Şimdi Ara

200 gb harddiskimi bios görüyor fakat windows görmüyor lütfen yardım verilerimi kurtarmam gerek..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar.. 200 gb harici diskim vardı bi gün bu aniden bozuldu.. sorunun hdd den kaynaklandığını düşünüp içini açıp hdd yi çıkardım.. sorunun hdd den kaynaklandığiını düşünmeye devam ettiğim için de hdd yi de açtım kapağını çıkardım.. bu şekilde sata girişi olan bir pc ye bağladım.. ilk hdd yi gördü ve bi kısım dosyalarımı kurtardım.. daha sonra kurtarmaya devam ederim deyip çıkardım fakat tekrar bağladığımda hdd yi biosta görüyor fakat windowsta görmüyor.. defalarca farklı farklı bilgisayarlarda denedim fakat bir türlü windowsta görünmesini sağlayamadım.. biosta hep görünüyor fakat windowsta görünmüyor.. lütfen yardım ederseniz çok sevinirim.. verilerimi kurtarmam lazım sonra hdd yi çöpe atacam zaten direk.. cevaplar için şimdiden teşekkürler..

• partition find&mount pro porgramını dene...
  • testdisk-6.11.3 diye goglee arat.
    ben bu program ıle hdd oldugu gıbı gerı aldım aynı sorunla karsılasmıstım..
    buna bır boot vırusu (genellıkle) neden oluyor sanırım .( lısansşı vırus programı bıtınce bende bu sorun ortaya cıktı..2 gunsonra aldık ama nafıle )
    sality.amr mı ne o sekılde bır vırus ..
    bıraz uzun suruyor ıslemlerı 6 adımda olusuyor
    mbr dekı bozulmayı onarıyor.
    tavsıyem guzel bır yedegını cek ve dıskı farklı sekılde bol (c ve d varsa sadece c varsa c ve d gıbı)

umarım sorununu cozersın.. kolay gelsın
  • arkadaşlar mesajlarınız için teşekkürler fakat sorunumu bu şekilde de çözemedim.. bu hdd nin diski okuyan hareketli bi parçası var ya hdd yi bağladığımda o tamamen hareket etmiyor bir yere kadar gidip geri geliyor ve takılmış bir şekilde tık tık diye ses çıkarıyor belli aralıklarla.. sanırım bu diski okuyan parçadada bi problem var.. bunu nasıl çözebilirim??
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.