Şimdi Ara

20'NCİ ZH. TUG. K.LIĞI ŞANLIURFA (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
0
Favori
148.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 20'NCİ ZH. TUG. K.LIĞI ŞANLIURFA

thy 07.25 uçağıyla istanbul'dan gidecek tertipler uaçk check-in işlemlerini birlikte yapalım.

msn: mustafabayir85@hotmail.com
    cep: 0537 765 67 52
  • quote:

Orijinalden alıntı: bingildak

bu arada sanirim yarin teslim olmak zorunda kalicam, 12'sine ucak yok.

hadi yaaaa...off off..düşe düşe şanlıurfa düştü kadere bak anasısı satiimmm
  • Beyler bende şanlıurfa 20. zh tugay.

11'inde sabah uçağıyla gidicem. Sakaryadan yada sakaryaya uğrayıp gitme imkanı olan varsa birlikte gidebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bingildak

bu arada sanirim yarin teslim olmak zorunda kalicam, 12'sine ucak yok.

aynı sorun bende de var devrem:) bende yarına bileti aldım ya 1 gün erken teslim olucam yada 1 gün urfada kalıcam başka çare yok. İstanbul'dan geliyorum.
    Hayırlısı hakkımızda.
    t.e_34@hotmail.com
  • selam tertipler şanlıurfa 20. zırhlı tugay komutanlığı

nası bi yer bizi bekliyor, nelerle karşılaşacaz bakalım birileri güzel yer diyor, birileri sürgün yeri diyor

benim sınıım ikmal bu arada umarım tugayda kalırım
  • bende oradayım bu kış umarım askerliğimiz beklediğimizden iyi geçer arkadaşlar.daha önce askerlik yapan arkadaşlar çarşıya ne sıklıkta çıkardınız.çarşı önemli
  • Aynen bende anlamadim.. Kimi surgun yeri orasi diyor.. Kimi torpil yeri, torpillileri oraya gonderirler diyor.. Anlamis degilim.

Bende belki urfada kalirim dedim de, sonra dusununce pek iyi bir fikir olmadigini fark ettim.. Teslim olcam pasa pasa.. Hem oratami gormus olurum, ne kadar cabuk girersen, o kadar cabuk alisirsin, kacmanin, geciktirmenin bu noktadan sonra anlami kalmamis zaten. Basa gelen cekilir arkadaslar :)
  • arkadaslar bu aksam gecen sene aralik ayinda urfada 20.zh. tug. k.lığında tankçı olarak kısadonem askerligini yapmiş bir arkadasimla sohbet etme imkanim oldum.anlattiklari gercekten içimi rahatlatti.okadar gözümüzde büyüttügümüz gibi bir yer olmadigini üstüne üstün çoğu bati bolgelerden daha rahat oldugunu ve bu sene denetimin neredeyse hiç olmayacagini bu yüzden sansli oldugumuzu soyledi.
    neredeyse sorabilecegim tum sorulari sordum.hepsinde tatmin edici cvplar aldim.
    yalniz geceleri soguk oluyormus.eldiven bere kazak içlik kesinlikle goturmem gerektigini vurguladı.
    ufak bir ayrinti olarak ptt ve iş bankasi bankamatigi oldugunu söyleyebilirim.
    bu ayrintiya yemeklerin kotu oldugunu fakat kantinde pasta bile bulacagimizide ekleyebiliriz.
    bununla birlikte sıcaklar bastirmadan terhis olmamizda tabiki avantaj.
    çarşı izinlerini degerlendirebilecigimiz ,gezilecek guzel vakit gecirebilinecek yerlerinde bir asker için yeteri kadar oldugunuda soyleyebilirim.
    benim gibi merakli arkadaslara bir nebze yardimci olabildiysem ne mutlu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rekuroy

arkadaslar bu aksam gecen sene aralik ayinda urfada 20.zh. tug. k.lığında tankçı olarak kısadonem askerligini yapmiş bir arkadasimla sohbet etme imkanim oldum.anlattiklari gercekten içimi rahatlatti.okadar gözümüzde büyüttügümüz gibi bir yer olmadigini üstüne üstün çoğu bati bolgelerden daha rahat oldugunu ve bu sene denetimin neredeyse hiç olmayacagini bu yüzden sansli oldugumuzu soyledi.
    yalniz geceleri soguk oluyormus.eldiven bere kazak içlik kesinlikle goturmem gerektigini vurguladı.
    bu ayrintiya yemeklerin kotu oldugunu fakat kantinde pasta bile bulacagimizide ekleyebiliriz.
    çarşı izinlerini degerlendirebilecigimiz ,gezilecek guzel vakit gecirebilinecek yerlerinde bir asker için yeteri kadar oldugunuda soyleyebilirim.

Sağolsın dostum benimde içimi rahatlattın valla yarın bu memlekete yolcuyum Allahın izniyle.İnş diğer tertiplerim gibi rahat ve huzur dolu bir askerilik bizi bekler

Bu arada denetimin fazla olmayacağını söylediğinin anda sevindirik oldum sanki
    Cep telefonu sokabilmek mümkün mü ve ptt alayın içindemi???

Bu nacizene sorularıma cvp verirsen çok sevinirim dostum eklemek istediklerin varsa ekle lütfen bu bilgiler altın değerinde benim için.

Selametle...
  • quote:

arkadaslar bu aksam gecen sene aralik ayinda urfada 20.zh. tug. k.lığında tankçı olarak kısadonem askerligini yapmiş bir arkadasimla sohbet etme imkanim oldum.anlattiklari gercekten içimi rahatlatti.okadar gözümüzde büyüttügümüz gibi bir yer olmadigini üstüne üstün çoğu bati bolgelerden daha rahat oldugunu ve bu sene denetimin neredeyse hiç olmayacagini bu yüzden sansli oldugumuzu soyledi.

arkadaşım çarşı durumu nasılmış.kaç haftada salıyolarmış bizleri çarşıya.çarşı önemli
  • @P.R.O.O.F ;
    ptt birligin içerisinde.
    telefon olayina gelince oradaki askerler genelde cep telefonlarini esnafa birakiyorlarmiş carsi izinlerinde aliyorlarmiş.acemilik doneminde getirmeye gerek yok dedi bana.zaten kartli telefon var cok ihityac olacagini sanmiyorum.

@dermani06;
    ilk 4 hafta zaten carşı denen bişi yok.
    acemilikten sonra yanliş hatirlamiyorsam haftada bir olmasi lazim çarşı izni ama tam emin degilim.
  • quote:

@P.R.O.O.F ;
    ptt birligin içerisinde.
    telefon olayina gelince oradaki askerler genelde cep telefonlarini esnafa birakiyorlarmiş carsi izinlerinde aliyorlarmiş.acemilik doneminde getirmeye gerek yok dedi bana.zaten kartli telefon var cok ihityac olacagini sanmiyorum.

@dermani06;
    ilk 4 hafta zaten carşı denen bişi yok.
    acemilikten sonra yanliş hatirlamiyorsam haftada bir olmasi lazim çarşı izni ama tam emin degilim.

ptt nin içeride olduğu gibi bankamatikte içeride ve ulaşabileceğimiz bi yerdedir umarım.ne diyorsun rekuroy

acemililikte olmadığını biiyorumda,ustalıkta çarşı normal şartlarda her hafta ama, özellikle doğuda bazı yerlerde hiç, bazı yerlerde 3 haftada bir, bazı yerlerde komutanların canı isterse.acaba 20. zırhlıda nasıl?öğrenmek istediğim tam olarak buydu
  • Olağanüstü bir hal olmadığı müddetçe çarşılarda hiçbir sıkıntı olmaz arkadaşlar
  • quote:

ptt nin içeride olduğu gibi bankamatikte içeride ve ulaşabileceğimiz bi yerdedir umarım.ne diyorsun rekuroy

bu konuda sıkıntı olacagini dusunmuyorum eger sıkıntılı olsaydi kesinlikle üzerinde dururdu.

çarsı iznide @YaYa arkadasimizin dedigi gibi sıkıntılı olmaz.miting gibi durumlarda çarşı izinleri iptal oluyormus yalnız
  • quote:

Orijinalden alıntı: YaYa

Olağanüstü bir hal olmadığı müddetçe çarşılarda hiçbir sıkıntı olmaz arkadaşlar

valla arkadaşlar olağanüstü hale gerek yok.siz doğuda hiç bulundunuz mu bilemem ama ben6 yıldır tuncelide yaşıyorum cumartesi pazarları asker gördüğüm nadirdir.daha önce bizim gideceğiiz yerde askerliğini yapan bi arkadaş 5 ayda anca 5 kere çıkabildik yazmış.yani buda ayda1 demek.sıkıntılı yani.inşallah bizimkisi öle olmaz
  • ben urfalıyım banada kırıkkale jandarma çıkdı... arkadaşlar urfa diger dogu illerine benzemez... burda terör merör en ufak bi tehlike yokdur.. çarşı izni yasak olay var gibi bi durum olmaz.... urfa pkk cı degildir.. hersene bizim ilimizde dtp nin aldıgı oy % 6-9 bunlarda ilçedeki çapulcular....... urfa halkı sıcak kanlıdır askeri sever yardımcı olur.. ve herşey çok ucuzdur.. çok ama çoooooooooooook rahatolun......
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakkos

ben urfalıyım banada kırıkkale jandarma çıkdı... arkadaşlar urfa diger dogu illerine benzemez... burda terör merör en ufak bi tehlike yokdur.. çarşı izni yasak olay var gibi bi durum olmaz.... urfa pkk cı degildir.. hersene bizim ilimizde dtp nin aldıgı oy % 6-9 bunlarda ilçedeki çapulcular....... urfa halkı sıcak kanlıdır askeri sever yardımcı olur.. ve herşey çok ucuzdur.. çok ama çoooooooooooook rahatolun......

saolasın hakkos sende içimizi rahatlattın.bende duydum urfa halkının pkk yanlısı olmadığını ve sıcak insanlar olduğunu.inşallah çarşımızda sorun çıkmaz nettende olsa haftada bi kızımı görsem çok iyi olcak :)
  • adım başı internet kafe var urfada saati 500 750 tl... zaten sizin birlik urfanın merkezinde yani bundan daha güzel bir konumda olamazdı askeriye.. şehrin ortası.... önünden kalkan otöbüsler 10 dk da balıklıgöldesin gider oturusun çayını içersin manzara sğper ohhhhhhhhhhhh...
  • Burdaki arkadaşlar konuyu öldürmüş iyice yokmu benim gibi yemin töreni arkasından çarşı iznine çıkan.

Bu arada Viranşehirde 3-5 gün kaldıktan sonra tekrar tugaya ve suruca dağıtılan arkadaşlar neler yaşadınız anlatabilirmisiniz.

P.R.O.O.F gitti mesela görürsen cevap yaz hocam.
  • herkese selam tertipler
    nihayet dışarıya çıkabildik buraya girenler nerede olduklarını yazsalar birbirimize yardımcı oluruz.
    ben loj. des. kom. karargahtayım.
    urfa güzel bi şehir 2 günden sonra yapacak bişey kalmadı gerçi ama olsun özgürlük gibisi yok
    bide o yemekler ney öyle ya hergün havuç ve karnıbahardan gına geldi artık dışarı çıktıkta güzel bi şeyler yiyebildik sonuçta
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.