Şimdi Ara

2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü (215. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.283
Cevap
68
Favori
709.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sağ salıncak aldım. 185 TL Orijinal Lancia. Evlat acısı gibi koydu :) Ama orijinal oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: command_4

Sağ salıncak aldım. 185 TL Orijinal Lancia. Evlat acısı gibi koydu :) Ama orijinal oldu.

yinede uygun almışsınız ben rotil sağlam olunca burcunu megane ıı kasadan uydurma yaptım orjinalinden sağlam oldu
  • Evet arkadaşlar yakıtla ilgili paylaşım yapasım geldi. Kaç zamandır ibre takibi yaparak acaba araba çok yakıyor da yol bilgisayarı mı az gösteriyor gibi takıntım olmuştu. Bunun üzerine 1000km (995 oldu ama 1000 sayalım :)) lik bir yakıt ölçümü yaptım. Toplamda 3 kere mazot alındı ve toplam maliyet tam olarak 185 tl (47 litre civarı). Mazotun hepsi opetten alındı. Yapılan km'nin %60 ı şehir dışı, %40 ı da şehir içi diyebiliriz. Hesaba göre araba şehir dışı ağırlıklı yol yaparak 18.5kr yaktı. Yol bilgisayarı 4.9 gösteriyor ama benim hesabıma göre 4.7 litre yakmış 100km de.

Not: Sadece şehir içi kullanımında sanırım 5.5 litrenin altına inemezdim. Artık içim rahatladı diyebilirim bu yakıt bana gayet makul geldi ama sizin de görüşlerinizi almak isterim. Bu arada araç 2006 model 1.3 multijet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: command_4

Sağ salıncak aldım. 185 TL Orijinal Lancia. Evlat acısı gibi koydu :) Ama orijinal oldu.

Hayırlı olsun. Orijinal olması gereken bir parça, her ne kadar basit bir demir gibi görünse de mukavemet katsayısı çok önemli.

Salıncakta ne gibi bir sorun vardı, bir çukura falan mı düşmüştünüz, yamulmuş muydu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: subserooo

Evet arkadaşlar yakıtla ilgili paylaşım yapasım geldi. Kaç zamandır ibre takibi yaparak acaba araba çok yakıyor da yol bilgisayarı mı az gösteriyor gibi takıntım olmuştu. Bunun üzerine 1000km (995 oldu ama 1000 sayalım :)) lik bir yakıt ölçümü yaptım. Toplamda 3 kere mazot alındı ve toplam maliyet tam olarak 185 tl (47 litre civarı). Mazotun hepsi opetten alındı. Yapılan km'nin %60 ı şehir dışı, %40 ı da şehir içi diyebiliriz. Hesaba göre araba şehir dışı ağırlıklı yol yaparak 18.5kr yaktı. Yol bilgisayarı 4.9 gösteriyor ama benim hesabıma göre 4.7 litre yakmış 100km de.

Not: Sadece şehir içi kullanımında sanırım 5.5 litrenin altına inemezdim. Artık içim rahatladı diyebilirim bu yakıt bana gayet makul geldi ama sizin de görüşlerinizi almak isterim. Bu arada araç 2006 model 1.3 multijet.

İyi bir değer, hele yüzde 40 şehiriçini düşünürsek çok iyi de denebilir. Hybrid araçlar kadar yakmış, maşallah. Tamamen şehir dışı olsa 4 litre civarı fazla kasmadan yakalanabilir demek ki, ve ekstra özen ile, 3.5 litre de yakalanabilir Ankara-Konya arası gibi düz yol kesimlerinde 80-90 arası gidilirse.

• quote:

Evet arkadaşlar yakıtla ilgili paylaşım yapasım geldi. Kaç zamandır ibre takibi yaparak acaba araba çok yakıyor da yol bilgisayarı mı az gösteriyor gibi takıntım olmuştu. Bunun üzerine 1000km (995 oldu ama 1000 sayalım :)) lik bir yakıt ölçümü yaptım. Toplamda 3 kere mazot alındı ve toplam maliyet tam olarak 185 tl (47 litre civarı). Mazotun hepsi opetten alındı. Yapılan km'nin %60 ı şehir dışı, %40 ı da şehir içi diyebiliriz. Hesaba göre araba şehir dışı ağırlıklı yol yaparak 18.5kr yaktı. Yol bilgisayarı 4.9 gösteriyor ama benim hesabıma göre 4.7 litre yakmış 100km de.

aynı değerleri bende yakaladım :) tam olarak aynı hemde bir önceki sayfada :)

quote:

Orijinalden alıntı: seckinty

arkadaşlar selam

geçen hafta uzun yol yaptım (1.3 multijet) istanbul - antalya - istanbul

gidiş ve şehir içi (150 km kadar) yaptığım yol dahil 990 km 185 tl
    dönüş 845 km 153 tl mazot yaktım

yol bilgisayarı 100 km de
    giderken 4.9
    dönerken 4.8 lt gösterdi

giderken araçta 3 kişi + bagaj dolu
    dönerken 2 kişi + bagaj dolu

yalnız dönüş daha rahattı çoğu zaman yokuş aşağı eğimliydi

sizce yakıt durumu nasıl?

bu arada koltuklar önceki aracım palio ya göre muhteşemdi :) palio ile yol yaptığımda sırt ve bel ağrılarından kurtulamıyordum, punto ile neredeyse hiç bel ağrısı çekmedim, çok rahat bir yolculuk oldu, klima gayet güzel soğutuyor (mevsim erken ancak antalya 30 dereceleri gösterdi)

• benim punto Istanbul trafiginde sehir içi 5-6 litre arsı degişiyor.
    Eskişehire gittim 3 ay önce hava cok yagmurluydu ortalama yaptığım sürat 100-130 km arasında idi yol bilgisayarı 4,8 gösteriyordu.
    2 hafta önce Bilecik e gittim hava cok güzeldi yine km 100-130 arasında idi yol bilgisayarı 4,4 gösteriyordu.

Arkadaşlar Arabada Kırmızı ışık yanana kadar kaç kilometre gidebiliyorsunuz.
    Birde Kırmızı ışık yanınca depoda kaç litre mazot kalıyor.kitapta 5-7 lt arasında kalıyor diyor ama bana göre fazla kalıyor gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coskunz

benim punto Istanbul trafiginde sehir içi 5-6 litre arsı degişiyor.
    Eskişehire gittim 3 ay önce hava cok yagmurluydu ortalama yaptığım sürat 100-130 km arasında idi yol bilgisayarı 4,8 gösteriyordu.
    2 hafta önce Bilecik e gittim hava cok güzeldi yine km 100-130 arasında idi yol bilgisayarı 4,4 gösteriyordu.

Birde Kırmızı ışık yanınca depoda kaç litre mazot kalıyor.kitapta 5-7 lt arasında kalıyor diyor ama bana göre fazla kalıyor gibi.

valla ben kırmızı ışığı görmeden mazot alıyorum genelde ama 1000 km uzun yolda kırmızıyı görmedim depoda çeyrek depodan biraz daha az mazot kalmıştı :) 1200 km yi uzun yolda görür diye düşünüyorum hele ki düz yol olursa bence 1300 km yi görür
    araçlarımız iyi güzel ama şu mazotun fiyatı da bu kadar pahalı olmasa daha güzel olacak

• bu arada elinde orjinal pandizot olupta satmayı düşünen varmı acaba?

aracımın eski sahibi sağolsun orjinal pandizotu delip hoparlör takmış
  • quote:

quote:

valla ben kırmızı ışığı görmeden mazot alıyorum genelde ama 1000 km uzun yolda kırmızıyı görmedim depoda çeyrek depodan biraz daha az mazot kalmıştı :) 1200 km yi uzun yolda görür diye düşünüyorum hele ki düz yol olursa bence 1300 km yi görür
    araçlarımız iyi güzel ama şu mazotun fiyatı da bu kadar pahalı olmasa daha güzel olacak

yawaş yawaş gidersen ışıktan önce 1200 görürsün gibi geliyor bana da, ama depoyu ağzına kadar doldurcan, taşmaya yakın dolu olacak, ha bunu da yapmanı pek tavsiye etmem deponun şamandırasını bozmuştum fazla doldurmaktan,

ben çok rahat 1000 görüyorum biraz basarak

• quote:

ben - lanet avcılar trafiği de dahil olmak üzere - istanbul içinde 820-850 arası yol yapıyorum, ışık yandıgında. yalnız benım ısık sarımsı bıraz kırmızı degıl ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hot_sauce

quote:

ben - lanet avcılar trafiği de dahil olmak üzere - istanbul içinde 820-850 arası yol yapıyorum, ışık yandıgında. yalnız benım ısık sarımsı bıraz kırmızı degıl ;)

benimki de kırmızı değil, sarımsı

• quote:

Orijinalden alıntı: arabasevdasi

quote:

İyi bir değer, hele yüzde 40 şehiriçini düşünürsek çok iyi de denebilir. Hybrid araçlar kadar yakmış, maşallah. Tamamen şehir dışı olsa 4 litre civarı fazla kasmadan yakalanabilir demek ki, ve ekstra özen ile, 3.5 litre de yakalanabilir Ankara-Konya arası gibi düz yol kesimlerinde 80-90 arası gidilirse.

Öncelikle görüşleriniz için teşekkürler :)

Şehirler arası minimum 4 litre yakar diye düşünüyorum onun aşağısına inmek zor gibi geliyor. Bizim motorlar bence tam bir uzun yol motoru. Şehir içinde daha az yakan dizeller olduğuna eminim, şehir içi yakıtı çok iyi diyemem ama sanırım şehir dışı için en tasarruflu motor gibi gözüküyor.

Not:Hız sabitleyicisi olsa sabit 80-90 la 3.5 litre yakalanabilir dediğiniz gibi.

• quote:

quote:

aynı değerleri bende yakaladım :) tam olarak aynı hemde bir önceki sayfada :)

quote:

arkadaşlar selam

geçen hafta uzun yol yaptım (1.3 multijet) istanbul - antalya - istanbul

gidiş ve şehir içi (150 km kadar) yaptığım yol dahil 990 km 185 tl
    dönüş 845 km 153 tl mazot yaktım

yol bilgisayarı 100 km de
    giderken 4.9
    dönerken 4.8 lt gösterdi

giderken araçta 3 kişi + bagaj dolu
    dönerken 2 kişi + bagaj dolu

yalnız dönüş daha rahattı çoğu zaman yokuş aşağı eğimliydi

sizce yakıt durumu nasıl?

bu arada koltuklar önceki aracım palio ya göre muhteşemdi :) palio ile yol yaptığımda sırt ve bel ağrılarından kurtulamıyordum, punto ile neredeyse hiç bel ağrısı çekmedim, çok rahat bir yolculuk oldu, klima gayet güzel soğutuyor (mevsim erken ancak antalya 30 dereceleri gösterdi)

Sizin önceki msjı gözümden kaçırmışım. Cidden aynı değerleri tutturmuşuz :) ayağımızın ayarında da benzerlikler var sanırım :)

• dün 214 km lik şehir dışı seyahayim oldu otoban değil normal bir gidiş geliş yol ortalama tüketim 3,6 ile 3,9 arası oynadı kesinlikle 3,9 üzeri görmedim araçda 4 kişi vardı sürat 90- 120 ortalaması değişken şekilde genel olarak 3,8 ortalaması daimi kaldı
  • arkadaşlar merhaba
    ben de geçen ay bir punto alarak aranıza katılmış bulunmaktayım ve benim ilk arabam ayrıca.
    2004 model 1.4 16v dynamic model en full olanı 87.000 km. siyah renk 15.000 tl.
    şuan memnunum güzel bir araç forumu baştan sona okudum çok yararlı bilgilerini ve yardımlarını paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: playmaker01

arkadaşlar merhaba
    ben de geçen ay bir punto alarak aranıza katılmış bulunmaktayım ve benim ilk arabam ayrıca.
    şuan memnunum güzel bir araç forumu baştan sona okudum çok yararlı bilgilerini ve yardımlarını paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.

hoşgeldin arkadaşım aracın hayırlı ugurlu olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: playmaker01

arkadaşlar merhaba

Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız, iyi günlerde kullanmanız dileğiyle. Aramıza da hoşgeldiniz.

Zahmet olmaz ise aracınızın özelliklerini yazabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vsevilmis -- 24 Mayıs 2012; 19:08:35 >
  • Arkadaşlar cümletten iyi akşamlar ve hayırlı kandiller diliyorum.

2006 model 97.000 km'de bir Grande Punto Active buldum ve az önce sahibiyle görüştüm. Aracı 7-8 ay kadar önce ilk sahibi bayandan almış arkadaş. Araç sürekli birmotta bakıma girmiş, kapı eteklerinde bel altı parça boyalar varmış ufak tefek sürtmelerden dolayı ayrıca ufak bir çarpma veya kaldırıma çıkmadan dolayı sadece ön tampon yetkili serviste orjinaliyle değişmiş sis farlısını takmışlar bana kalırsa daha iyi olmuş :) Bunların haricinde kazası, belası, değişeni yok benim bildiğim kadarıyla ben alırken ustama gösterdim aldım dedi arkadaş. Bu bahsedilen tampon değişimi ve ufak tefek boya işleri benim için sorun değil sonuçta satmak için değil en az 3-4 yıl binmek için alacağım aracı. Bakımları sürekli yetkili serviste yapılmış ve satıcının dediğine göre yürüyeninde motorunda sıkıntı, ses, tıkırtı yokmuş aracın. Ha birde klasik fiat sorunu olan teyp tuşlarında özellikle sağdaki yön tuşlarında soyulma var aracın bu hayli canımı sıktı. Acaba bu kilometrede bu soyulmanın olması normali yoksa km de oynama olabilirmi?

Tramere mesaj atarak aracı sorgulattım 2006 yılının 7,11 ve 12. aylarında olmak üzere 3 adet hasar kaydı çıktı;

Çarpma ; 2000 TL
    Çarpma ; 2000 TL
    Çarpma ; 1500 TL

Yine tramer kayıtlarına göre muayene esnasında kaydedilen km si;

2009 3. ayında ; 38263 Km
    2011 3. ayında ; 82638 Km
    Şu anda 2012 5. ayında ; 97000 Km

Son olarak araç için 18500-18750 Tl gibi piyasada konuşulan rakamlara göre uygun sayılabilecek bir fiyata anlaştık gibi.. Sizce bu araç alınır mı? alınırken nelere dikkat edilmeli? dizel aracın motor sağlığı nasıl anlaşılır?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Herkese hayırlı kandiller...
    Geçtiğimiz Cumartesi günü Sakarya'dan İstanbul Esenyurt'a gittim.Yola çıktığımda 3/4 depo yakıtım vardı.Esenyurtta 2 gün boyunca resmen cirit attım akrabanın düğünü sebebiyle.Pazar günü Eskişehir'e döndüm.Giderken 150 - 160 km hızla gittim, dönüşte 120'nin altına hiç düşmedim toplamda yarım depo yakıt tükettim ve 1/4 depo ile ışık bile yanmadan Eskişehir'e geldiğimde 1000 km yaptığımı farkettim ortalamam da 4.3 idi.
  • 
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.