Şimdi Ara

20'' WS'mı Yoksa 22'' WS'mı? Kullanan arkadaşlar Önerileriniz....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar piksel aralağının artmasından dolayı görüntü farkı varmı, divx vb. türde filmleri hangi monitör daha ii, masaüstü kullanıcıları için 22'' gereksiz büyükmü?
    Herkesin alırken aklına takılan sorular bunlar. O yüzden kullanan arkadaşlar benim gibi yeni monitör alıcak arkadaşlara bu konuda yardımcı olursa seviniriz. Şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetiz -- 21 Ekim 2007; 20:40:10 >

• 20 inch tavsiyemdir...
  • Bende çok takıldım 20 le 22 arasına ama aralarında fazla bi fiyat farkı olmuyor. Bide 19" wide ile 22" wide gördüm. 19" oyuncak gibiydi 20" ondan biraz daha büyük olur gene küçük yani. Bence paranız varken almışken 22" alın ben öyle yapacağım. 22" lcd okadar da abartı derecde büyük değil yani. Dibinden bakacak halinizde yok monitöre zaten.
  • 20 inçler 22 inçlere göre nokta aralığı bakımından daha avantajlı olduğundan dolayı seçiminiz 20 inç bir monitörden yana olmalı benim önerim ise 206bw dir
  • Dibinden bakacağız derken 1 olsun olsun 1,5 mtre uzaklıktan yani işte bilg.masası diyelim 22" lcd için crtde izlediğimiz divxleri çok bozulmadan izleyebilirmiyiz. Yoksa bu 22"lerde sadece dvd ve hd mi izlenir?
  • arkadaslar bende oyunda performansı yüksek olan 931 c modelini almayı düşünüorum .... wide hiç kullanmadım 226 bw yi düşünüodum ama çekiniorum gönül rahatlığıyla almaya...
    vazgectim wide a alısabilirmiyim die. kare monitörde en iiyisi hangisi sizce????

961 bf mi(3000:1 kontras)? 931 c mi(2000:1)??? kontras lar önemli mi 961bf nin daha yüksek görülüo?? hangiisi sizce bi karar veremedim yardımlarınızı bekliorum lütfen
  • 22" Lcd bence çok büyük değil, ya da ben alıştım bana büyük gelmiyor. Teşhirde farklı boyutlardaki ekranları yan yana görürsen daha net anlayabilirsin. Ben yaklaşık 60cm uzaktan kullanıyorum ve herhangi bir rahatsızlık yaşamadım.
  • 22" kullanıyorum ve tavsiye ederim,yayla gibi bir ekran film izlemek ayrı bir zevk.Çok düşük çöz. filmlerde tam ekran yapıldığında bozulma oluyor ama normal bir divx filmde rahatsız edecek bir bozulma olmuyor(tabi 20cm'den bakarsan karelenmeleri görürsün ).Bende almadan önce çok düşünmüştüm ama iyi ki almışım .Şu sıralar en iyi model sanırım samsung 226bw
  • quote:

Orjinalden alıntı: n1ghtfall

22" kullanıyorum ve tavsiye ederim,yayla gibi bir ekran film izlemek ayrı bir zevk.Çok düşük çöz. filmlerde tam ekran yapıldığında bozulma oluyor ama normal bir divx filmde rahatsız edecek bir bozulma olmuyor(tabi 20cm'den bakarsan karelenmeleri görürsün ).Bende almadan önce çok düşünmüştüm ama iyi ki almışım .Şu sıralar en iyi model sanırım samsung 226bw

Sevgili dostum ben genelde divx izliyorum heroes, prison break gibi dizilerden dolayı monitörde tam karşımda şuan yani kolumu uzatsam ekrana dokunabiliyorum, gene aynı mesefaden aynı divxleri çok görüntü kaybı olmadan izleyebilirmiyim sence, 22" kullanan tecrübeli biri olarak cevap verirsen sevinirim??

• cetiz anlattığın mesafede kesinlikle karelenmeleri görürsün prisonda falan,bunu baştan söyleyeyim,kaldıki o mesafeden 17" ekranda dizi izlemeye benzemez,arkadaşın da dediği gibi yayla gibi ekran olduğu için izlerken konsatre de olamazsın o mesafeden....

Hiç değilse 2 metre mesafeden izleyebilsen çok sorun yaşamazsın ama söylediğine göre bu mümkün değil galiba

EDİT : Bunları senin bu konu üzerine çok düştüğün için söylüyorum,yoksa kesin 22" ekranında 50 cm mesafeden divx izleyenler de vardır,ama ben keyif alma persfektifinden değerlendirdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyle007 -- 22 Ekim 2007; 0:57:08 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kyle007

cetiz anlattığın mesafede kesinlikle karelenmeleri görürsün prisonda falan,bunu baştan söyleyeyim,kaldıki o mesafeden 17" ekranda dizi izlemeye benzemez,arkadaşın da dediği gibi yayla gibi ekran olduğu için izlerken konsatre de olamazsın o mesafeden....

Hiç değilse 2 metre mesafeden izleyebilsen çok sorun yaşamazsın ama söylediğine göre bu mümkün değil galiba

EDİT : Bunları senin bu konu üzerine çok düştüğün için söylüyorum,yoksa kesin 22" ekranında 50 cm mesafeden divx izleyenler de vardır,ama ben keyif alma persfektifinden değerlendirdim

Teşekkür ederim dostum yaa çok yardımcı oldun. Anladığım kadarıyla 22" i ya 2 mt mesafeden izleyeceğim(yer sorununu çözersem) yada 20" e yöneleceğim.
    Birde galiba hp2207 kullanıyorsun önerirmisin? lgninde bir modeli var 226wtq(ekran yukarı doğru dönüyor bu monitörde de) birde samsung 2232bw. Bu üç model arasında kaldım. Böyle bir problem çıkıncada bu modellerin 20"ine yöneldim. Bakalım sizlerin sayesinde karar vermeye çalışıyorum sonuçta cok ucuz şeyler değil bunlar alınca sorun yaşamak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetiz -- 22 Ekim 2007; 1:14:40 >

• cetiz biraz da ilersini düşün sonradan , ya 22" alsaydımda olurdu yaa keşke alsaydım deme yani. Odanın şeklini bilmiyorum ama sana bir tavsiyede bulunayım. Bilgisayar masasının önünde oturduğuns andalye olsun normal işler için. Bitanede koltuk falan koy odana o da arkanda dursun ben o mesafeden 17" monitörden film izliyorum inşallah alacağım bend ebi 22" lcd.

Film sandalyede oturarak izlenmiyo yani istediği kadar rahat büro sandalyesi olsun genede oturacan bi koltuğa yanında sehban olacak cips cola falan durcak orda. Zaten ses sistemimi de ona göre ayarlardım.

Konu ile alakasız gibi oldu biraz anlattıklarım da, fakat monitör zırt pırt alınan bişey dğeil bana göre almışken en iyisini al ileri dönük olsun kullan bozulana kadar. Yani 22" bir monitörde baya götürür yani normal bir kullanıcıyı. Çünkü pc gibi değil sürekli upgrade gerekmez.

• quote:

Orjinalden alıntı: cetiz

quote:

Orjinalden alıntı: n1ghtfall

22" kullanıyorum ve tavsiye ederim,yayla gibi bir ekran film izlemek ayrı bir zevk.Çok düşük çöz. filmlerde tam ekran yapıldığında bozulma oluyor ama normal bir divx filmde rahatsız edecek bir bozulma olmuyor(tabi 20cm'den bakarsan karelenmeleri görürsün ).Bende almadan önce çok düşünmüştüm ama iyi ki almışım .Şu sıralar en iyi model sanırım samsung 226bw

Sevgili dostum ben genelde divx izliyorum heroes, prison break gibi dizilerden dolayı monitörde tam karşımda şuan yani kolumu uzatsam ekrana dokunabiliyorum, gene aynı mesefaden aynı divxleri çok görüntü kaybı olmadan izleyebilirmiyim sence, 22" kullanan tecrübeli biri olarak cevap verirsen sevinirim??

Kardeş valla senin için birkaç test yaptım ,benim koltuk monitöre 135cm deymiş,o mesafeden hiç bir sorun yok görüntüde.
    2. olarak sandalyemden dediğin dizilere baktım prison,heroes... bu daha çok indirdiğin dosyalara bağlı -bazıları çok kötü rip lenmiş oluyor- bende 350mb lık ripler var.Oturduğum yer ekrandan 61cm uzaklıkta ve çok kasmadıkça karelenme görülmüyor.
    Ben bu ekranı kullanmaya başladığımdan beri tv ye bakmaz oldum,ee nede olsa tv 37ekran telefunken .

• 22" all bir süre sonra 20" de küçük geliyo..
  • 20 den kesinlikle şaşma. 22 "lerde çözünürlük yine 1680*1050. simgeler at nalı gibi oluyor pencereler büyüyor bunlar sorun değilse bilemem ama ben nefret ettim 3 gün sonra 226bw yu sattım. gerçi samsungun o iğrenç ötesi renkleri de ayrı mevzu. araç çubuğunun grisini metalik rezil bir renge döndüren başka bir monitör olamaz herhalde
  • quote:

Orjinalden alıntı: KENZ

20 den kesinlikle şaşma. 22 "lerde çözünürlük yine 1680*1050. simgeler at nalı gibi oluyor pencereler büyüyor bunlar sorun değilse bilemem ama ben nefret ettim 3 gün sonra 226bw yu sattım. gerçi samsungun o iğrenç ötesi renkleri de ayrı mevzu. araç çubuğunun grisini metalik rezil bir renge döndüren başka bir monitör olamaz herhalde

• lol at nalı gibiymiş ... sen 32" de 1360x768 'le karıştırdın galiba. ... artı renk paletini istediğin gibi ayarlıyabiliyorsun , o yüzden geç bunları. bu anlattıklarından çok ghosting efektinin nekadar az olması önemli ve bu konudada piyasadaki en iyi ürün samsung'un 2ms 'lik lcd'leri.

Arkadaş sen bakma bunlara 22" al keyfine bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aerich -- 22 Ekim 2007; 14:15:15 >
  • 22'' hp görüntü kalitesi olarak bahsedilen samsungdan daha iyidir.Ayrıca ergonomisi ve tasarımı kullanım kolaylığı açısından da üstündür.
  • 19'' crt monitörümü emekli edip 22'' Hp w2207 aldım, bir kere öyle -at nalı- şeklinde tabir edilecek kadar rahatsız edici büyük değil, aksine bana göre gayet normal ebatlarda, yani büyük ama rahatsız edici değil, diğer bir konu ise ekranın dibine kadar kadar yaklaşıp film izlemek, internette gezinmek tabi ki bu ebatta bir monitör için doğru değil ben şu an bu mesajımı, yukarıda bir arkadaşın yazdığı gibi yaklaşık 2 kol uzunluğu mesafeden yazıyorum mesela, aldığım zevk, tat tarif edilemez, hele ki filmlerde, zaten ben monitörüme aşığım, kafana takma arkadaşım, durumun uygun olduğu anda bir adet Hp w2207 edin yada kendi beğendiğin başka bir 22'' (ama kesinlikle Hp w2207 yi tavsiye ederim, çok araştırdım çünkü) ve keyfini çıkar monitörün, benden söylemesi...

• Arkadaşlar hepinize tek tek çok çok teşekkür ederim.
    Galiba çoğunluk 22"den yana benimde aklım bu yöne doğru kaydı doğrusu...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.