Şimdi Ara

2001 corolla alınırmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
6.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 2001 model corolla almak istiyorum.piyasada 16000 tl den başlıyor.artıları ve eksileri nelerdir. şekir içi kaç krş yakıyor.yağ yakması ileride sorun açarmı? yılda en fazla 3000 km yol yapılacak. daha çok şehir içinde kulanılacak .abs bazılarında var bazılarında yok .hangi donınım seçeneğinde var.
    kurban bayramından sonra almayı düşünüyorum. 1.4 mü 1.6 mı tavsiye edersiniz.

• Şuan sahip olduğum araç ben çok memnunum genelde 1.6 tavsiye ederler ama 1.4 olduğu halde resmen şahlanıyor araba vvt-i motor ve toyota 2012 model corollada da hala aynı motor teknolojisini kullanıyor. benim aracım 110.000 de ama 5 katı kadar yolu rahat devirir bence. Gerçekten sorunsuz araba ben de satacak olsam 16.500 den aşağı vermem. O da boya soldu diye boyattım sırf ondan muadilleri bakıyorum da 17 den aşağı inmiyor. Alırsan tüp taktırma zaten çok az yakıyor. Şiddetle tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuzeymavi

Şuan sahip olduğum araç ben çok memnunum genelde 1.6 tavsiye ederler ama 1.4 olduğu halde resmen şahlanıyor araba vvt-i motor ve toyota 2012 model corollada da hala aynı motor teknolojisini kullanıyor. benim aracım 110.000 de ama 5 katı kadar yolu rahat devirir bence. Gerçekten sorunsuz araba ben de satacak olsam 16.500 den aşağı vermem. O da boya soldu diye boyattım sırf ondan muadilleri bakıyorum da 17 den aşağı inmiyor. Alırsan tüp taktırma zaten çok az yakıyor. Şiddetle tavsiye ederim.
    Vereceğin parayı sonuna kadar hak eden bir araçtır. bende 2000 model 1600 cc sol modeli var çok memnunum lpg ile de çok uyumlu.
    Yağ eksiltiyor (1000 km.de 1 litre) sizin için problem olmaz zaten 3000 km gideceksiniz.
    ABS donanıma göre fark etmiyor. terra olup absli olanlar da var olmayan da, sol olup abs li olan da var olmayan da.

Sanayideki ustalar, en az arıza yapan araçlardan biri olduğu konusunda hemfikir.
    Alınabilir bir araç. 1400 motoru da performans konusunda iyidir. (Aracın 1400 motor olduğunu sürerken anlayamazsınız bile) Ama daha çok 1600 motorlar tutuluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismail64 -- 24 Kasım 2011; 11:18:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ismail64

Vereceğin parayı sonuna kadar hak eden bir araçtır. bende 2000 model 1600 cc sol modeli var çok memnunum lpg ile de çok uyumlu.
    Yağ eksiltiyor (1000 km.de 1 litre) sizin için problem olmaz zaten 3000 km gideceksiniz.
    ABS donanıma göre fark etmiyor. terra olup absli olanlar da var olmayan da, sol olup abs li olan da var olmayan da.

Sanayideki ustalar, en az arıza yapan araçlardan biri olduğu konusunda hemfikir.
    Alınabilir bir araç. 1400 motoru da performans konusunda iyidir. (Aracın 1400 motor olduğunu sürerken anlayamazsınız bile) Ama daha çok 1600 motorlar tutuluyor

Alıntıları Göster
    bizde 2000 model 1.6 sol olanı var. bugüne kadar bütün servisleri zamanında yetkili serviste yapıldı ve 'tek bir arıza çıkartmadı'

şu an 110binde, anahtar değmedi arabaya. sadece kronik sorunu olan yağ eksiltme var.

hafif bir araç olunca 110bg motorla performansı çok çok iyi bu tarz bir araca göre. yol tutuşu çok iyi değil, 120den sonra pek güven vermiyor. bagajı oldukça geniş, koltuklar arası alan yeterli. görüş alanı, havadarlığı çok hoşuma gidiyor. süspansiyonları biraz sert olduğundan çok konforlu sayılmaz.

yorumlarım böyle

• quote:

Orijinalden alıntı: Team McLaren

bizde 2000 model 1.6 sol olanı var. bugüne kadar bütün servisleri zamanında yetkili serviste yapıldı ve 'tek bir arıza çıkartmadı'

şu an 110binde, anahtar değmedi arabaya. sadece kronik sorunu olan yağ eksiltme var.

hafif bir araç olunca 110bg motorla performansı çok çok iyi bu tarz bir araca göre. yol tutuşu çok iyi değil, 120den sonra pek güven vermiyor. bagajı oldukça geniş, koltuklar arası alan yeterli. görüş alanı, havadarlığı çok hoşuma gidiyor. süspansiyonları biraz sert olduğundan çok konforlu sayılmaz.

yorumlarım böyle

Alıntıları Göster
    arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler araba alınmıştır.2000 corolla vvt sol spc 113000 kmde beyaz renkli.

• quote:

Orijinalden alıntı: akman7322

arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler araba alınmıştır.2000 corolla vvt sol spc 113000 kmde beyaz renkli.

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın.
    1000 km.de bir yağ kontrolü yapın, sanayiden en ucuz 10/40 yağ alıp bittikçe ekleyin.

LPG yoksa hemen taktırın, alım satımdan sonra masraf çıkmasın..

İyi günler.
  • quote:

1000 km.de bir yağ kontrolü yapın, sanayiden en ucuz 10/40 yağ alıp bittikçe ekleyin.

İyi günler.

teşekkür ederim sağol. yağı castrol magnetec 10/40 kullanılmış. ucuz yağı alırsam içeriği farklı olmazmı sonuç ta 2 de yağ ama katkı malzemeleri farklı değilmi.
  • quote:

quote:

İyi günler.

teşekkür ederim sağol. yağı castrol magnetec 10/40 kullanılmış. ucuz yağı alırsam içeriği farklı olmazmı sonuç ta 2 de yağ ama katkı malzemeleri farklı değilmi.

Alıntıları Göster
    castrolun 10-40' yağı 70 tl. ben sanayiden 35 tl ye 10 40 delphi aldım (bu yağı opel yetkili servisi kullanıyormuş). Bir fark göremedim.
    10-40 olduktan sonra marka önemli değil.
    Nasıl ki benzini farklı yerlerden alıyorsun, önemli olan oktanı. katkı maddeleri farklı olsa da motor hepsini aynı yakıyor.
    Biraz da reklam meselesi.

• quote:

Hayırlı olsun dtaylı fotoğraflar ve izlenimleri bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arifomer

quote:

ilk izlenimlerim motor gayet performanslı, yakıt olarak kısa mesafe yaptığım için (toplam 8 km )biraz fazla kaba taslak km ye 25 kuruş yakıyor.araç içi ısıtması yeterli.yol sesini diğer japon araçlar gibi içeriye fazla alıyor.1000 km de 0.75 litreye yakın yağ eksiltiyor.bu kasalarda kronik hataymış.zamanında serviste garantili yapılıyordu.bunda yapılıp yapılmadığını bilmiyorum. ben 4. sahibiyim. fakat yağ çubuğunda sonradan vurulan 3 nokta var.ama ben 4 litre yağ koydurdum.eniştemde bulunan 2007 model pejo 206 sedana göre gayet rahat diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akman7322 -- 25 Ocak 2012; 1:16:18 >

• quote:

quote:

quote:

ilk izlenimlerim motor gayet performanslı, yakıt olarak kısa mesafe yaptığım için (toplam 8 km )biraz fazla kaba taslak km ye 25 kuruş yakıyor.araç içi ısıtması yeterli.yol sesini diğer japon araçlar gibi içeriye fazla alıyor.1000 km de 0.75 litreye yakın yağ eksiltiyor.bu kasalarda kronik hataymış.zamanında serviste garantili yapılıyordu.bunda yapılıp yapılmadığını bilmiyorum. ben 4. sahibiyim. fakat yağ çubuğunda sonradan vurulan 3 nokta var.ama ben 4 litre yağ koydurdum.eniştemde bulunan 2007 model pejo 206 sedana göre gayet rahat diyebilirim.

Alıntıları Göster
    mrb lar, bizde yeni 2001 toyota aldık, araçta emme manifold unda arıza vardı ustalar ve yetkili servis bu arızanın bu araçta kronik olduğunu söylediler acaba aynı modelden kullanan arkadaşların başınada aynı olay geldimi?

bu aracıma ait foto.
    yakında dahada eklicem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abkasi -- 6 Şubat 2012; 1:12:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: abkasi

mrb lar, bizde yeni 2001 toyota aldık, araçta emme manifold unda arıza vardı ustalar ve yetkili servis bu arızanın bu araçta kronik olduğunu söylediler acaba aynı modelden kullanan arkadaşların başınada aynı olay geldimi?

bu aracıma ait foto.
    yakında dahada eklicem.

Alıntıları Göster
    Kronik sorun yağ eksiltmesi....

• quote:

quote:

quote:

yumuşak bir lastikle ses sorununu en aza indirebilirsiniz.
    hayırlı olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: tapdk

quote:

quote:

quote:

hayırlı olsun...

Alıntıları Göster
    Tüm japonlarda zaten yol sesi var fazla takmamak gerek...

• quote:

Orijinalden alıntı: last06

Kredi karti ile MTV odeyince Premio da bedava check up, ve rot ayari indirimi vardi. Bugun 2001 otomatik Corollayi goturdum, ustunde 10/06 Pirelli P400 Aquamile lastikler var, onlarin ustunde belki 15000 km var. Yol sesi filan almiyor araba, ama otomatik de 2000 devirde 90km gidiyor. Ruzgar sesi filan yok, sivilarda hic eksilme yok, ne motor yaginda ne de direksiyon, fren, sogutma. Cok seri bir vasita, motor sesi de cok guzel, guclu cekiyor, kasasi hafif. Arka koltuguna cocuk koltugu koymak biraz sIkIsIk oluyor, bir de bagaji ufak, ama kadI kizinda da olur bu kadar hata. Lastikleri 185/65 14, en hesapli ve en az masrafli arabadir. Bunlar efsane kasanin resmen aynisi, tek farki motorlari (daha iyi), ABS/ESP, airbag vs. Tup de oluyormus, daha taktirmadik, OBDli Atiker Safefast dusunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: c4zf6

quote:

Orijinalden alıntı: last06

Kredi karti ile MTV odeyince Premio da bedava check up, ve rot ayari indirimi vardi. Bugun 2001 otomatik Corollayi goturdum, ustunde 10/06 Pirelli P400 Aquamile lastikler var, onlarin ustunde belki 15000 km var. Yol sesi filan almiyor araba, ama otomatik de 2000 devirde 90km gidiyor. Ruzgar sesi filan yok, sivilarda hic eksilme yok, ne motor yaginda ne de direksiyon, fren, sogutma. Cok seri bir vasita, motor sesi de cok guzel, guclu cekiyor, kasasi hafif. Arka koltuguna cocuk koltugu koymak biraz sIkIsIk oluyor, bir de bagaji ufak, ama kadI kizinda da olur bu kadar hata. Lastikleri 185/65 14, en hesapli ve en az masrafli arabadir. Bunlar efsane kasanin resmen aynisi, tek farki motorlari (daha iyi), ABS/ESP, airbag vs. Tup de oluyormus, daha taktirmadik, OBDli Atiker Safefast dusunuyorum.

Tavsiye de ederim atikeri bende2008 kasım2ından beri var, 120000km oldu tık yok.
    Yalnız montaj için iyi usta ve çok çok iyi kalibrasyon ayarı yaptırmalısın.
    Kalibrasyon ayarı çok çok çooook önemli .Bizden hatırlatması

• quote:

Orijinalden alıntı: tapdk

quote:

quote:

quote:

hayırlı olsun...

eyvallah

• quote:

bu aracıma ait foto.
    yakında dahada eklicem.

2001 1.4 terra da yağ eksiltme sorunu yok şükür. 147binde.

emme manifoldu ses yapıyor, servis değişmese de olur dedi, şimdilik problem yok dedi. genellikle rampalarda düşük devirde ses yapıyor benimki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garfieldt -- 29 Şubat 2012; 21:01:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: garfieldt

quote:

bu aracıma ait foto.
    yakında dahada eklicem.

2001 1.4 terra da yağ eksiltme sorunu yok şükür. 147binde.

emme manifoldu ses yapıyor, servis değişmese de olur dedi, şimdilik problem yok dedi. genellikle rampalarda düşük devirde ses yapıyor benimki.

Alıntıları Göster
    2001 modeline tam 4 yıl bindim. Müthiş bir araç şimdi temizini ve uygun fiyatlısını bulsam yine alırım hem LPG uyumu hemde sağlamlığı 10 üzerinden 10 alabilecek bir alet. Yağ yakmasına gelince; benim bildiğim kadarıyla bu modellerin tümünü fabrika tekrardan çağırıp üst kapaklarının değişimine gitti o zamanlarda bazı kullanıcılar servisin davetine icap etti bazıları da gitmedi. Şimdi yağ yakma sorunu yaşayan araçlar zamanında servise gitmeyip orijinal motor kapakları ile kalanlar, benim araç gitmişti ve böyle bir sorunu yoktu. Benim gözümde tek olumsuz tarafı içeri yol sesini biraz fazla alması bunun dışında kafaya takacak bir sorunu yok. yağını suyunu zamında koy gerisi boş, birde çok nadirde olsa amatisörleri arıza yaparmış o kadar. Bende bu araca ait yüzde elli kullanılmış dört teker orijinal balata, orijinal kasetçalar ve sağlam olan hız-kilometre (135000 KM) göstergesi mevcut eğer ihtiyacı olan arkadaş varsa cuzi bir fiyatla değerlendirebiliriz. Saygılar... Hayırlı uğurlu olsun aracınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: at4680

2001 modeline tam 4 yıl bindim. Müthiş bir araç şimdi temizini ve uygun fiyatlısını bulsam yine alırım hem LPG uyumu hemde sağlamlığı 10 üzerinden 10 alabilecek bir alet. Yağ yakmasına gelince; benim bildiğim kadarıyla bu modellerin tümünü fabrika tekrardan çağırıp üst kapaklarının değişimine gitti o zamanlarda bazı kullanıcılar servisin davetine icap etti bazıları da gitmedi. Şimdi yağ yakma sorunu yaşayan araçlar zamanında servise gitmeyip orijinal motor kapakları ile kalanlar, benim araç gitmişti ve böyle bir sorunu yoktu. Benim gözümde tek olumsuz tarafı içeri yol sesini biraz fazla alması bunun dışında kafaya takacak bir sorunu yok. yağını suyunu zamında koy gerisi boş, birde çok nadirde olsa amatisörleri arıza yaparmış o kadar. Bende bu araca ait yüzde elli kullanılmış dört teker orijinal balata, orijinal kasetçalar ve sağlam olan hız-kilometre (135000 KM) göstergesi mevcut eğer ihtiyacı olan arkadaş varsa cuzi bir fiyatla değerlendirebiliriz. Saygılar... Hayırlı uğurlu olsun aracınız.

Alıntıları Göster
    temiz bulabilirsem bende bakacağım, hayırlı olsun aracınız

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.