Şimdi Ara

200.000 Liraya kadar araç tavsiyesi. (Kanuna göre 2. Kez editlendi) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
2
Favori
10.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeni kanunda motor sınırlaması kalktı diye biliyorum. Engellilik durumu fark ettirmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt
    Merhaba

200 Bin TL üstü otomobiller için hangi markalar ne kadar indirim yapıyor? Ayrıca bu firmalar mesela 215-220-230 bin gibi fiyatlarda kanun dışı kalan 15-20-30 bin TL'leri elden alıyorlat mı? Sanmıyorum ama merakta ediyorum.

yeni kanun ne zaman çıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirrüs

Merhaba

200 Bin TL üstü otomobiller için hangi markalar ne kadar indirim yapıyor? Ayrıca bu firmalar mesela 215-220-230 bin gibi fiyatlarda kanun dışı kalan 15-20-30 bin TL'leri elden alıyorlat mı? Sanmıyorum ama merakta ediyorum.

Elden almıyorlar malesef. Passat için erel'e sormuştum. Kanun dışı.

• quote:

Orijinalden alıntı: gosHawk.

yeni kanun ne zaman çıktı

Yıl başı gibi.

• quote:

Engelli bir arkadaşım var. O da jetta almıştı. Sizin durumu söylediğimde 2.0 motor alınamaz en fazla 1.6 alınıyor dedi. Engellilik haline göre mi değişiyor bu olay

ne kadara düşüyor fiyat
  • quote:

Orijinalden alıntı: veilben

quote:

Engelli bir arkadaşım var. O da jetta almıştı. Sizin durumu söylediğimde 2.0 motor alınamaz en fazla 1.6 alınıyor dedi. Engellilik haline göre mi değişiyor bu olay

ne kadara düşüyor fiyat

55.000 tl 1.4 tsi comfortline paket
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: veilben

quote:

ne kadara düşüyor fiyat

55.000 tl 1.4 tsi comfortline paket

çok iyi
    Nacizane Bir fikir vereyim. Bazi 1.6 motor hacmine sahip araclar, engelli plakali olarak satiliyor, 1-2 yasinda boylelikle 5 senenin 3 senesi kalmış oluyor, sadece engelliden engelliye oldugu icin kisitli bir piyasa ama olsun. Eger merc bmw dusunuyorsaniz fikir olur belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 5 Nisan 2018; 17:3:12 >
  • NextMove kullanıcısına yanıt
    Benim araç engelli plaka olmayacak. Oğlumun indirimiyle alıyorum. Benim bildiğim sürücüsü engelli olan araçlar engelli plakalı oluyor.

Hayır "engelli plakasi" lafin gelisi belirttim , artik oyle bir plaka yok. Tum engelli araclarini kasit ettim. Ya da "Otv muaf" diyeyim

• bugün bir yetkili bayiye gittim ve 208 bin tl'lik aracı 202 bin TL'ye inebileceğini söylediler.
    Bildiğiniz üzere ÖTV muafiyeti için maksimum tutar 200 bin TL
    Bayii, bu limitin üzerindeki 2 bin tl'yi elden tahsil edeceklerini söyledi. Yani araç 200 Bin TL'den fatura edilip 2 bin TL'yi kasalarına açıktan ekleyecekler!!!

Sizce bu durum sıkıntı yaratır mı? Ya da normal karşılamalı mıyım?
    Bana biraz durumdan istifade ediyorlar gibime geldi yorumlarınız nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ydnsnr

bugün bir yetkili bayiye gittim ve 208 bin tl'lik aracı 202 bin TL'ye inebileceğini söylediler.
    Bildiğiniz üzere ÖTV muafiyeti için maksimum tutar 200 bin TL
    Bayii, bu limitin üzerindeki 2 bin tl'yi elden tahsil edeceklerini söyledi. Yani araç 200 Bin TL'den fatura edilip 2 bin TL'yi kasalarına açıktan ekleyecekler!!!

Sizce bu durum sıkıntı yaratır mı? Ya da normal karşılamalı mıyım?
    Bana biraz durumdan istifade ediyorlar gibime geldi yorumlarınız nedir?

Hangi araç hocam . 2 bin lirada sıkıntı olmaz. Fatura kesildikden sonra şu donanım istendi vs vs ayarlarlar bişeyler.

• quote:

Orijinalden alıntı: NextMove

Hayır "engelli plakasi" lafin gelisi belirttim , artik oyle bir plaka yok. Tum engelli araclarini kasit ettim. Ya da "Otv muaf" diyeyim

Hepsinin fiyatkarı saçma sapan. 200 binin üstünde son anda kanun öıkmadan araç alanların araçlarıda zaten baya pahalı. Mantıklı değil. Biz 100 bin bandına yakın araç bakıyoruz indirimiyle. Ancak tabi 200 bin liralara forester ve cx5 hariç araç olmaması 2.0L tam bir rezillik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Apache Air Fighter

Benim araç engelli plaka olmayacak. Oğlumun indirimiyle alıyorum. Benim bildiğim sürücüsü engelli olan araçlar engelli plakalı oluyor.

Alakası yok. Tamamen isteğe bağlı.

100.000 civarında arac bakana mantikli gelmez tabi, 350.000 5.20i almaktansa bu yontemle 1 yasinda arabayi 100lira ucuza almak diye baktiginizda mantikli gelebilir.

Fikir olsun diye yazdim, mantikli degil diyerek agresiflik yapmaniza gerek yok.

• NextMove kullanıcısına yanıt
    Hocam agresif değildim. Yazı içinde jest mimik olmadığından öyle anlaşıldım. Kusura bakma

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Nasıl ? Kendisinin hakkıyla alanlarda plaka olması şart diye biliyorum. Yanlışda olabilir tabiki.

• ydnsnr kullanıcısına yanıt
    herhangi bir sıkıntı olmaz ama o 2000TL yi sizden kırpma derdinde 2000TL yi vermeyin . 200 üzerinden yapsın ötv indirimini
  • Passat ve Superbin neyi gitmiyor? Talisman 1.6 160bg dizeli gayet şahane bi araç. Önyargılarınızdan biraz kurtulun bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.