Şimdi Ara

2. MALEZYA GP - 05.04.2009 (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
0
Favori
6.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git

2. MALEZYA GP - 05.04.2009

(En Son Oy Tarihi: 1.11.2023)
Giriş
  • Eğer diffüzerin yasal olmadığına karar verilirse en hızlı takım sıralaması;
    1-RedBullRacing
    2- BMW Sauber
    3- Ferrari
    4- Renault
    5- Mclaren
    6- Toro Rosso
    7- BGP
    8- Force India
    9- Toyota
    10 - Williams

Böyle birşey olması durumunda, ilginç bir şekilde çift katmanlı diffüzer tasarımı olan ve sezon öncesi F1'den ayrılmaları dedikoduları dolaşan üç takım;Toyota, BGP ve Williams büyük bir masraf altına girer. Sezonun kalan yarışlarında muhtemelen en kötü takımlar olurlar. Bu yüzden adil bir karar verileceğini düşünmüyorum. Büyük ihtimalle diffüzörler yasal sayılacak.

Diffüzer kararının onanmasından sonraki hafta Ferrari Mclaren ve RBR büyük bir ihtimalle Bahreyn'e yeni bir tasarımla çıkacaklar. Belki REnault'da. Bu dört takım en geç Barcelona'da yeni tasarımı piste getirecek. Bu yeni tasarım büyük bir değişiklik olduğundan sıralama değişebilir. Ama yine Adrian Newey farkı olacağını ve RedBull'un birinci sırayı koruyacağını düşünüyorum. Eğer araçlrın şimdiki kimlikleri korunablirse diğerleri de yerlerini korur. Aksi halde sıralama değişir. Tabi burada bir çok etken var. Belki de amörtisörleri yükselen downforcedan kötü etkilenir bazı takımların. Mclaren pilotlarının mekanik yol tutuştan değil downforcedan yakınmları bu durumun mclaren için iyi olacağı anlamına geliyor. Benim tahminimce yeni tasarımlarla takımların sıralaması şu şekilde olur;

1- RedBull Racing
    2- BMW & BGP
    3- Ferrari
    4- Mclaren & Renault
    5- Toyota
    6- Williams
    7- Toro Rosso
    8- Force İndia

Bgp özellikle sezonun ikinci yarısında Ferrari Mclaren ve Renault'un da arkasına düşebilir. Çünkü bu takımların geliştirme imkanları herşeye rağmen daha fazla olacaktır.

• quote:

Orjinalden alıntı: thekeys
    avrupa yarışları başlasın brawn gp balonu patlar.. fernando'dan ultra manyak bir performans bekliyorum.. massa da, ist gp'yi almayı unutsun bu sezon.. o da fernandonun..

rüyanda görürsün.

@etusch gel RBR en hızlı olacağını göstermekten vazgeç. valla geri kalacaklar aha buraya yazıyorum.müneccim değilim ama görüşüm bu. fikir tealisi olsun diyelim.sadece arada Vettel faktörünü göreceğim.
    difüzör yasal çıkarsa takımlar arasında eşitlenme daha iyi duruma gelecek. fakat BGP yinede geri kalmayacağını kuvvetle sanıyorum.seon ortasına doğru işleri çok zor.
    edit:fakat şu BMW az daha çalısa az daha dikkatli olsa, difüzör kararıyla daha iyi olsalar Allah cezalarını vermesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cantan -- 12 Nisan 2009; 17:29:04 >

• quote:

Orjinalden alıntı: the_cantan

quote:

Orjinalden alıntı: thekeys
    avrupa yarışları başlasın brawn gp balonu patlar.. fernando'dan ultra manyak bir performans bekliyorum.. massa da, ist gp'yi almayı unutsun bu sezon.. o da fernandonun..

rüyanda görürsün.

@etusch gel RBR en hızlı olacağını.... . fikir tealisi olsun diyelim. ............

..................fikir teatisi.....

• Difuzer konusundaki karar verilmeden Ferrari'den guzel bir haber geldi. Belli ki Massa'nin yarisa 16 inci baslamasinin difuzer konusuyla alakadar olmadigini anlamislar.

Ferrari Ross Brawn'dan sonra gorevi devralan sevgili taktik dehasi Luca Baldissari'yi gorevden almis...Bu kacinci hataydi bilmiyorum ama biraz gec davrandilar bu konuda.

Gorev artik Chris Dyer'in...Kendisini hem Schumacher'in hem de Raikkonen'in yaris muhendisliginden taniyoruz. Gerci kendisi uzun bir sure Luca amcanin altinda imis, umarim korle yatan sasi kalkmaz.

Ferrari taraftarlarina hayirli ugurlu olsun efendim.
  • mclaren adına üzücü bir gelişme.. halbuki ne güzel işini yapıyordu luca baldızsarı
  • Bugün bakalım takımların mahkeme kararı sonrası açıklamaları ne olacak. Tasarımların hazır olup olmadığını çok merak ediyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: drexler22
    mclaren adına üzücü bir gelişme.. halbuki ne güzel işini yapıyordu luca baldızsarı

hocam aman de.neme lazım sabotaj deyıp mclaren e atarlar bunlar yıne
    ıyı oılmus gıttıgı
  • quote:

Orjinalden alıntı: MMX 166

quote:

Orjinalden alıntı: drexler22
    mclaren adına üzücü bir gelişme.. halbuki ne güzel işini yapıyordu luca baldızsarı

hocam aman de.neme lazım sabotaj deyıp mclaren e atarlar bunlar yıne
    ıyı oılmus gıttıgı

MMX mclaren'e başkasının bişey atmasına gerek mi var. Baksana hallerine. İyi takım ona laf yok ama dürüstlük sıfır.

• HADİ izliyek :)

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.