Şimdi Ara

2000 ve üzeri corolla arıyorum - yağ yakma sorunu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  2000 ve üzeri corolla arıyorum - yağ yakma sorunu ?

Arkadaşlar bu fotodaki kasa corolla arıyorum fakat bu kasalarda yağ yakma sorunu var diye biliyorum. Yağ yakıp yakmadığını anlamanın bir yolu yokmudur? Tamirci ustaları arabaya bakarlarsa anlarlar mı? yada belirli seri no ile başlayan araçlar yağ yakar gibisinden bir püf noktası var mı bildiniz yoksa efsane kasa bakalım bizde..

• Hocam aynı kasa Corolla Sol u kullanıyorum yağ yakıyor dedikleri şehir efsanesi bunları kim neresinden uyduruyor merak ediyorum sadece 6000 km de çok az eksiltme yaparsa yapar oda gayet normal zaten yağı değiştirirsin komple
  • xfox kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler kardeşim bakıyorum hala bu kasalardan yada efsane kasalardan temiz denk geldimi alıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: benv3kendim

Teşekkürler kardeşim bakıyorum hala bu kasalardan yada efsane kasalardan temiz denk geldimi alıcam

Hocam bende bir yakın arkadaşın tavsiyesi üzerine almıştım konforu yaşına göre üst sewiye içeri kesinlikle ses vermiyor ve araba çok rahat ve seri ben bu kadarını beklemiyordum clio' dan sonra bu araba ferrari gibi geldi bana o derece fark var eğer alırsan mesajımı alıntıla hocam bir kaç modifiye önerisinde bulunabilirim hayırlı günler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xfox -- 19 Haziran 2014; 18:35:11 >
  • quote:

Arkadaşlar bu fotodaki kasa corolla arıyorum fakat bu kasalarda yağ yakma sorunu var diye biliyorum. Yağ yakıp yakmadığını anlamanın bir yolu yokmudur? Tamirci ustaları arabaya bakarlarsa anlarlar mı? yada belirli seri no ile başlayan araçlar yağ yakar gibisinden bir püf noktası var mı bildiniz yoksa efsane kasa bakalım bizde..

Bu kasalarda ben de az da olsa eksiltme var diye biliyorum ama bu ksadan sonrasında problem yok....Fakat fiyatlar uçmuş durumda galiba.....

• quote:

Orijinalden alıntı: last06

quote:

Bu kasalarda ben de az da olsa eksiltme var diye biliyorum ama bu ksadan sonrasında problem yok....Fakat fiyatlar uçmuş durumda galiba.....

Hocam o kadar her araba da olur yaşına göre gayet normal hatta bazı arabalar yaşı kemal'e ermeden bile yağ eksilttikleri oluyor araştırabilirsiniz çevrenizden bak kendi gözlemim

2004 VW Transporter 2.5 TDI 130 ps.

2011 VW Caravelle 2.0 TDI 102 ps.

diğer serilerini kullanmadığım için bilemeyeceğim yağ değişimi geldiğinde kontrollerde çok az yağ eksilttiği görülüyordu

opel astra g dayım da vardı aynı şekilde değişimlerde eksiltme mevcuttu bunlar benim gözlemim

arkadaşlarımın gözlemleri

Toyota Corolla 2002 (Yeni kasa) 8000 - 9000 km aynı durum eksiltme mevcuttu lpg ile kullanılıyor belki ondandır

Arkadaşım da Ford Focus 2001 çok az eksiltme mevcuttu yine

kısacası benim kendi görüşüm yağ eskidikçe biraz eksilmesi gayet normal buna yağ yakma denmez Yağ yakma bambaşka bir olay saygılar sewgiler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xfox -- 22 Haziran 2014; 23:19:43 >

• Arkadaşlar cevaplara teşekkürler, yağ yakma diye duyduğum benim 1000 - 2000 km de 1 lt. yağ eskiliyormuş bazı arkadaşların araçlarında, netten ararsanız bulursunuz. Çevremde bu araçlara sahip kimse olmadığından soramadım haliyle bi ara benim tamirci var onun yanına gidip ondan net bir bilgi alırım buraya da yazarım bu konuyu netleştiririz. Saygılar
  • Aynı kasayı kullanıyorum vvti motor.. bin km. de 1 litre eksiltiyor. tamirciler anlamaz.
    çünkü yağ yakma değil, yağ eksiltme.
    tanıdıktan alırsan belki bilinir ama bilmediğin araç tamamen piyango olacak.

problem mi? bence değil.

6 yıldır kullanıyorum, 130 binde almıştım aracı. şu an 220 binde. maşallah arıza felan çıkarmıyor. o kadar kusur olsun artık
  • Dediğim gibi bu yağ eksiltme olayını ben kesinlikle sorun olarak görmüyorum arabanın konforu - gücü - yakıtta ekonomik - güvenliği (kendi yaşındaki diğer arabalara göre) üst düzey bırakın o kadar da kusur olsun.. kullananlara bir tavsiyem de 20 - 50 yağ + lpg yağı katkı maddeleri ile kesinlikle bu sorunu en aza indirdim yinede 3-4 haftada bir yağına - suyuna (kapalı sistem olduğu halde) bakıyorum saygılar sewgiler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xfox -- 30 Ağustos 2014; 13:25:19 >
  • Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar bakalım şöyle kafamıza göre temiz bir araç bulursam alacağım, malum iki bayram arası fiyatlar çok uçuk
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.