Şimdi Ara

2000-2500 Tl Günlük Kullanım Oyun Pc (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Fallen1

quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

quote:

quote:

Intel Core i5 4690K
    Msi gaming 3 z97
    Corsair vengeance
    Corsair 600T (efsane bir kasadır 942 falan bırakmaz)
    Corsair H75
    Wd Blue 1tb 64mb cache

Dahili grafik birimiyle oyun oynamayı hayal bile etme. Harici GPU şart. Cs:Go bile keyif vermez.

İleride 280x gibi bir alacağını ve 20 gün sonrayı dusunerek bu sistemi topladım. Ssd güzel giderdi aslında ama ssd için parçadan kısmak şu an mantıksız. Ssd ucuzlayacak zaten ileride.

SSDnin en az 5 senesi var normal değeri için bence. Dahili grafik birimiyle oyun oynamayacağım zaten. Ekran kartı alana kadar lol kaldırsın yeter. Ki forumda bir arkadaşın kendi deneyi vardı HD4000i 1800mhzye çıkartıp crysis2den 30 fps almayı başarmıştı. Benim istediğim bu değil tabi lol için eve azot getirecek değilim. Birde kafama takıldı. HD4000 ekran kartı intel 4670knın yanında gelecek değilmi anakart ile değil.

Evet CPU ile geliyor

Hocam bu işlemci ile birleşik değilmi hani cpu dıştan kare birşey fakat içinde yan yana hem işlemci hemde gpu var

Hayır GPU ile CPU birimi daha hızlı iletişim kurması için bitişik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: KralDorduncuVites

sa + psu'ya 730 lira verecek olsam asla bu ikiliyi seçmezdim

Hocam aslında bakınca gerçekten çok pahalı biraz lüks kaçıyo bana önerilerinizi bekliyorum. 750wlık hafx 912 var nasıldır.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Intel Core i5 4690K
    Msi gaming 3 z97
    Corsair vengeance
    Corsair H75
    Wd Blue 1tb 64mb cache

Dahili grafik birimiyle oyun oynamayı hayal bile etme. Harici GPU şart. Cs:Go bile keyif vermez.

İleride 280x gibi bir alacağını ve 20 gün sonrayı dusunerek bu sistemi topladım. Ssd güzel giderdi aslında ama ssd için parçadan kısmak şu an mantıksız. Ssd ucuzlayacak zaten ileride.

SSDnin en az 5 senesi var normal değeri için bence. Dahili grafik birimiyle oyun oynamayacağım zaten. Ekran kartı alana kadar lol kaldırsın yeter. Ki forumda bir arkadaşın kendi deneyi vardı HD4000i 1800mhzye çıkartıp crysis2den 30 fps almayı başarmıştı. Benim istediğim bu değil tabi lol için eve azot getirecek değilim. Birde kafama takıldı. HD4000 ekran kartı intel 4670knın yanında gelecek değilmi anakart ile değil.

Evet CPU ile geliyor

Hocam bu işlemci ile birleşik değilmi hani cpu dıştan kare birşey fakat içinde yan yana hem işlemci hemde gpu var

yok hocam yanlış anladınız yani ben cpuyu takıcam yerine açıcam açılıcak başka bişey takmıcammı diye sormuştum

• quote:

Orijinalden alıntı: DKarpuz

Hocam bence kasadan biraz kısıp gtx770 alın. 500 liraya alacağınız ekran kartları Crysis 3 de 20-22 fps veriyorken gtx770 45 fps civarı veriyor. Uzunca bir süre oyunları akıcı bir şekilde oynarsınız. Ha ben gtx770 almayayım derseniz r9 280x ler var. Dual-X versiyonunu 800 liraya, çok daha iyi soğutmalı vapor-x tri-x versiyonunu da 850 liraya bulabilirsiniz. Ama benim öznel görüşüm gtx770 yönünde, yaklaşık 6 senedir laptopumda gt serisi bi kart kullanıyorum, bir defa bile sorun yaşamadım. Ama tabii sizin marka-model tercihiniz olacağı için karışamam. İki kartta birbirinin benzeri, aralarında çok bir fark yok, nvidianın software desteği çok iyi.

Eğer biraz olsun bütçeyi esnetebiliyorsanız aynı anakartın gaming 5 modelini alın derim, VRM heatsinkleri daha iyi, overclock için +30 lirayı vermeye değecektir. Ha yok esnetmeyeyim ben o paraya alacğaım soğutucuya +30 lira eklerim vs derseniz de olur. Birbirleri arasında çok bi uçurum yok açıkçası.

Hocam kasadan vazgeçtim zaten 300 liralık psulu çözümlere yönelicem. Uçurum bir fark yoksa gerekte yok zaten. İşlemciye karar verdim 4690k olucak anakartta tamam ramde tamam. tek sorun kasa kaldı. ekran kartını sonradan alacağım. r9 serisi tam f/p olmuş açıkçası testlere göre. ekran kartına 800den fazla verirmiyim bilmiyorum. Tek seferde 770 780 almaktansa 1 2 senede bir 760 yada r9 260 270 almaktan yanayım. sonuçta firmaların sağı solu belli olmaz her zaman güncel kalmak iyidir. Nvidiaya sıcak bakıyorum dediğiniz gibi yazılımdan dolayı

• quote:

quote:

Hocam aslında bakınca gerçekten çok pahalı biraz lüks kaçıyo bana önerilerinizi bekliyorum. 750wlık hafx 912 var nasıldır.

Hocam sen galiba PSU nun uzun vadede OC ile yetmeyeceğini düşünüyorsun ama Yapacağın OC la 780ti alsan bile 600W sınırına ancak dayanır. SLI yapmayacaksan 700W psudan yukarı almanın gerçekten bi mantığı yok, 700W da ekran kartının 400W falan çekeceğini hesaplarsan alırsın, çok über bi değer yani. Üstelik enerji verimi açısından vs650 ile 80+ PSU lar arasında uçurum yok, vs650 bence yetecektir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Intel Core i5 4690K
    Msi gaming 3 z97
    Corsair vengeance
    Corsair H75
    Wd Blue 1tb 64mb cache

Evet CPU ile geliyor

yok hocam yanlış anladınız yani ben cpuyu takıcam yerine açıcam açılıcak başka bişey takmıcammı diye sormuştum

Direk anakart üzerinde VGA girişine bağlayacaksınız. Zaten anakartta Integrated GPU on gelir buyuk ihtimal gelmezse de açarız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Hocam sen galiba PSU nun uzun vadede OC ile yetmeyeceğini düşünüyorsun ama Yapacağın OC la 780ti alsan bile 600W sınırına ancak dayanır. SLI yapmayacaksan 700W psudan yukarı almanın gerçekten bi mantığı yok, 700W da ekran kartının 400W falan çekeceğini hesaplarsan alırsın, çok über bi değer yani. Üstelik enerji verimi açısından vs650 ile 80+ PSU lar arasında uçurum yok, vs650 bence yetecektir.

Hocam dediğine göre 600w bi psu yeterde artar bile. Ben hem ekran kartına hemde cpuya oc yapacağımdan stabil olsun istedim. Şimdilik sorun kasa ve psu değil aslında sizden öğrenmek istediğim şey işlemci anakart ram bu üçlüde bunalrdan iyisi varmıdır bu fiyata kasa ve psu kolay işler.

• quote:

quote:

Hocam bence kasadan biraz kısıp gtx770 alın. 500 liraya alacağınız ekran kartları Crysis 3 de 20-22 fps veriyorken gtx770 45 fps civarı veriyor. Uzunca bir süre oyunları akıcı bir şekilde oynarsınız. Ha ben gtx770 almayayım derseniz r9 280x ler var. Dual-X versiyonunu 800 liraya, çok daha iyi soğutmalı vapor-x tri-x versiyonunu da 850 liraya bulabilirsiniz. Ama benim öznel görüşüm gtx770 yönünde, yaklaşık 6 senedir laptopumda gt serisi bi kart kullanıyorum, bir defa bile sorun yaşamadım. Ama tabii sizin marka-model tercihiniz olacağı için karışamam. İki kartta birbirinin benzeri, aralarında çok bir fark yok, nvidianın software desteği çok iyi.

Eğer biraz olsun bütçeyi esnetebiliyorsanız aynı anakartın gaming 5 modelini alın derim, VRM heatsinkleri daha iyi, overclock için +30 lirayı vermeye değecektir. Ha yok esnetmeyeyim ben o paraya alacğaım soğutucuya +30 lira eklerim vs derseniz de olur. Birbirleri arasında çok bi uçurum yok açıkçası.

Hocam kasadan vazgeçtim zaten 300 liralık psulu çözümlere yönelicem. Uçurum bir fark yoksa gerekte yok zaten. İşlemciye karar verdim 4690k olucak anakartta tamam ramde tamam. tek sorun kasa kaldı. ekran kartını sonradan alacağım. r9 serisi tam f/p olmuş açıkçası testlere göre. ekran kartına 800den fazla verirmiyim bilmiyorum. Tek seferde 770 780 almaktansa 1 2 senede bir 760 yada r9 260 270 almaktan yanayım. sonuçta firmaların sağı solu belli olmaz her zaman güncel kalmak iyidir. Nvidiaya sıcak bakıyorum dediğiniz gibi yazılımdan dolayı

Hocam 2 senede bir yenileyip aynı performansı korumak istiyorsan 280x den aşağı almaman lazım. Şimdi kalıp atıyorum r7 265 alsan 2 sene sonra zor satarsın zarar edersin. R9 270x alsan en ucuzu 500 lira, sattığında 300 liraya falan satarsın o da maksimum, ki satabilirsen. 250 liralık bi zararın var, alacağın 280x 500 liraya inse bile toplam 750 lira cebinden çıkmış olacak. Onun yerine gtx770 280x falan alsan 900 lira desen bile hem daha fazla idare eder hemde zararın minimum düzeyde olur.

Yani demem odur ki, ya 270x falan alıp zar zor satıp üst modellere geçeceksin, üstüne üstlük öyle ahım şahım bi performans olmayacak; ya da iyi bi performansla çabuk el değiştirtebileceğin 280x-gtx770 alacaksın. Tam fiyat/performans sistemi kurmadığına göre bence tercihine göre 280x/gtx770 alman daha mantıklı. Hem satabilme imkanın olur, hem adha iyi performans alırsın daha zevkli vakit geçer, hem de daha uzun süre seni idare eder.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam dediğine göre 600w bi psu yeterde artar bile. Ben hem ekran kartına hemde cpuya oc yapacağımdan stabil olsun istedim. Şimdilik sorun kasa ve psu değil aslında sizden öğrenmek istediğim şey işlemci anakart ram bu üçlüde bunalrdan iyisi varmıdır bu fiyata kasa ve psu kolay işler.

Yok hacı. Bak tavsiye ettiğim sistem şöyle:
    I Core i5 4690k 652,00
    MSI Z97 G3 veya isteğine göre gigabyte Z97X g3 405/418 TL
    8 Gb ripjawsx Ram 242 TL
    1TB 7200rpm WD caviar blue HDD 147TL
    Tercihine göre R9 280X VX TRI-X/ GTX770 DirectCU2 860/910TL
    Corsair vs650 psu 150 TL

2450-2500 TL
    +Tercihine göre kasa.

Tabii bunlar vatan fiyatları, Min 2350 max 2400 liraya getirebilirsin sistemi. Biraz indirim ve dolar takibiyle 2500tlye 770X li sistemi çıkarabilirsin gayet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DKarpuz -- 14 Haziran 2014; 16:19:38 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yok hacı. Bak tavsiye ettiğim sistem şöyle:
    I Core i5 4690k 652,00
    MSI Z97 G3 veya isteğine göre gigabyte Z97X g3 405/418 TL
    8 Gb ripjawsx Ram 242 TL
    1TB 7200rpm WD caviar blue HDD 147TL
    Tercihine göre R9 280X VX TRI-X/ GTX770 DirectCU2 860/910TL
    Corsair vs650 psu 150 TL

2450-2500 TL
    +Tercihine göre kasa.

Tabii bunlar vatan fiyatları, Min 2350 max 2400 liraya getirebilirsin sistemi. Biraz indirim ve dolar takibiyle 2500tlye 770X li sistemi çıkarabilirsin gayet.

Hocam MSIın anakartlar başarılı olmuş galiba uzaktım uzun süre fakat yorumlar dahil parçalar hakkında birkaç şey okudum MSIa karar verdim. İşlemcide tamamdır 4690k stoklara gelince alıcam. psu 600w OC için yeterli diyorsanız tamamdır. Ekran kartıda Nvidia taraftarıyım fakat r9 280x aklıma yatmadı değil. hd falan önemli deil seçilir zaten. ramde ripjaws en iyisi galiba. DirectCUlu 770 yada r9 280x arasındayım şu an. İndirimle 2300 tlyee falan getirmeye çalışıcam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Intel Core i5 4690K
    Msi gaming 3 z97
    Corsair vengeance
    Corsair H75
    Wd Blue 1tb 64mb cache

Evet CPU ile geliyor

Direk anakart üzerinde VGA girişine bağlayacaksınız. Zaten anakartta Integrated GPU on gelir buyuk ihtimal gelmezse de açarız

Bunun tutorial videoları falan varmı hocam çok yardımı dokunur.

• Öyle tut videolarına falan gerek yok sende abarttın iyice basit bi işlem korkma Sen zaten toplasan etsen birleştirmesi gayet kolay, her şey zaten birbirine uyumlu tek tek takacaksın bi de termal macun süreceksin bu kadar başka bi zorluğu yok kasma bu kadar, en olmadı takılırsan google a yazarsın hemen çıkar. Sen önce parçaları topla da bi hele gerisi kolay
  • quote:

Öyle tut videolarına falan gerek yok sende abarttın iyice basit bi işlem korkma Sen zaten toplasan etsen birleştirmesi gayet kolay, her şey zaten birbirine uyumlu tek tek takacaksın bi de termal macun süreceksin bu kadar başka bi zorluğu yok kasma bu kadar, en olmadı takılırsan google a yazarsın hemen çıkar. Sen önce parçaları topla da bi hele gerisi kolay

Hocam takarım problem değil biliyorum parça takıp birleştirmeyide bu onboard işiniden haberim yok. Bide uzun süre uzak kaldım elime ayağımda dolaştırmiyim diye dedim Parçalar tamam zaten karar verildi alıcam yakında hepinizede teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.