Şimdi Ara

2000 TL'ye kadar LED TV önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıktan da anlaşılacağı gibi fiyat sınırı 2000. Neler revaçta şu sıralar? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• 3 boyutlu olarak LG 42LW5590 alabilirsin.Bende gelmesini bekliyorum.Bu hafta İstanbul bilişim tekrar getiriyor.Şuan ön ödeme yapabiliyorsun.
  • ne özellikleri istiyorsun? Ne için kullanacaksın? İzleme mesafen kaç metre? Ne bekliyorsun bir TVden? Bu sorulara bir karar ver o şekilde araştırdığım şekilde yardımcı olayım bilgim kadarıyla.

Herkes bir şey tavsiye edecek. Önce ne amaçla kullanacaksın nasıl bir model istiyorsun bütçene göre piyasadaki modelleri sunalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacktheblack

ne özellikleri istiyorsun? Ne için kullanacaksın? İzleme mesafen kaç metre? Ne bekliyorsun bir TVden? Bu sorulara bir karar ver o şekilde araştırdığım şekilde yardımcı olayım bilgim kadarıyla.

Herkes bir şey tavsiye edecek. Önce ne amaçla kullanacaksın nasıl bir model istiyorsun bütçene göre piyasadaki modelleri sunalım.

açıkçası evde şuan tüplü televizyon var. bu yeni tvlerden ne isteyeceğimi de tam bilmiyorum ama bir film izlemesi zevkli olsun. sürekli full hd film izliyorum bilgisayarımdan. 3D olursa da hiç fena olmaz. izleme mesafem max 5 metre. 40inchten az olmazsa iyi olur. Eagle Claw'ın önerdiği tv ilgimi çekti mesela. başka ne gibi konuşara değinmem gerekiyo bilmiyorum.
  • 3D izlerim diyorsan FPR gözlüklerinden dolayı şu an için uygun bütçeli LG modellerini seçebilirsin LW serilerini .. Philipsin modelleride var FPRli bir de PAnasonic çıkardı onları bilmiyorum incelemek gerekFakat SD yayınlar konusunda LG ve Samsungun bir modelini önermem. Teknomarketlerde gördüğün şaşalı görüntülere dizaynlara pek kanma. Hepsi DEMO görüntü kullanıyor ve en iyi standartına göre ayarlanıyor.

Mesela şöyle sorayım. İlla 3D senin için önemli mi? Smart TV olayı olsun mu? (internete bağlansın vs) USBden film destekleme olayı olsun mu yoksa sen 100TLye falan bir media player alıp bu işi çözer misin? Evde daha çok ne izleniyor? SD yayını olan kanallar mı HD yayını olan kanallar mı? PS3 bağlayıp oyun oynayacak mısın? Dizayn önemli mi? Canlı renkler mi istiyorsun doğal renklerini yansıtan renkler mi? gibi

Bir çok soru çoğaltılabilir. Bence acele etme. Anladığım kadarıyla pek bir bilgin yok bu konularda. O yüzden iyice araştırmadan alma yoksa sonra çok sıkıntı çekersin üzülürsün vs.

Ben de 1 aydır araştırıyorum bilgim dahilinde yardımcı olabilirim bir çok arkadaşta yardımcı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jacktheblack -- 25 Mart 2012; 22:11:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jacktheblack

3D izlerim diyorsan FPR gözlüklerinden dolayı şu an için uygun bütçeli LG modellerini seçebilirsin LW serilerini .. Philipsin modelleride var FPRli bir de PAnasonic çıkardı onları bilmiyorum incelemek gerekFakat SD yayınlar konusunda LG ve Samsungun bir modelini önermem. Teknomarketlerde gördüğün şaşalı görüntülere dizaynlara pek kanma. Hepsi DEMO görüntü kullanıyor ve en iyi standartına göre ayarlanıyor.

Mesela şöyle sorayım. İlla 3D senin için önemli mi? Smart TV olayı olsun mu? (internete bağlansın vs) USBden film destekleme olayı olsun mu yoksa sen 100TLye falan bir media player alıp bu işi çözer misin? Evde daha çok ne izleniyor? SD yayını olan kanallar mı HD yayını olan kanallar mı? PS3 bağlayıp oyun oynayacak mısın? Dizayn önemli mi? Canlı renkler mi istiyorsun doğal renklerini yansıtan renkler mi? gibi

Bir çok soru çoğaltılabilir. Bence acele etme. Anladığım kadarıyla pek bir bilgin yok bu konularda. O yüzden iyice araştırmadan alma yoksa sonra çok sıkıntı çekersin üzülürsün vs.

Ben de 1 aydır araştırıyorum bilgim dahilinde yardımcı olabilirim bir çok arkadaşta yardımcı olacaktır.

1. Açıkçası daha 3D bir filmi baştan sona izlemiş değilim. Ama almışken olsun diyorum. Çünkü ben bişey aldım mı perte çıkmadığı sürece kulanırım. 1 sene sonra öyle yeni model çıkmış yeni teknoliji çıkmış deyip saldırmam. O yüzden almışken mevcut olanaklar olsun diyorum.

2. İnternete bağlanmasa da olur. Evde birkaç tane bilgisayar var zaten.

3.USB'den film desteğinde kastın HDD bağlayıp film izlemekse kesinlikle olmaslı Elmde neredeyse 2 TB'a yakın HD film var.(En önemli nokta yani) Media player alırmıyım bilmiyorum ama şimdilik bilgisayarlar bu işi çöer diye düşnüyorum.

4.Evde normal SD yayın izleniyor. Ama bu sene okulum bitiyor ve eve dönüyorum. O yüzden HD yayın alıcı da almayı düşünüyorum.

5. TVden oyun filan oynamayı düşünmüyorum. zaten bilgisayardan da oynamıyorum.

6. Dizayn önemli değil. Ne olsa olur.

7.Canlı renkler ve doğal renkler olayında bi fikrim yok. onu araştırmam lazım. yani tam olarak fark ne.

Zaten yeni aklıma düştü bu tv işi. araştırmadığım da doğru. Elinde olan arkadaşalra filan sordum. Şİmdilik böyle. İlgilendiğin için teşekkür ederim.

• Bana göre şu an için 3D teknolojisi zayıf TVlerde. Sinemada izlemek daha iyi olur bana göre. Şu an 3Dler daha yeni doğmuş çocuk seviyesinde. Stabil hiç bir model yok. (kişisel görüşümdür)

Canlı parlak renkler ile doğal mat renkler arasındaki fark için teknomarkete git Samsung modellerine bak. Hepsi capcanlı gelir. Oyun gibi özellikle maç yayınlarında. Samsung LG modelleriyle Sony Panasonic ve Philips modellerini karşılaştır görüntü olarak hangisi gözüne hoş geldiyse ailenle birlikte izlemeyi düşünüyorsan ortak karar verin. Sony,panasonicin daha doğal renkleri. Samsung ve LGde parlaklaştırılmış bir canlılık var.

Yeni çıkan TVlerde bazı şeylerden feraget etmeniz gerekiyor maalesef. Özellikle 2000TL bütçeyle. Sadece 3D de sağlıklı gözlüklerle (FPR) olayı var. Oda LG LW serisinde. Ama SD yayınlar kötü. Direk hddyi bağlayıp film çalıştırma olayı sıkıntılı. Başlıklarını inceleyebilirsin.

Samsung'da 3D yayınlar var ama gözlükleri baş dönmesi,mide bulantısı yaratan gözlüklerden. (şarjlı olanlardan) Renkleri parlaklıkla şişirilmiş canlı renkler. Ben beğenmiyorum şahsen.

Sony EX720 serisinin 3Dsi kötü ama SD ve HD yayınlarda bu bütçede üstüne yok. USBden film oynatma sıkıntılı.

Panasonic plazmalar iyi. Ama onda çok güç tüketimi, bilgisayar bağladığında hareketsiz kaldığından ekran ciddi sorunlara yol açabilecek durumlar var. (plazmaların genelinde bu sorunlar var).

Eğer 3D ve Smart TV önemli değilse şahsi tavsiyem Sony EX525 alman. (1500-1600TL) 3D arada bakarım diyorsan EX720 modeli var ama 3D görüntüsü başarılı değil LG kadar. Eğer plazmadaki fazla güç tüketimini, ekranı hareketsiz bırakmama belli bir süre kadar göz ardı edeceksen Panasonic plazma almanı önerebilirim.

Ben şahsen 40EX525 almayı kalan bütçeyle yanıda media player ve ses sistemi almayı düşünüyorum.

• sony ex525 i inceledim güzel gibi duruyor ama 50 Hz sence çok az değil mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaCaMeiSTeR

Başlıktan da anlaşılacağı gibi fiyat sınırı 2000. Neler revaçta şu sıralar? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

http://www.hizlial.com/elektronik/televizyonlar/lg-42lw4500-106cm-100hz-usbmovie-full-hd-led-tv-3d_05.011.1165.0195.htm

buyrun

• quote:

Orijinalden alıntı: RaCaMeiSTeR

Başlıktan da anlaşılacağı gibi fiyat sınırı 2000. Neler revaçta şu sıralar? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

http://www.hizlial.com/elektronik/televizyonlar/sony-kdl-40ex520-40EX521-40-usb-full-hd-led-tv-5-yil-garantili_05.011.4140.0044.htm

tavsiye ederim hocam

• Arkadaşlar eğer 3D özelliği olmayan LED TV olsa neler önerirdiniz? 3D fiyatı ne kadar boyutlarda arttırıyor?
  • samsung 40D6000 araştırabilirsin.
  • LG 42lw5590 şiddetle tavsiye ederim . özellikleriyle olsun , performansıyla olsun harika alınacak bi tv .
  • philips smart tvlerle ilgili kimse birşey yazmamış.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.