Şimdi Ara

2 Milyon TL Paranız Olsa Ne Yapardınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 milyon TL paranız olsa ne yapardınız, ne yönde harcardınız?

Ben başlayayım önce:

180 bin TL'lik 3 tane ev alırdım bulunduğum şehirde. (540 bin TL) (Garantili yatırım için)
    Kalan 460 bin TL'nin 250 bin TL'si ile kendime oturacak ev alırdım geriye kalan 210 bin TL ile de:

1 adet 135 bin TL'ye Volkswagen Scirocco 1.4 TSi Sportline (ikinci el) alırım.
    1 adet 75 bin TL'ye Skoda Superb 1.4 TSI Elegance (ikinci el 2011 model)

Geriye kalan 1 milyonu da aylık bana temizinden 15 bin TL veya üstü bir para getirebilecek bir işe yatırırım.

Böylelikle aylık gelirim:

3 tane ev kiram 2700 TL
    İşten gelen 15 bin TL

Aylık olarak toplam 17700 TL para kazanmış olacağım

Evet sizin 2 milyon TL paranız olsa ne yapardınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bürküt -- 25 Ağustos 2018; 21:43:43 >

• dükkan alır kiraya verirdim yada daire
  • Vizyonsuzluğa bak ya. O kadar paran var 2. el araç alıyon.
    Ayrıca nedir bu türklerdeki ev alma hastalığı. Niye bir işe yatırım yapmayı düşünen yok
  • Aynısını yazacaktım.1 milyon tl ile işletme açma,borsa,yatırım felan bunlarla uğraşırdım.Değerlenirse diğer 1milyonu da koyar işleri büyütürdüm.Baktım işletme battı.Diğer 1 milyonu en hızlı şekilde harcar,uçurumdan atlarım.
  • Gider kendi şirketimi açardım.

Olabildiğince piyasaları inceler yatırım yapardım.

Sonrasında paramı 2-7'ye katladığım da fiziksel şeyler üretmeyi denerdim mesela yerli telefon gibi...
  • Dolarin düşmesini beklerdim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • faruk321 kullanıcısına yanıt
    2. el araç almamın sebebi 2 tane araç istemem bir tanesi spor araç birisi de ailem için. Zaten benim gibi bir insan için aylık 15 bin TL çok iyi bir para ve tatil olsun, gezip tozmak olsun bana yeterde artar bile. Ev almamın sebebi de garanti yatırım olması daha doğrusu sigortasını falan yaptırdığında garantili olması.

Bu arada iş kurduğumda ne olacak? Zaten hayat kısa ve o kadar param varsa gezip tozarım bir zaman sonra gezmekten bıkarsam paramı faizden alır işe yatırırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faiz haramdır. Kur’an’da rabbimiz ebedi cehennemliktir diyor. Dünya hayatı için ebedi hayatını yakma.

Benim cevabım ise bende 2 milyon tl olsa biraz daha biriktirir Burker King veya dominos pizza açardım.

• Düşünmeden yurtdışına kapak atardım

• Hiç o kadar param olmadığı için nasıl yatırım yapılır bilmiyorum ama 1 milyonu ile direkt yatırım yaparım bende.

Risksiz bir yatırım tercih ederim az para getirsin ama kesinlikle getirsin risk olmasın

Kalan 1 milyon ile güzel bir ev ve hayalimdeki otomobili alırım. 500 e ev alsak 250.000 istediğim araba. kalan 250 iile yurt dışı tatili yaparım şöyle bir ezerim büyük kısmını aileme falan da destek yaparım.

Zaten 1 milyonu yatırıma attık 1 milyon tl nin ne yaparsan yap risksiz 10 bin tl getirmesi lazım. o da çalışmadan yeter Fakir düşünüyorum ama riske atmam o kadar parayı daha çok kazanmaktansa daha az kazanıyım ama kesin kazanıyım kafa rahat olsun

• SıradanÇinkoKarbonPil kullanıcısına yanıt
    hocam benim de 2 milyon tl param yok sadece hayal kuruyoruz. fakir avuntusu yapıyorum kendime
  • Faizini yerdim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.