Şimdi Ara

2000 server english client sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2000 server english kullanan bi ağimiz var kullanicilar "group policy" ile kısıtlanmış herhangi bi makinadan sadece kullanıcı ismi ile giriş yaptiğimizda sorunsuz calişiyor fakat yeni bi makina bağladiğimda çalişmiyor makinayi server"a tanitiyorum etki alanina sokuyorum fakat "group polivicy" (grup poliçeleri) çalişmiyor netten adim adim 2000 server kurulumu diye bi döküman buldum onu okudum bütün herşeyi yaptim yine olmadi serverde active directory users and computer altinda makinayi görebiliyorum.
    mesela diğer pc lerde ecz kullanici ismiyle actiğimda başlattaki programlar grup poliçesi sorunsuz çalişiyor fakat yeni kurduğum makinada yine ecz olarak açiyor fakat grup poliçeleri aktif değil ve başlatta olmasi gereken bazı programlar yok inşaallah sizin yardiminizla çözerim saolun kolay gelsin

• termınal makınanın kullanıcısını tanıtırken nereden tanıyorsun onu ogrene bilirmiyim denetim masındanmı tanıtıyorsun ve kullanıcıyı eklemen için senden domainden secmeni istiyormu...

(((bu söylediklerim server de kullanıcıyı tanıttıktan sonra terminalde yaptıklarınla ilgili..)))
  • Aykotr kardeşim terminalden denetim masasindan domain üzerinden ecz kullanicisini secmek istediğimde RPC sunucusu kullanılamıyor hata mesajını veriyor bunun ne olduğunu nasil açacağimi bi türlü öğrenemedim. Bende bilgisayarim,özellikler,ağ kimliği sekmesinden ağ kimliği sihirbazini kullanarak ecz kullanicisini tanıttım ama yine aynı şekilde açılıyor ne yaptiysam olmuyor şaşırdım artık
  • OZAMAN DENETIM MASASINDAN HIZMETLERE BAKARMISIN RPC SERVISI CALISYORMU IKI TANE VAR DURMUS OLANLARI SEN BASLAT DIYIP DENERMISIN SORUN ORADA ZATEN DENETIM MASASINDAN KULLANICIYI EKLERSEN SORUNUN COZULMESI LAZIM...
  • aykotr yardimlarin için saol dediklerini yaptim yine olmadi bunun için gidip bi 2000 server kitabi almaya karar verdim tavsiye edebileceğiniz bi kitap varmi acaba ?? yardimlarin için saol
    kolay gelsin
  • tech.net
  • belki gp uygulama die tik konmuştur allow denied oalylarını karıştırsana belki ordandır.... block inheritance falan yok zannedersem...
  • BEN PEK KITAPTAN BAKMADIGIM ICIN YARDIMCI OLAMIYACAGIM AMA KITAPCIDAN BAKARSAN DETAYLI ANLATAN KITAPLAR VAR PROFESSİONEL'LER İÇİN OLANINI ALABILIRSIN KOLAY GELSIN......
  • Herkese yardimlari için teşekkürler
    kolay gelsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.