Şimdi Ara

2 yıllık önlisansta sınıfta kalma durumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
2.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 4 yıllık üniversite okuyorum şu an tekrar sınava girip seneye 2 yıllık yazmak istiyorum. YÖK'ü arayıp sordum ikisine birden kayıt yapabiliyormuşum. Yani hem lisans hem önlisans olarak. Benim sorum şu ben seneye önlisans yazıp kayıt da yaptırıp sürekli sınıfta kalmayı düşünüyorum bi 3 sene ertelemek için önlisansta sınıfta kalma durumunda okuldan atılma gibi bi durum olur mu? Ya da 3 yıl üst üste sınıfta kalsam ne gibi problem çıkabilir?

• AcayipKuark kullanıcısına yanıt
    Sana bir uyarıda bulunayım 4 yıllık ve 2 yıllık bölümlerden birinin mutlaka Açıköğretim olması lazım şayet ikisi de normal üniversite olursa aynı anda okuyamazsın seni o konuda uyarayım. Aynı anda iki üniversitede okuyabilmen için birinin mutlaka Açıköğretim olması gerekiyor.

Gerçi sana bu konuda bilgi vermiş olabilirler.

AÖF de ister önlisans ister 4 yıllık olsun kaç sene kalırsan kal okuldan atılma durumu yok. Bu kesin ve net bilgidir. Bizzat bu durumu yaşamış biri olarak yazıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Sana bir uyarıda bulunayım 4 yıllık ve 2 yıllık bölümlerden birinin mutlaka Açıköğretim olması lazım şayet ikisi de normal üniversite olursa aynı anda okuyamazsın seni o konuda uyarayım. Aynı anda iki üniversitede okuyabilmen için birinin mutlaka Açıköğretim olması gerekiyor.

Gerçi sana bu konuda bilgi vermiş olabilirler.

AÖF de ister önlisans ister 4 yıllık olsun kaç sene kalırsan kal okuldan atılma durumu yok. Bu kesin ve net bilgidir. Bizzat bu durumu yaşamış biri olarak yazıyorum.

Teşekkürler cevap için. Ben ve bi tanıdığım için sordum soruyu da şu açıköğretim konusunda çok çelişki var ortada. Mesela ÖSYM sitesinde:
    Yükseköğretim kurumlarında örgün, uzaktan eğitim ve açıköğretim programlarında aynı anda lisans ve önlisans eğitimine devam edilebileceğine,
    diye bi ibare var bu ikisinin aynı anda okunabileceği manasına geliyor mu? Yani önlisans ve lisans örgün eğitim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.