Şimdi Ara

2000 liraya kasa topluycak üstadlar aranıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mrb arkadaşlar...msi gx630 model bi notebookum vardı üstüste arızalanması ardından iade işlemleri başladı...ayrıca evde birde masaüstüm var ama 7 yıllık ve artık zekarete girdi öldü ölecek...sizden ricam bana güzel bi sistem önermeniz...bütçe 2000tl...monitör klavye mouse hoparlör falan onları pedere aldırıcam...siz sadece 2000 lirayı sonuna kadar kullanarak bi sistem önerin...oyun çok oynamıyordum ama oynıcam artık...oyüzden bana en baba performansı vericek bi masaüstü toplamanız...

-intelin i7 yada amd x6 olabilir işlemci üstadlar bilir...
    -4 gb üzeri ram tercihimdir...
    -ekran kartı ati nvdia yada olabilir fanatikliğim yoktur ama üst düzey 256 bit bi ekran kartı önerirseniz sevinirim
    -anakarttan hiç anlamıyorum...
    -1 tb harddisk yeterlidir...
    -blueray la işim olmaz dvd rw olsun...
    -usb 3.0 tercihimdir...
    -tipi güzel kaliteli sağlam ve en önemlisi sistemimi serin tutacak bir kasa...

belki arkadaşların gözünden kaçabilir bütçem 2000 liradır.bu fiyata monitör klavye mouse vb dahil olmuycak sadece kasa...
    arkadaşlar lütfen yorumlarınızı esirgemeyin...şimdiden teşekkürler...

• CPU--AMD PHENOM X6 1055T 2.8GHZ 9MB

ANAKART--GIGABYTE 880GA UD3H DDR3 1866 MHZ USB 3.0

RAM--G-SKILL F3-12800 1600 MHZ CL7 4GB DDR3

VGA--XFX HD 6950 2GB GDDR 5 256 BİT(BİOS @6970)

HDD--WESTERN DIGITAL WD1002FAEX CAVİAR BLACK 1TB *64MB SATA 3

KASA-- LC-POWER PRO-919B GAMING KASA (PSU YOK)

PSU--LC-POWER LC6650GP3 V2.3 600W 80+PLUS BRONZE

OPTIK SURUCU-- yazmadım kafana göre bitane alırsın.

not:%90 alıntıdır dh anasayfa sanalmarketim.com

yaklaşık 2000 TL tutuyor. Sanalmarketim den ekran kartı hariç optik sürücüyle beraber 1.308,11 TL

6950 de vatanda 523 tl geçici süre için. novabilgisayarda 627 TL

totalde vga novadan alınırsa 1.935,11 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unchangeable -- 29 Aralık 2010; 13:21:21 >

• eywallah hocam çok saol... optik sürücü olarak burada bikaç arkadaşın önerdiğini okumuştum pioneer ın bi dvd rw alıcam muhtemelen...kasa olarak şu çok hoşuma gitti ne dersin?

http://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-rc-942-kkn1-gp-haf-x-942-black-edition-full-tower--pencereli-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=51398#divDigerResimler
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti_42v

eywallah hocam çok saol... optik sürücü olarak burada bikaç arkadaşın önerdiğini okumuştum pioneer ın bi dvd rw alıcam muhtemelen...kasa olarak şu çok hoşuma gitti ne dersin?

http://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-rc-942-kkn1-gp-haf-x-942-black-edition-full-tower--pencereli-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=51398#divDigerResimler

bütçenizi aşmıyorsa bu daha iyidir ama biraz gereksiz olur bütçenize

• belirttiğin kasa sanal marketimde " Kalmadı ! " yazıo :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti_42v

belirttiğin kasa sanal marketimde " Kalmadı ! " yazıo :)

http://www.sanalmarketim.com/urun/bb1dde4337b8b365bfb9736346eb8046/LC-POWER-Pro-919B-Aequitas-Pro-Line-Gaming-Kasa-%28PSU-Yok%29

• İlerleyen zamanlarda bir tanede işlemci soğutucusu alırsınız. Gayet güzel bir sistem olur.
    Bu arada 6950 ekran kartları 6970 yapılabiliyor. Yeni parti 6950 lerde 6970' e çevirme olmaz sanırım. O yüzden 6950 yazdım.
     2000 liraya kasa topluycak üstadlar aranıyor!
  • anladım dostum...işlemci soğutucusu için red scorpion önerilerini okumuştum doğrumu yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum?
    birde 6950 nasıl bir ekran kartıdır oyun açısından?
  • kasa olarak onu sormamdaki sebep ön paelde usb 3.0 ın oluşuydu yoksa son param 2000 lira durumlar çokta mükemmel deil bütçe konusunda uygun olması daha ii olur :)
  • çok konuşuyorum galiba ama bi sorum daha var
    i7 ile amd x6 yı f/p oalrak değerlendirirsek sonuç ne çıkar acep?
    bide xfx le sapphire farkı nedir?
  • i7ler daha performanslidir ama x6lara gore pahalidir ekonomi on planda olunca x6larda on planda oluyor.xfx ile sapphire farki sadece markasidir .vatan kampanyasina aldanma sapphirenin garantisine mersa gibi rezil bir firma bakiyor
  • çok teşekkürler dostum ilgilendiğin için...
  • arkadaşlar amd x6 ile x4 arasında çok bir performans farkı yok die duydum oyunlarda nekadar doğrudur bilen birisi yardımcı olabilirmi acaba???
  • birde 6870 ile 6950 arasında nekadar bir performans farkı olur?çok uçurum yoksa yukarıda önerilen sistemde 6950 ile 6870 i değiştirebilirim??
  • iki oyun türü vardır işlemciye yüklenen ve ekran kartına yüklenen bunlara örnek gta4 ve crysisdir gta4 işlemciye yüklenen ve ne kadar iyi işlemciniz olursa okadar çok fps veren bi oyundur buna rağmen dediğiniz iki işlemci arasında uçurum olmaz crysise gelicek olursak oda ekran kartına yüklenen bi oyundur ve dedğiniz iki ekran kartında olsa olsa %20 fark vardır şöyleki 6870 20 fps alıyorsanız 6950de 25-30 fps alırsınız
  • eywallah ocam peki ramlarda cl9-8-7 ne anlama geliyor?
    mesela ben corsair 8gb (2*4) ddr3 1600mhz cl9 ram düşündüm ama incelediğimde cl 8 yada cl7 olanları daha pahalı bu benim işimi görürmü?

• dostlar şöle bişey topladım bi bakın düzeltme gerekmi bi yanlışlık aksaklık varmı yada şöyle olsa daha ii olurdu şeklindeki her türlü yoruma açıktır...

• AMD Phenom II X4 965 Black Edition AM3 3.4 GHz, 8 MB, BOX İşlemci

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=5366

peki bu nasıl?bana aşırı bir performans kaybı yaşatırmı x6 ya göre?
  • hadi be dostlar bi cevap kafamda soru işaretleri birikti
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.