004 model avargarde c 200 kompressor var araç temiz , 100 000 kmde şuan araça istenen fiyat 50 000 tl, adam bu fiaytı çekince benimde aklıma 0 km insignia 1.6 turbo nunda bu fiyatlara yakın olduğu geldi ve galerici arkadaşa insignia 1.6 turbo alırım daa iyi dedim , oda buna karşılık mercedes le opeli karşılaştırmamam gerektiğini şimdi elli liaraya aldığım opelin 2 sene sonra kaça satılcağının belli olmadığınıi mercedes in ise kemikleşmiş bi fiyatının olduğunu, ayrıca motor olarak c 200 kompresorun opel insigniyadan daha iyi olduğunu ve otobanda opel insignia 1.6 turboya geçilmeyeceğini söyledi, ne dersiniz arkadaşlar sizce arkadaş haklımı yoksa bana arabayı satmak için boş edebiyat mı yapıyor ? Bugün araçı kullanmaya gidicem performansını gerçekten bende merak ediyorum

• Öncelikle 2009 ya da 2010 model bir araba,2004 model bir aradan her zaman için daha iyidir.
    Opelde kötü bir marka değil zaten,hele Insignia hiç değil.İkinci elde değer kaybnını bilemem ama Insignia bence o mercedesten daha iyi bir araba.Motor konusunda ise arkadaşınız heralde hiç bilmiyor Turbo Insigniaı.Belki üstün değildir ama birbirine yakın araçlardır.

Bana kalırsa Insignia derim.Her türlü daha iyi bir araç diyebilirim.Bence!!!...

Bu arada O kasa C serisine büyük bir hayranlığım var,defalarca kullandım ama Insigniadaki zevki yaşatmıyor söylemiş olayım...

Yinede siz bilirsiniz...
  • Tartışmasız tabi ki mercedes , 2. el konusunu ele alırsak , 5 yıl sonrayı baz alırsak 1999 model mercedeslere açın bakın fiyatlarına ,bir de opellere .. Ayrıca mercedes her bakımdan insignia dan üstün bir araçtır ve 5 yıllık mercedes 0 insigniadan her zaman üstündür , bunu 100 kişiye sorun 90 ı bu cevabı verir 10 kişi ise bir hevesle insignia almış ve onun hastası olan kişilerdir ( tabi ki zevkler ve renkler)

Fakat 0 araç almak da ayrı bir olay , acenta kokusu , ilk defa sizin kullanmanız vs... 0 araç almak istiyorum böyle bir hayalim var diyorsa bir kişi tabi ki zaten bakmaz bile 2. ele araştırmaz bile , ama yazdıklarınızdan sizin bu kesime girmediğiniz anlaşılıyor , araştırıyosunuz çünkü, o zaman bende derim ki Mercedes .
  • Opel sıfır kilometre olduğu için çekici görünse de, her şartta Mercedes'in bakımlı olma durumunda alacağım araba Mercedes'tir. 5 yıl önceye bakabileceğiniz gibi, 10 yıl öncesine de bakarsanız yine Mercedes Opel'e göre daha az zarar ettirir. 15 yıl öncesine bakarsanız yine Mercedes görürsünüz. 25 yıl ve daha öncesine bakarsanız, sadece Mercedes görürsünüz; Opel çoktan hurda olmuştur.
  • 2004 modelse 2003 trafiğe çıkışlı olduğunu varsayarak;

5 yaşında(3 ay sonra 6) ve 100,000 km.de C serisi bir araç

0 yaşında 0 km insignia araç...

5 yıl/100,000 km sonra sattığınızı varsayalım,

11 yaşında 2 eski kasa 200,000 km.de 2,000cc mercedes C serisi...

5 yaşında 100,000 km.de güncel(makyaj geçirecektir) 1,600 cc turbo insignia..

Boyut olarak bakarsak, insigna ebat ve ic hacim olarak daha büyük...

Teknoloji olarak bakarsak, insignia daha gelişmiş...

Vergisel açıdan İnsignia daha hesaplı...

Sorun açısından bakarsak insignia nın garantisi var...

Masraf açısından bakarsak insignia daha masrafsız( unutmayın mercedes 6 yaşına yaklaşmış ve 100,000 km.de, düzenli değişmesi gereken parçalar ve onların masrafları olacak( kompressör, konvektör, lastik disk balata ve 11 yaş ile 200,000 km ye kadar bu artacak).... aracın nasıl kullanıldığı ayrı bir muamma)

Mercedes in kemikleşmiş bir alıcısı olduğu doğrudur, her daim rahat satabilirsiniz. Ama aldığınız araç C200, E200 değil. Diğer tarafta opelin premium olmak için ortaya çıkarttığı, şasi ayarına kadar tam donanımlı yeni amiral gemisi. Vergisi daha az, daha teknolojik, daha büyük, garantili 0 km. 0 yaşında insignia.... Satarken aynı fiyata giderler aradaki yaş, segment ve km farkına rağmen, Mercedes adı yüzünden, doğrudur. Ama daha büyük, lüks güvenli, konforlu ve teknolojik bir arabaya binmektense, adı için mercedes i almak bana çok mantıklı gelmiyor... Ama araç işi keyif ve beklenti işidir. Direksiyonuna oturduğunuzda içinize sinen hangisi ise onu almanız daha sağlıklı olacaktır. Kiminde bu Insignia olur kiminde eski C200... Hangisini alırsanız alın kazasız belasız hayırlı kullanımlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: qNesh

2004 modelse 2003 trafiğe çıkışlı olduğunu varsayarak;

Masraf açısından bakarsak insignia daha masrafsız( unutmayın mercedes 6 yaşına yaklaşmış ve 100,000 km.de, düzenli değişmesi gereken parçalar ve onların masrafları olacak( kompressör, konvektör, lastik disk balata ve 11 yaş ile 200,000 km ye kadar bu artacak).... aracın nasıl kullanıldığı ayrı bir muamma)

Mercedes in kemikleşmiş bir alıcısı olduğu doğrudur, her daim rahat satabilirsiniz. Ama aldığınız araç C200, E200 değil. Diğer tarafta opelin premium olmak için ortaya çıkarttığı, şasi ayarına kadar tam donanımlı yeni amiral gemisi. Vergisi daha az, daha teknolojik, daha büyük, garantili 0 km. 0 yaşında insignia.... Satarken aynı fiyata giderler aradaki yaş, segment ve km farkına rağmen, Mercedes adı yüzünden, doğrudur. Ama daha büyük, lüks güvenli, konforlu ve teknolojik bir arabaya binmektense, adı için mercedes i almak bana çok mantıklı gelmiyor... Ama araç işi keyif ve beklenti işidir. Direksiyonuna oturduğunuzda içinize sinen hangisi ise onu almanız daha sağlıklı olacaktır. Kiminde bu Insignia olur kiminde eski C200... Hangisini alırsanız alın kazasız belasız hayırlı kullanımlar.

acaba hangi konuda daha teknoloji ben merak ettmde aciklarmisiniz amacim insigniadaki ozellikleri ogrenmek avangarde bir c serisinideki ozellikler ben yazayim

elektrikli koltuklar
    elekitirikli aynalar ve katlanabilir
    otomatik cift yonlu klima
    hiz sabitleyici
    esp
    6 adet hava yastigi
    dijital yol bilgisayari,gps li olan avantgardlarda var
    park sensoru,far sensoru bazi modellerde silecek sensoru
    fonksiyonel direksiyon
    kol dayama bolumu cift tarafli en alti sogutma amacli
    mercedes 163hp opel 115hp

yani demem oki 2004 model arabayla 2010 model araba (insignia) arasinda okadar da teknolojik fark yok.Geri kalan tamamen zevke kalmis biri gider insignia alir diyeri gider opel alir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fubo -- 7 Ekim 2009; 16:33:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fubo

quote:

acaba hangi konuda daha teknoloji ben merak ettmde aciklarmisiniz amacim insigniadaki ozellikleri ogrenmek avangarde bir c serisinideki ozellikler ben yazayim

elektrikli koltuklar
    hiz sabitleyici
    esp
    6 adet hava yastigi
    fonksiyonel direksiyon

yani demem oki 2004 model arabayla 2010 model araba arasinda okadar da teknolojik fark yok.Geri kalan tamamen zevke kalmis biri gider insignia alir diyeri gider opel alir

İDs plus paketli ise İnsigniahahahaha
    Değilse merso

• Yeni çıkmış bir otomobil için bu kadar erken ve bu kadar net konuşmak bence doğru değildir. Yani biri Mercedes ve senelerdir sınıfında çok az marka Mercedes ile rekabet edebilmiş ve uzmanlığı C ve üzeri segmentler olan bir kuruluş. Diğeri ise, C segmentinin üzerine otomobil çıkardığında en son teknolojileri kullandığını göstermiş ama bir süre sonra bu araçları üretimden kaldırmış bir kuruluştur. Opel'in kötü olduğunu söylemiyorum ama diğer tarafta duran marka Mercedes'tir. Marka fanatiği olduğumu düşünmenizi istemiyorum, sadece marka olabilmeyi dünyada başarmış olan kuruluşların başında Mercedes gelir ve Coca Cola'dan sonra dünyanın en bilinen markasıdır. Bunu da şans eseri kazandığını iddia edemeyiz bence.
  • e kasa olsaydı mercedes derdim ama 0 km olduğu için insagnia sizin daha avantajlı olacaktır
  • Mercedes'in km'si 30-40 bin civarı olsaydı Mercedes derdim ama km'si 100.000. İknci el olayına gelince Mercedes'in ikinci eli iyi ama sizin elinizde bu araç 160-200 bin gibi km'lere ulaşacak, yani bu km'ler ikinci elde değer kaybının arttığı km'lerdir özellikle 150.000'in üzeri. Mercedes 150.000'deki iken Insignia 50.000 olacak, öyle bakın.
  • opel

6 yaşında 100.000 km de bir araca 50.000 tl ben vermem

teknik olarak bakarsak

güç olarak

opel 180/5500d mercedes 160/5500d

tork olarak

opel 230-2200/5500d mercedes 240-2000/5500d

yakıt tüketimi

opel 10.6/6.2/7.9 lt/100km mercedes 11.9/6.4/8.4 lt/100km

performans

opel 0-100=8.9 sn mercedes 0-100=9.1 sn

maksimum hız=225km maksimum hız =234km

sürtünme kat saysıda 0.27 sürtünme katsaysı 0.27

lastik ölçüleri

opel 225/55 R 17 mercedes 205/55 R 16

boyutlar

opel mercedes

uzunluk 4830cm uzunluk 4526cm

genişlik 1856cm genişlik 1728cm

yükseklik 1498cm yükseklik 1426cm

dingil mesafesi 2737cm dingil mesafesi 2715cm

dönüş çapı 11.4mt. dönüş çapı 11mt.

bagaj hacmi 500lt. bagaj hacmi 450lt.

boş ağırlık 1585kg. boş ağırlık 1485 kg

yakıt deposu 70lt. yakıt deposu 61 lt.

• quote:

Orijinalden alıntı: barisozyurt

Mercedes'in km'si 30-40 bin civarı olsaydı Mercedes derdim ama km'si 100.000. İknci el olayına gelince Mercedes'in ikinci eli iyi ama sizin elinizde bu araç 160-200 bin gibi km'lere ulaşacak, yani bu km'ler ikinci elde değer kaybının arttığı km'lerdir özellikle 150.000'in üzeri. Mercedes 150.000'deki iken Insignia 50.000 olacak, öyle bakın.

mercedeslerde kilometre sorunu olmaz, 300.000 bindeki motoru bile gözü kapalı alınır tank gibi motoru var ön takımı ve diğer arabalara göre çok daha dayanıkldır
  • bu karşılaştırmada insignia daha ön plana çıkıyor. mercedes 2. eli daha fazla kabul gören bir araç olsa da bu talep açıkçası değişiyor. eskiden piyasada sadece tofaş-reno-ford ve mercedes biliniyordu birçok yerde. haklı olarak da mercedes kalitesiyle ve fiyatıyla bu araçlardan daha farklı bir konumdaydı. ancak şartlar eskisi gibi değil. bundan birkaç yıl öncesine kadar eskide olsa satılan mercedes modelleri artık çok tutmuyor. eğer gerçekten temiz kullanılmışsa ve orjinalliği bozulmamışsa her zaman her yerde alcısı vardır. ancak gelişen teknoloji ve piyasa şartları ile birlikte artık eski model mercedesleri satmak daha zor hale geldi. ayrıca yakıt ve bakım giderleri gerçekten zevk için binilmeyecekse herkesin karşılayabileceği türden değil. bir aracın sıfır klometreden itibaren 10-20-30-40 bin bakımları ile 100 bin kilometreden sonraki 110-120-130-140 bin bakımları aynı tipte bakımlar değildir. her seferinde daha masraflı olacaktır ve doğaldır. mercedes' e biniyorum diye bakımlarını aksatmak doğru değildir.
    bahsettiğiniz araç 100 bin kilometrede demiştiniz. ancak aracın galeride olması bu kilometrenin gerçek olması ihtimalini düşürüyoe. çünkü 100 bin 150 bin gibi kilometreler insanlarda psikoljik olrak terddüt oluşturmakta bunu çok iyi bilen galericiler genelde bu civarlara düşürmekte.

eğer bu aracı ciddi ciddi düşünüyorsanız aracın yetkili servise düzenli gidip gitmediğini öğrenin bunun servis faturalarıyla veya servisteki kayıtlarıyla teyit ettirin. ayrıca subjektif görüşümdür,mercedes c200 bir e200'ün verdiği işte ben mercedes'e biniyorum hissini pek vermiyor açıkçası.

opel insignia ise gerek iç mekan genişliği ile gerekse de sıfır kilometre olmanın verdiği garanti avantajıyla daha alınabilir duruyor. aralarında öyle aman aman farklar olan raçlar değiller. donanım olarak insignia'da eksik yok fazlası var.

• quote:

Orijinalden alıntı: SucukluYarbay

quote:

Orijinalden alıntı: barisozyurt

Mercedes'in km'si 30-40 bin civarı olsaydı Mercedes derdim ama km'si 100.000. İknci el olayına gelince Mercedes'in ikinci eli iyi ama sizin elinizde bu araç 160-200 bin gibi km'lere ulaşacak, yani bu km'ler ikinci elde değer kaybının arttığı km'lerdir özellikle 150.000'in üzeri. Mercedes 150.000'deki iken Insignia 50.000 olacak, öyle bakın.

mercedeslerde kilometre sorunu olmaz, 300.000 bindeki motoru bile gözü kapalı alınır tank gibi motoru var ön takımı ve diğer arabalara göre çok daha dayanıkldır

Bence de. Mercedese sadece motor olarak değil yürüyen aksam olarak da 150.000 km vız gelir.

Mercedes motoru 150.000 de bitecek şekilde yapsa o motor 163 hp değil en az 220-230 hp olurdu. yani mercedeslerde motora tanınan tolerans diğer markalara göre daha fazla.

En az 300.000 kmye kadar sadece periyodik bakımla gider o araba.

• Mercedes'in dayanıklılığı burda en önemli husus bana kalırsa.100.000 km çok sayılabilecek bir km değil.Ama işte kullanıcı farkettiriyor aceba aracın yürüyeni motoru ne durumda.
    İnsignia'da güzel araba kesinlikle.İyi düşünün acele etmeyin.
  • quote:

quote:

elektrikli koltuklar
    hiz sabitleyici
    esp
    6 adet hava yastigi
    fonksiyonel direksiyon

yani demem oki 2004 model arabayla 2010 model araba arasinda okadar da teknolojik fark yok.Geri kalan tamamen zevke kalmis biri gider insignia alir diyeri gider opel alir

Hocam kusura bakmada sen insignia hakkında pek birşey bilmiyosun.İnsignia turbo' ya 115 HP demişsin ki doğrusu 180 HP olacaktı.Ayrıca 2004 model avantgarde C serisinin istediğin kadar özelliğini yaz, insignia kadar yine olmuyor ki cosmo donanımlısı şuanki C serisi avantgarde paketten bile daha donanımlı.0 km gıcır gıcır 180 HP' lik İnsignia varken gidipte 100 bin kmdeki 2004 model C serisi almam.İstediği kadar mercedes olsun.Sonuçta 100 bin kmde 2004 model teknoloji olarak son modellerin gerisinde kalır herzaman.Hepimiz biliyoruzki teknoloji hızlı ilerliyor ve bazen biz bile takip etmekte zorlanıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: 207m

quote:

quote:

elektrikli koltuklar
    hiz sabitleyici
    esp
    6 adet hava yastigi
    fonksiyonel direksiyon

Hocam kusura bakmada sen insignia hakkında pek birşey bilmiyosun.İnsignia turbo' ya 115 HP demişsin ki doğrusu 180 HP olacaktı.Ayrıca 2004 model avantgarde C serisinin istediğin kadar özelliğini yaz, insignia kadar yine olmuyor ki cosmo donanımlısı şuanki C serisi avantgarde paketten bile daha donanımlı.0 km gıcır gıcır 180 HP' lik İnsignia varken gidipte 100 bin kmdeki 2004 model C serisi almam.İstediği kadar mercedes olsun.Sonuçta 100 bin kmde 2004 model teknoloji olarak son modellerin gerisinde kalır herzaman.Hepimiz biliyoruzki teknoloji hızlı ilerliyor ve bazen biz bile takip etmekte zorlanıyoruz.

dostum okumadin galiba neyazmisim ben insigniada teknolojik olarak ne fark var yazdim.insignia kotu dedimmi hayir,mercedes igi dedimmi hayir.dogru insignia hakkinda fazla bilgim yok nette baktim 115 hp orayada yazdim insigniada ne gibi ozellikler var diye.bilmemek degil ogrenmemek ayip demisler ben sadece bildgim icin mercedesin bu ozelliklerinden arti olarak ne gibi artilari oldugunu merak ettim ve sordum kendi bildiklerimi yazdim.kimseyede sunu al bunu al demedim.sen insignia yi alirsin baskasida gellir yildizi yeter der opsiyon gerekmez der, yildizi alir olay budur.ki bu araclarda yterli donanimlarin oldugu bir arac.ayrica unutma 100.000 km o mercedes icin hic bisey(kullanimda onemli) zaten artik yeni arabalarin cogunda 100.000 200.000 km ler fazla birsey ifade etmiyor gercekten saglam araclar uretiliyor.

• arkadaşlar yalnız şöyle bir durum var.50000 tl ye nerde 0 insignia 180hp.180 hp insignia liste fiyatı edition pakette 58.880 cosmo pakette 66.400 falan.kıyaslama yaparken bunlarıda dikkate alın.
  • 52 ye falan 2000-2500 km de 180 hp ınsıgnıalar var , onları soyluyordur arkadaş
  • C kasa mercedes yerine W210 makyajlı kasa E 200 Kom. 50 bin ne alınabilir C kasadan tek eksi si 2000 veya 2001 model olur artılarını yazmama gerek yok sanıyorum...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.