Şimdi Ara

20 Aralık’ta açılacak Avrasya Tüneli’nin ismini siz belirleyin (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
1
Favori
1.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Fantastisch veyahut wunderba!!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MEVLANA

Bence gayet güzel bir isim. ^"Mevlana Tüneli" kötü durmuyor hani...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

Bugun duydugum en sacma sey bu heralde.
    Anlatir misin nasil davranmak gerekiyor Belcika vatandasi gibi olabilmek icin Belcika da dogmak disinda :)
    Soyler misin, hayir yanlisimizi bilelim.

şimdi bunu ben sana nasıl anlatayım bunu anlaman için avrupayı gezmen gerekir. şimdi sen bana gezmediğimi nerden biliyorsun diye sorarsın onunda cevabını vereyim. gezseydin bu soruyu bana sormazdın.

bu tartışmayı burada kesiyorum çünkü sana ne söylesem nafile at gözlüğünü çıkarmadıktan sonra anlayamazsın. sana göre su, elektrik vb. gibi her şey bedava olmalı. şu ülkede elektrik ücretsiz bizim ülkemizde neden değil soruları ile ilerleyemezsin maalesef sen böyle devam et ben etmeyeceğim

Ispanya Portekiz Fransa Belcika Hollanda Almanya Ingiltere Italya Amerika -> Bunlar gittigim ulkeler. Bulgaristan, Yunanistan , Suriye gibi ezik olanlari soylemiyorum. Bir sey bildigin yok, kiviriyorsun sadece. Belcika vatandasi gibi olamadin devletten belcika gibi olmasini beklersin nasil bir sacmalik : ) Kactigin isabet oldu, diyecek bir seyin olmadigi belli idi. Soyle adam gibi bir vatandas tanimi beklerdim senden.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ya bak milletin böyle siyaset yapacağı belli millet tutmuş yurt dışındakiler söyle böyle diyor kardeşim bize ne ordakilerden onların bize bi faydası yok
    birde dolar olmuş 3,5 tl di tayıp ı suçluyor sanki doların ipi bu adamın elinde
    o senin yurt dışındaki ler seni yok etmek için ellerinden geleni yapıyor ekonomik kriz çıkartmaya çalışıyor bunu görmek çokmu zor ya

al zamanında diktatör denilien kaddafi
    neler yapmış
    libya'da evlerde kullanılan elektrik bedava.
    su ve doğalgaz zorunlu ihtiyaç kapsamında olduğu için bedava.
    libya'da eğitim ve sağlık hizmetleri bedava.
    libya devleti, tüm hastalara ilacı hiçbir ücret talep etmeden veriyor.
    benzinin litresi 0.08 avro, yani bir libyalı'nın bir litre benzine ödediği para türk lirası'yla yaklaşık 20 kuruş.
    libya ulusal bankaları faiz almıyor.
    libya vatandaşları hiçbir şekilde vergi ödemiyor.
    libya hem afrika'da hem de tüm dünyada en borçsuz ülke.
    libya'da arabalar fabrika çıkış fiyatına satılıyor, nakliye bedellerini ise devlet karşılıyor.
    yurtdışında burslu okuyan öğrencilere libya devleti iadesiz olarak aylık 1650 avro burs veriyor.
    libya'da tüm üniversite mezunları bir iş bulana kadar maaşa bağlanıyor.
    libya'da evlenmek isteyen tüm çiftlere devlet 150 metrekarelik daire veriyor.
    libya'da istisnasız olarak her aile aylık 300 avro, yaklaşık 760 türk lirası yardım alıyor.
    petrol gelirlerinin yüzde 90'ı libya halkına gidiyor

senin o yurt dışındaki çok imrendiğin adamlar kendi milleti için
    her türlü hizmeti yapan kaddafi yi astılar

denen kendisine rakip kimseyi istemiyorlar
    çok az kaldı onlar sana muhtaç olacak onların kurkusu bu bunu torunların değil sen göreceksin torunlarında görecek

• yani siyonizm sana iyi ve doğru göterdiği herşey yanlış işlerine gelmiyor

hee bu ara da gçitin ismi ya o siyonizm gözüne batacak bi isim olması lazım
    osmanlı ile anılan osmanlıyı hatırlatan bir isim olması alzım kudursunlar pislik herifler

• Tevazu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halisdemir Tüneli

• Facebook zaman tüneli olsun

• Bakanlığın sitesi bile Türkçe'yi hatalı kullanıyor. "İsimi" nedir arkadaş?

• Cem uzan yazdım da on beş Temmuz la ilgili bir şey yaparlar

• Buna gerçekten inanıyor musunuz? oylama sonunda kendi istedilkeri bir ismi koyacaklar ve "halk" bunu istedi diyecekler..
  • 2. Abdülhamithan
  • halis özdemir yada 15 temmuz şehitleri tüneli olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Das Boot

"Avrasya Tüneli" ismini önerdim.

Asyarpa tüneli

• quote:

Orijinalden alıntı: Das Boot

"Avrasya Tüneli" ismini önerdim.

Asyarpa tüneli

• Mustafa Kemal Ataturk veya Omer Halis Demir olursa hosuma gider.

• quote:

Orijinalden alıntı: _vezir_

ya bak milletin böyle siyaset yapacağı belli millet tutmuş yurt dışındakiler söyle böyle diyor kardeşim bize ne ordakilerden onların bize bi faydası yok
    birde dolar olmuş 3,5 tl di tayıp ı suçluyor sanki doların ipi bu adamın elinde
    o senin yurt dışındaki ler seni yok etmek için ellerinden geleni yapıyor ekonomik kriz çıkartmaya çalışıyor bunu görmek çokmu zor ya

al zamanında diktatör denilien kaddafi
    neler yapmış
    libya'da evlerde kullanılan elektrik bedava.
    su ve doğalgaz zorunlu ihtiyaç kapsamında olduğu için bedava.
    libya'da eğitim ve sağlık hizmetleri bedava.
    libya devleti, tüm hastalara ilacı hiçbir ücret talep etmeden veriyor.
    benzinin litresi 0.08 avro, yani bir libyalı'nın bir litre benzine ödediği para türk lirası'yla yaklaşık 20 kuruş.
    libya ulusal bankaları faiz almıyor.
    libya vatandaşları hiçbir şekilde vergi ödemiyor.
    libya hem afrika'da hem de tüm dünyada en borçsuz ülke.
    libya'da arabalar fabrika çıkış fiyatına satılıyor, nakliye bedellerini ise devlet karşılıyor.
    yurtdışında burslu okuyan öğrencilere libya devleti iadesiz olarak aylık 1650 avro burs veriyor.
    libya'da tüm üniversite mezunları bir iş bulana kadar maaşa bağlanıyor.
    libya'da evlenmek isteyen tüm çiftlere devlet 150 metrekarelik daire veriyor.
    libya'da istisnasız olarak her aile aylık 300 avro, yaklaşık 760 türk lirası yardım alıyor.
    petrol gelirlerinin yüzde 90'ı libya halkına gidiyor

senin o yurt dışındaki çok imrendiğin adamlar kendi milleti için
    her türlü hizmeti yapan kaddafi yi astılar

denen kendisine rakip kimseyi istemiyorlar
    çok az kaldı onlar sana muhtaç olacak onların kurkusu bu bunu torunların değil sen göreceksin torunlarında görecek

İnternet var arşiv var... Libyaya bu hükümetin davranış şeklini unutmuş gözüküyorsunuz. Simetrinin taraflarını görmek herkese nasip olmuyor demek ki. Fabrika açmak çok zor bir iş değil. İhracat vs. Mısıra 1.43tlden benzin satıp kendi milletine 4.5tlden sattığı günleri unutmadık 2012 ve ayrıca varil petrol 29$dı şimdi oran 100$a çıkarsa benzin 13.5tl mi olacak? Kimi savunuyorsun vezir? Halkın cebini mi? Kralın cebini mi? Asgari ücrete bak açlık sınırı altında. Sigara zammından her sektöre ne yapacakları belli ve onuda(tekel) ingilizlere sattılar ki winston churchill nedemiş? sizi fiziki yenemedik ama ekonomik olarak ele geçireceğiz demiş.. Böyle adamlara tekeli satan adamı düşün ab.gül ise "order of the bath" şövalye ödülünü alıyor ingiliz kraliçesinden dolmabahçede zırhlı gemide eğilerek 1936 kanununda başka devlet nişanı almak yasak. Patternler incelenebiliyor. Bu yazı bile burada kalacak.

Tünele gelince isim avrasya tüneli en iyisi. Çünkü bir sonraki iktidar gelince oda değiştirmek zorunda kalmaz siyasal olmasın.

Adam kandırmak olmasa ekmek herkese söylendiği gibi yeter...

• Avrasya Tüneli kalmalı, güzel isim.
  • Hayırlısı

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.