Şimdi Ara

200.000 TL'yi hangi bankanın mevduatına koysam iyi olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde 200.000 TL var. Bunu mevduatta değerlendirmek istiyorum. Lütfen dolar, euro yap diyen arkadaşlar yazmasın, mevduat hakkında bilgili arkadaşlara sormak istiyorum.

Bankalarda 400.000 TL mevduatta sigorta olayı varmış galiba. Bu yüzden nereye yatırdığımın bir önemi yok mu acaba yani en yüksek veren yere mi yatırmalıyım?

Biraz bakındım ama kafam karıştı. Hoşgeldin yüksek faiz veriyor çoğu banka ama daha sonra düşüyor. Bana hoşgeldin faizi dışında ileriki aylardada yüksek faiz veren banka önerir misiniz? Mesela biraz baktım ve Denizbank bunun için uygun mudur? Denizbank iyi gibime geldi? Şuan için faizi 1 aylık, 1 aylık olarak koymayı düşünüyorum.

Şuanda en yüksek faiz veren ilk 4 banka hangisidir acaba? Mesela doğru mu baktım Denizbank, Fibabanka, Odeabank falan mı en iyiler, doğru mu baktım?

• UcamayanKaleci34 U kullanıcısına yanıt
    Kesin olarak mevduat faizi getirisi ise kararınız yatırım hesabı açıp para piyasası fonlarından en yüksek kazandıranlara koymanızı tavsiye ederim (örnek NVB, NGR ve PPZ) getirisi günlüktür.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Garanti pardan uzak durun paranızı eritirsiniz

• mevduatın enflasyondan fazla para getirme olasılığı yüzde sıfır.
    seçime kadar kur baskılanabilir ancak yerel seçim sonrası artış olacak kesinlikle başka çaresi yok.
    paranın erimesini istiyorsan mevduata koyabilirsin.
    3 sene önce bizim burada 300 bin olan evler 2 milyona çıktı. 2 sene sonra senin 200 bin de alım günü olarak bugünün 20-30 bin lirasına düşer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.