Şimdi Ara

200.000 Liraya kadar araç tavsiyesi. (Kanuna göre 2. Kez editlendi) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
2
Favori
10.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu kanun işe yurtdışından ikinci el araç getiriliyor mu? Bilgisi olan var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakom52

Bu kanun işe yurtdışından ikinci el araç getiriliyor mu? Bilgisi olan var mı?

Yok hocam, malesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gece_sovalyesi

Limitte artışı burada duydum. Bayiler liste fiyatı indirimi yapıyorlar 200 bin bulununca indirim oluyor dün audi a4 de baktık arkadasa kahverengi döşeme olduğunda sınırı aşıyor diğer renklerde alabilirsiniz dediler 1.4 tsi için

Hocam 229 bin listesi. O kadar düşüyolarsa 4.18 gran coupe alınır. Yada passat 2.0tdi 2017 model listesi 228 bin.

• Subaru forester sanki tek seçenek gibi 2.0 benzinli ve 197000 TL. Diğerleri hepsi 220bin civarında.

• 202 bine dizel boxer motor daha iyi gibi satarken daha az zarar ettirir. Ancak passat da ciddi bayi indirimi alırsam passat alacağım. Yoksa 130 bine 1.6 dizel golf alırım. İlk önceliğim vw. Öyle 30 bin lira indirim yapmazlar derim ama yazan arkadaşa 29 bin indirim yapmış audi. Vw de aynı belki olur nasipse. Yarın ola hayrola. Borusan ve erel'e gideceğim.

• Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt
    Borusan’dan 3 serisi ve X1 serisi için de fiyat alabilir misiniz?

Hocam siz özellikle ötv indirimli alacağınız için, indirim vs yapsalar da aracın tavsiye edilen güncel fiyatı 200binTL üzerinde ise bunun üzerinden indirim uygulanıp ötvsiz satılamıyor bildiğim kadarıyla. Bunların ithal edilirken ödenen ötv belli zaten. Size ötvsiz fatura kesilecek, o konuyu iyi araştırın. ÖTV siz otomobil alma koşulları bellidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Hocam siz özellikle ötv indirimli alacağınız için, indirim vs yapsalar da aracın tavsiye edilen güncel fiyatı 200binTL üzerinde ise bunun üzerinden indirim uygulanıp ötvsiz satılamıyor bildiğim kadarıyla. Bunların ithal edilirken ödenen ötv belli zaten. Size ötvsiz fatura kesilecek, o konuyu iyi araştırın. ÖTV siz otomobil alma koşulları bellidir.

Araştıracağım. Hocam ama bayi kendi kâr marjıdan keserse bir sorun oluşmaz bence. Bugün gidemedim yarın aksilik olmazsa gideceğim. Bir başka arkadaşımdan da cevap bekliyorum.

• Ben aynı konuyu bugün 3008 için peugeot bayisiyle konuştum. Gümrükten girişte fiyat belli olduğundan 200 bin lira üzerinde ötvsiz araç almanın mümkün olmadığı söylendi. Aradı farkı açıktan ödeme vs konusunu açtım ama maalesef mümkün değil cevabı aldım. Ayrıca ben engelli ötv indirimi için 1.6 motor üst limiti var sanıyordum 2.0 motor araç alınabiliyor mu?

• Volvo S60 kullanıcısı olarak S60 2.0 dizel tavsiye edebilirim fiyat bilgisine sahip değilim ancak araç olarak tavsiyemdir..
  • Bence hiç düşünmeyin, Mazda 6 alın. ÖTVyi düşünce çok makul bir fiyata gelecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Mondeo derdim lakin çok ciddi değer kaybettirir. Göze alınmayacaksa ortada tek seçenek Passat.

Passat alınca süpriz tamir masraflarını karşılayabilirmisiniz?

Dsg illa ki 10 bin km altında bozulacak. Sonra bir daha bozulacak.

Zaten Tr ye en dandik araçları yolluyorlar.

DSG'yi çok abartıyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence sırf 5 sene sonra daha az zarar etmek için ilk mesajda belirttiğiniz gibi sevmediğiniz bir aracı almayın (passat) Sonuçta 5 sene az bir süre değil.

• bayilerde 2.0 motor kuga yok

Nissan peugeot hariç çok indirim yapanda yok nissanda 210 luk arabayı alırsın vw de 203 lüğü alamazsın.

Tavsiyem xtrail

• Arkadaşlarlar araç alımında aracın fiyat listesi 200 bini geçememeliymiş. Üstüne 1.6 motor max alınabiliniyor. Şuan internet kanun araştırmalarım böyle. Hal böyle olunca direkt 1.6 dizel araç aramaya başladım. Passat 1.6 almam. Arkadaşımın arabasını kullandım. Ağırdı. Ona görede ağırdı chip yazdı dsg bozuldu. 1.6 dizel passat almam. Talisman tam vahşet yürüyen kronik deniyor. Geriye o sınıfta sadece yeni insignia kalıyor. Aracın genel manada tek eksiği biraz rüzgar sesi alması. Astradan çok daha az ses alıyor bunu herkes söylüyor. O konuda aşırılık yok zaten çokda takmıyorum hep cam açık gittiğimden. Motoru ise daha güçlü. 136bg 320nm tork. Chip yazınca tek kavrama şanzımanın arıza çıkardığını hiç okumadım görmedim. 165bg 380nm tork oluyor araç ileride chip düşünebilirim zamanında 1.6 dizel focus da çok iyi olmuştu ama şuan düşünmüyorum. Ekstra donanım isteğimde yok. Araç olarak şuan insignia grand sport önde. Hem 5 sene içinde sadece makyaj yer. Kasası yeni. Tipide güzel. Araç hakkında görüşlerler lazım forumdaşlar.

son kanunla max 1.6 motor sınırlaması kalktı motor silindir hacmi fark etmiyor, sadece fiyat sınırlaması geldi.
  • Yapabilirseniz bir bayiye veya galericiye 50 bin dolarlık yurt dışından istediğin aracı getirttirin. Size satsınlar.

• quote:

son kanunla max 1.6 motor sınırlaması kalktı motor silindir hacmi fark etmiyor, sadece fiyat sınırlaması geldi.

Hocam araştırdığım ve okuduğum yerlerde halen daha 1.6 yazıyor ??? Ticari sınıfta da 2.8 L deniyor ?

Forumda bir arkadaş engelli indirimi ile 2.0 motora sahip Subaru forester aldı yakın zamanda, forumda konusu mevcut

• quote:

Forumda bir arkadaş engelli indirimi ile 2.0 motora sahip Subaru forester aldı yakın zamanda, forumda konusu mevcut

Hocam herkes başka birşey söylüyor ya ama bu iyi oldu. Birde forester hariç 200 binin altında 2.0 araç yok başka bildiğim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.