Şimdi Ara

2 kapi 2 gardiyan sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
1
Favori
5.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 kapi var. Biri olum digeri kurtulus. Bunlarin basinda gardiyanlar duruyor. Birine 1 soru sorma hkkiniz var. Hangi soru sormalisiniz ki kurtulasiniz ?

Gardiyanlardan biri hep dogru digere hep yalan soyluyor.

Hep dogru soyleyene bu kapi kurtulus mu diyr sorsak olmaz mi

Budut : tamamdir anladim , gardiyanlarin hangisi oldugunu bilmiyoruz. Ve internetten bakmasaniz cevaplara. Dusunun bakalim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mithrandir. -- 27 Ağustos 2016; 4:30:00 >

• Ama doğru söyleyen hangisi belirtmemişki onu.o soruyu yalan söyleyene sorada bilirsin
  • Fluid D. kullanıcısına yanıt
    O kismi atlamisim dogru. Gece gece mala bagladim
  • Birine sorudu belli olan bir soru sorsak? Ne bileyim Türkiye'nin başkenti misal.doğruyu söyleyen normal olarak Ankara der ama yalan söyleyen yalan söyler.ama 1 soru sorma hakkımız var.kapıyı soramayacağız
    Malesef
  • Kurtulus kapisi digeri mi? Diye sorsak ?
  • furkanta_resmi kullanıcısına yanıt
    Yalan söyleyene denk gelirsek ne olacak işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkanta_resmi

Kurtulus kapisi digeri mi? Diye sorsak ?

Yalan soyleyene denk gelirsen , evet o der ve olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mithrandir. -- 27 Ağustos 2016; 4:38:16 >
    Ya internetten baktim simdi arkadas yanlis sormus galiba 1 soru soruyoruz ikiside cevapliyor

Not: cevabi verdikten sonra baktim bilginize
    Hayir ikisi de cevaplamiyor. 2 sinin olma olasiliklarini yaziyor, cevap veren sitelerde.

Yani eger yalan soyleyene denk gelseydik x , dogru soyleyene denk gelsek y olur gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mithrandir. -- 27 Ağustos 2016; 4:40:08 >
  • Yok ben düşünürsem daha fazla başım ağrıyacak
  • Mithrandir. kullanıcısına yanıt
    Dusuniyim o zaman
  • Bunun hemen hemen aynısı samurai jack çizgi dizisinin bir bölümünde soruluyordu diye hatırlıyorum
  • Sen oyle diyince benim de aklima geldi ha.

Oyle bi seyler vardi sanki aynen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mithrandir. -- 27 Ağustos 2016; 4:44:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mithrandir.

Yalan soyleyene denk gelirsen , evet o der ve olursun.
    Kurtuluş kapısının hangisi olduğu hakkında yalan söyleyin derdim birine. ikisi de aynı kapıyı gösterirdi.

Çünkü yalancı zaten yalan söylüyormuş. Doğru konuşan da sizin dediğinizi yapacaktır.

Tartışabiliriz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jaraxxus -- 27 Ağustos 2016; 4:48:15 >
  • Jaraxxus kullanıcısına yanıt
    Hocam dogru konusan her dediginizi yapmiyor, dogruyu diyor sadece. Yani yalan soyletemezsin ona. Sonucta yalan soyleme ozelligi yok.
  • Giderim , senin için ipne diyor diğer gardiyan , mahkumların işinş görüyormuşun.

Doğru olan ise -hayır der.
    Yalan söyelen ise , Evet der ben bir ipneyim.

Sonra ona göre kapıdan çıkarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mithrandir.

Hocam dogru konusan her dediginizi yapmiyor, dogruyu diyor sadece. Yani yalan soyletemezsin ona. Sonucta yalan soyleme ozelligi yok.

Madem cevap veremiyor sorduğum kişi konuşursa yalan söyleyeni bulup seçim yapamaz mıyız?

edit. soruyu biraz değiştirerek tabi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jaraxxus -- 27 Ağustos 2016; 4:53:27 >
  • Jaraxxus kullanıcısına yanıt
    Soruyu nasil sordugun da onemli. Ilk mesajda kurtulus kapisi hakkinda yalan soyleyin demissin de bu soru degil. Soyler misin dersen , evet soylerim gibi bi cevap alabilirsin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.