Şimdi Ara

20- 25 000 tl / otomatik / cimri / bayan aracı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
1.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, eşime yuakrıdaki şartları taşıyan bir araç düşünüyorum...

Yıllık 10-15 bin arası km yapacak...

2.el temiz bir araç olarak ne önerirsiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: virgaba
    Arkadaşlar merhaba, eşime yuakrıdaki şartları taşıyan bir araç düşünüyorum...

Yıllık 10-15 bin arası km yapacak...

2.el temiz bir araç olarak ne önerirsiniz ?

kesinlikle Opel corsa derim
  • Punto da düşünülebilir. Kırmızısı bayanlara çok yakışıyor (bence).

• o paraya honda jazz varken başka araçlara bakmayın bence. sorunsuz, 2. eli çok hızlı, dıştan ufak görülen ama inanılmaz geniş iç hacimli ve çok cimri bir araçtır. euro ncap başarısı da cabası.
  • colt
  • quote:

Orijinalden alıntı: atrin

o paraya honda jazz varken başka araçlara bakmayın bence. sorunsuz, 2. eli çok hızlı, dıştan ufak görülen ama inanılmaz geniş iç hacimli ve çok cimri bir araçtır. euro ncap başarısı da cabası.

corsa dizel otomatik mi jazz benzinli otomatik mi ?
  • hocam punto 2007 dizel otomatik - corsa 1.3 dizel otomatik çok güzel araçlar var
  • quote:

Orijinalden alıntı: virgaba

corsa dizel otomatik mi jazz benzinli otomatik mi ?

yakıt açısından bakarsanız jazz da dizel kadar yakıyor. tabi dizel ve benzin arasında fiyat farkı var ama eşitleyecekler gibi görünüyor. ha ben şahsen dizel sesini çok sorun etmem ama jazz'ın sessizlik gibi güzel bir +sı var. depo başı 10-15tl dizel kârınız olur corsa'da.

iç hacim ve konfor olarak jazz daha üstün.

iki aracın da ikinci eli güzel.

motor- şanzıman olarak söyleyebileceğim şeyler ise; eşimin kardeşinde corsa var otomatik vitesinden şikayetçi olduğunu biliyorum. 1 2 kere sorun çıkardı ancak kendi kullanımından kaynaklı mıydı yoksa aracın genelinde mi böyle bir sıkıntı var bilemem. cdti motorlar sıkıntısız ama onu biliyoruz.
    honda'nın da motor ve şanzumanda kronik bir sıkıntısı yok. sadece yeni kasasındaki ishift şanzumanın vites geçişlerine alışılması gerektiğini söylüyor kullananlar.

kararı siz vereceksiniz. ben olsam jazz alırdım. hatta 25 üst limit demişsiniz ancak 1 2 daha koyarsanız manuel 2009 jazz alabiliyorsunuz. joy ve fun donanımlarının ikisinde de inanılmaz bir güvenlik standartı var corsa ile karşılaştırılamaz bile bu açıdan ancak o paraya ancak manuel alınabilir ya da şansa düşer mi bilmiyorum. keşke düşse =)

bence jazz'ı gördükten sonra corsa size küçük gelecek. karım, çocuğum rahat etsin içinde güvenli olsun diyorsanız bence jazz. corsa'ya da lafım yok ama jazz bence 1 adım önde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atrin -- 11 Nisan 2011; 0:51:27 >

• Mitsubishi colt 1.3 amt. Bütün isteklerinizi çok uygun fiyata ve fazlasıyla karşılar...
  • kesinlikle colt diyorum sizin km sorununuz yok ama adamlar 1milyon km motor garantisi veriyor yakıt deseniz kokluyor kasa gayet kemikli
  • Arkadaşlar fikirleriniz için teşekkür ederim...Geniş iç hacim beklentimiz yok, bende zaten CRV var...aracı eşime alacağız,işe gidip gelecek...

Colt dizel otomatik çok fazla yok ikinci elde...

Colt otomatik benzinli mi corsa otomatik benzinli mi daha çok tüketir peki ? Değerleri hakkında tecrübesi olan var mı ?

seçenekler :

Colt benzinli/dizel otomatik
    Corsa benzinli/dizel otomatik
    Jazz benzinli otomatik

Bir de 1 milyon km garanti olayı nedir yaaa?
  • colt otomatik benzinli jazz dan sonra 1.4-16 segmentinde en az tüketen benzinli otomatiktir.

1000000 km garantisi bir ara mitsubishi kamyonlarında ve otobüslerinde verilmekte idi sanırım.

binekler için öyle bir durum söz konusu değil.

bütçeniz yetiyorsa jazz benzinli alın;

kısıtlı ise colt alın derim.

colt eşdeğer paraya alacağınız jazz dan en az 2 yaş daha genç olacaktır bunu da değerlendirin.

hayırlı günler.
  • Teşekkür ederim

Corsa dizel otomatiği i önermiyormmusunuz...yakıt açısından en avantajlısı o değil midir ? ortalama istabul şehir içi tüketimi ne olur corsa dizelin acaba?
  • colt un yeni kasa dizel aracı yok eski kasa otomatik dizel aracı var onuda bulmak çok zor bende manuel dizel colt var colt dizelde de donamım sıkıntısı var dizel araçlar baz modeli var sadece ancak güzel bir araç değiştirirsem ilk olarak jazz sonra yeni ibiza yada fiat bravo bunlar zor bulunan araçlar olmazsa yeni colt tabiki
  • en yaygın bulunabilecek seçenek corsa dizel sanırım...

peki ikinci elde güven unsurunu nasıl aşacağız ? güvenli ikinci el satan firmalar var mı ?
  • küçük araç düşünürseniz nissan micra
  • konuda geçen araçlar içinde hem küçük olup, dıştan tabiki, hem dizeli olan hem otomatiği olan colttur, corsanın dizeli var içi dar, colttan daha mantıklı bir araç yok, bomboşu 4 yıldız aldı, ncapten, yeterlidir...

veya yaris alıp düp taktırın
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-2007-model-cok-temiz-yaris-otomatik-vites-ekonomi-ve-performans-47768502/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McManamann -- 21 Nisan 2011; 17:20:40 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.