Şimdi Ara

2004 mercedes c 200 kompressor vs insignia 1.6 turbo (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
66
Cevap
0
Favori
15.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serty23

Arkadaşlar benim 2008 opel astra sedanı verip performanslı aynı zamandada oturaklı bi araç alma peşindeyim, tanıdık bi galeride 2004 model avargarde c 200 kompressor var araç temiz , 100 000 kmde şuan araça istenen fiyat 50 000 tl, adam bu fiaytı çekince benimde aklıma 0 km insignia 1.6 turbo nunda bu fiyatlara yakın olduğu geldi ve galerici arkadaşa insignia 1.6 turbo alırım daa iyi dedim , oda buna karşılık mercedes le opeli karşılaştırmamam gerektiğini şimdi elli liaraya aldığım opelin 2 sene sonra kaça satılcağının belli olmadığınıi mercedes in ise kemikleşmiş bi fiyatının olduğunu, ayrıca motor olarak c 200 kompresorun opel insigniyadan daha iyi olduğunu ve otobanda opel insignia 1.6 turboya geçilmeyeceğini söyledi, ne dersiniz arkadaşlar sizce arkadaş haklımı yoksa bana arabayı satmak için boş edebiyat mı yapıyor ? Bugün araçı kullanmaya gidicem performansını gerçekten bende merak ediyorum

haklı

• Arkadaşlar aracı bugün gidip bi test sürüşü yaptım, araba roket gibi gidiyo maşşallah benim astra sedan easytronic ten sonra başka bi dünya gibi geldi açıkcası, ben motorunu çok beğendim arabada eksik yok sunroof , deri koltuk ne ararsan var , bide herkes şu noktayı atlamış insigniya da otomatik şanzıman seceneği yok malesef, bu araçta hem konfor hem performansı çok dengeli buldum özellikle fren leri harika , galerici arkadaş benim opelin üstüne 20 bin tl istedi , ben 17 veririm dedim , bakalım hayırlısı...
  • measajimda da yazdigim gibi zevk ve renk meselesi.isterseniz bide insignia yi test edin iki araci karsilastirmis olursunuz.icinize dert olmaz ilerde.ama o km de bir mercedes igi bakilmissa w203 sizi asla uzmez
  • İnsanlarımızda hala yıldızı yeter mantığı var malesef.

Insignia denen araba konfor,donanım,motor,vergi tasarrufu,güvenlik açısından,kesinlikle önde...
    Gidip körü körüne 100.000 kmdeki arabaya o paraları vermek çok mantıksız.Sonuçta Insignianın 2 yıl garantisi var.Her bakımdan daha üstün görüyorum Insigniayı.

Tekrar söylüyorum o kasa C serisine acayip sempatim vardır ama eğri oturup doğru konuşalım lütfen...
  • senin yerinde olsam hiç düşünmeden ınsignayı alırdım...
  • Bende opel kullanıyorum arabamı 0 km aldım ama hala opel de otomatik şanzıman yok arkadaşlar , polo ya dsg şanzıman koydular 180 hp lik d sınıfı bi araç ta otomatik şanzıman yok Her bakımdan üstün diyen arkadaşın gözünü insignia bürümüş heralde :) İnsignia nın içinede de avangard c klass mercedes in içinede bindim , opelin üstün yerini göremedim, bide şu var opel 20 beygir daha güçlü bide manuel şanzıman buna rağmen performans değerlerinde bi artısı yok , sanırım benim gözümüde mercedes bürüdü
  • Git 1 tane Tata al herkez rahatlasın artık
  • Mercedes alırsan seni pişman etmez gerek donanım gerek performans gerek sağlamlık bakımından ancak İnsignia çok güzel bir araba donanım,performans olarak Mercedes'in verdiklerini verebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mert -- 7 Ekim 2009; 20:04:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serty23

Bende opel kullanıyorum arabamı 0 km aldım ama hala opel de otomatik şanzıman yok arkadaşlar , polo ya dsg şanzıman koydular 180 hp lik d sınıfı bi araç ta otomatik şanzıman yok Her bakımdan üstün diyen arkadaşın gözünü insignia bürümüş heralde :) İnsignia nın içinede de avangard c klass mercedes in içinede bindim , opelin üstün yerini göremedim, bide şu var opel 20 beygir daha güçlü bide manuel şanzıman buna rağmen performans değerlerinde bi artısı yok , sanırım benim gözümüde mercedes bürüdü

Kardeşim objektif konuşuyoruz suç,subjektif konuşuyoruz suç...

Eğer benim gözümü Insignia bürümüş olsaydı 1 yıl içinde çoktan almıştım.Beni tanıyan tanır,daima objektif olmaya çalışırım.Ancak beni tanımadan böyle yorum yapmana,yorum yapmayacağım.
    Siz koşun o zaman yıldızını alın onun.100.000 km ye gelmiş araba bir ayağı çukurda,sıfır arabayla karşılaştırıyorsunuz.

Evet Insignia her bakımdan üstün.

Performans? Varmı cevabın?
    Konfor?Varmı cevabın?
    Donanım? Varmı cevabın?
    Hacim?Varmı cevabın?
    Vergi ekonomisi?Varmı cevabın?

Sanki yalan konuşuyoruz...
    Tapmayın şu Mercedese artık...

• Bugüne kadar çıkan ve aynı zaman dilimindeki tüm Mercedes marka otomobillerle Opel marka otomobilleri karşılaştırın lütfen. Mercedes'e alternatif arayacaksanız, yanlış yerde arıyorsunuz.

Insignia kötü demiyorum, Mercedes iyi diyorum. Insignia'ya "iyi donanıma sahip" diyebiliriz ama "Insignia iyidir" demek için erkendir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Bugüne kadar çıkan ve aynı zaman dilimindeki tüm Mercedes marka otomobillerle Opel marka otomobilleri karşılaştırın lütfen. Mercedes'e alternatif arayacaksanız, yanlış yerde arıyorsunuz.

Insignia kötü demiyorum, Mercedes iyi diyorum. Insignia'ya "iyi donanıma sahip" diyebiliriz ama "Insignia iyidir" demek için erkendir.

2009 insignia ile 2004 merso aynı zaman diliminde mi?

Cevabima gelince;

ikiside değil. 2004 E46 getirin

• hocam 2001 model c200 kompresor avantgarde kullandim bi sure..dayima ait aracti..cok fazla ust sinif arac tecrubem olmadi acikcasi ama kullandigim araclar icerisinde o mercedesin surus keyfini bulamadim..bende arac bakiyorum su gunlerde aklimda da 2000-2001 modeli bir opel vectra veya astra geciyor..insignia yi cok tanimasamda opele de yabanci degilim yani..

tavsiyem su sekilde ki eger 2000 model veya daha eski bi mercedesle insignia arasinda secim yapilacak olsa kesinlikle insignia

ancak mercedes 2004 model insignia 2009 model..arada 5yillik bi fark var..ikinci el satis olsun size yasatacagi konfor olsun benim tavsiyem mercedesi tercih etmenizden yana

ama en dogrusu oncelikle galerici arkadasinizla mercedesi sonrasinda da test surusu imkani taniyan bir opel bayisinde dusundugunuz paket insignia yi test edin..hangisi icinize sinerse onu tercih edin

• mavi camlı full bir mersoyu tercih ederim....
    tıkırdamayacağından bana kolay kolay sorun çıkarmayacağından çok daha emin olurum...

insignia da kötü bir araba değil tabiki ...oda seçilebilir..
    ama ben olsam seçmem....
  • Overdrive arkadaşım ortada hırs yapıcak bi durum yok , sana gözünü insignia bürümüş derken ciddi deildim ciddi olsam cümlenin sonuna smile koymam:)burda herkesin yorumuna saygılıyım , ama her yönden üstün deyince dediğin arabada otomatik şanzıman bile yok opsyonel olarak , var mı cevabın ? diyerek bişeyi kanıtlayamassın , performans olarak üstün deil, konfor olarakta üstün deil , donanım olarakta üstün deil , motor olarakta üstün deil , mercedese tapmıyoruz ama mercedesin ne olduğunuda biliyoruz....
  • 2005 model olsaydı hiç düşünmeden mercedes derdim ama 2004 model olunca 0 bir aracın cazibesi var.
    2005 model dememin sebebi merso 2005 te göstergeleri ve iç mekanı değğiştirdi bildiğim kadarıyla 2004 olanlar gerek konsol gerek göstergeler gözüme çok eski gelmiştir hep 2005 sonrasının iç mekanı ise güncelden kasadan bile güzel bence....
  • OverDrıve
    Bence başka bir yerde de 4-5 yıllık bir mercedese bir ayağı çukurda deme gülerler..
  • Mercedesin sağlamlığı, konforu, kalitesi ile insignia baş edemez. Temiz kullanılmış c200 kompresoru ben insignia'ya yeğlerim.

Otobanda keza son hızda kompresor önde olacaktır. Ara hızlanmalarda turbo ile insignia üstünlük sağlayabilir veya kalkışta bunu da gözardı etmemek lazım.

Diğer yandan sıfır aracın vereceği zevk bambaşka bunu tadan bilir. Keza 5 yaşında 100bindeki mercedesin parçaları ve bakımı ona göre masraflı olacak.
  • arkadaşlar 100.000 km den söz ediyoruz ve türkiyede yaşıyoruz

bir almanya ya bir fransa ya göre yollarımız cok kötü

o yüzden araclarımız daha erken yıpranıyor daha erken eskiyor

orasından burasından ses geliyor aracı eskiden en önemli faktör yoldur..

ayrıca nasıl kullanıldı bakımları zamanıda gerektiği gibi yapıldı mı bunlar cok önemli noktalar bir aracın markasının

mercedes olmasından cok sahibinin gereken önemi ve ilgiyi göstermesi önemli olmalı...

zaten otomobilin ekonomik ömrü 10 yıldır daha sonrası tamamen masrafa dönüşüyor eskidikce önemli

parcaların değişmesi gerekiyor..

zaten 0 km. bir D sınıfı aracla 6 yaşındaki D sınıfı bir aracın karşılaştırılması mantıklı değil

tercih edilebilirlik olarak değil en başta

forumda bir arkadaşımız da babasına araç bakıyorlardı yine mercedes 00-01 E sersi(dizel) 50.000 tl civarıydı bütceleri

şuanda skoda süperb 1.4tsi eleng. aldılar ve kullanıyorlar..

yani aldığınız otomobil ne olursa olsun daima gideri oluyor o giderleri ne kadar düzenli ve az olursa okadar sağlıklı bir tercih yapmış oluyorsunuz

0 km. aldığın arac zaten garantili ve en az 5 yıl seni üzmez en az buda nerden baksan 100.000 km yapar..

ayni paraya daha düşük model daha donanımsız ve 100.000km de bir arac almak mı mantıklı yoksa 0 km. yeni

bir araç almak mı ?

gerek güvenlik gerek konfor acısından 04 model bir araca göre 0 km D sınıfı opel daha zengindir...

donanımları var internette karşılaştırabilirsiniz merak eden arkadaşlar

bende mercedesleri severim ama severim imkanım olursada 0 km almayı isterim...

• 50 bin TLye bahsettiginiz donanimlarda insignia varda biz mi bilmiyoruz.

2-3 bin kmdekiler 0 degildir, 0 ayarindadir.

soruya gelince zor karar, gonul tabi mercedes diyor ama aracin kondisyonu onemli. direksiyonu asinmis, derisi deforme olmus bir mercedesten inip galeriye insignia bakmaya giderseniz dengeler degisebilir

zaten su sifir arac satilmasinin 2 nedeninden biri de galerinin cazibesi demedi demeyin.
  • aynı kararsılıkta bende kaldım fakat tercihimi mercedesten yana kullanacağım

aşağıdaki araç oldukça hoşuma gitti opel insigniada bu duruşu göremedim

siz ne dersiniz

http://www.sahibinden.com/alman_panzeri-33WQQaXQQ16559933WQQpXQQdisplayitem
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.