Şimdi Ara

2 GB ram ama cok yavas yardim lazim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar P5GD2-x anakart 2 GB ram 256 nvidia g-force ekran kartı 512 intel p4 işlemcim ve 280 GB sata hdd war ancak pc son zamanlarda vinamp dahi acamiyor arada bir mause imleci bir yerde kitlenip kaliyor ama mause işlevini yine yerine getiriyor ama pc aşırı yavasladi ben sata kablolarindan olabilecegini dusunuyorum sizce neden olur bi bilgisi olan warmi????

• Ctrl+alt+del yapıp işlemlere tıklatın ve orada işlemci ve ram'i en çok kullanan uygulama neymiş bi bakın.
  • bi bakarmisin dostum normal disi bisey warmi ben systemden pek anlamam

2 GB ram ama cok yavas yardim lazim
  • Verilerin normal gözüküyor. Sistemi kasan herhangi bir uygulama yok gibi. Aklıma aşırı ısınma geliyor. Kasayı açıp bi bak istersen. Yalnız bunu yaparken dikkatli olman lazım. Önce pc'yi kapa, kasanın yan kapağını açıp pc'yi aç, tozlanma ya da işlemci ve ekran kartı fanında bir sorun var mı kontrol edebilirsin.
  • sogutma ve toz kaynakli bir sorun olmadigina eminim su anda zaten sorun yok ozellikle pcyi actiktan 1-2 dakkika sonra boyle bir sorunla karsilasiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: hirsiz

sogutma ve toz kaynakli bir sorun olmadigina eminim su anda zaten sorun yok ozellikle pcyi actiktan 1-2 dakkika sonra boyle bir sorunla karsilasiyorum

O zaman büyük olasılıkla "scvhost.exe" uygulaması PC açıldıktan sonra sistemi kasıyordur. Nedeni de son zamanlarda yeni bir program yüklemeniz ve "scvhost.exe" nin bu yeni programı sisteme uyumlu hale getirme çabasıdır.
  • senin sorun işletim sistemiyle alakalı sanırım..bakım yapmıyosan sisteme 4 gb da olsa ramin bi işe yaramaz..
  • İşlemler sekmesinden kullanmadığınız programlar olup olmadığını kontrol edin. Bir de slotları değiştirip deneyin..+
  • anadola ferrari motoru da taksan
    150km den sonra kendini uçak sanıp havalanır
    yani sistemin hzılı olması komple sisteme bağlıdır
    istersen 1TB ram tak
    sistemin geri kalanı desteklemedikçe hiç bir işe yaramaz
    1Gb üstü zaten ev kullanıcıları için fazla
    Server değilki bu müzik dinlicen oyun oynıcan en fazla
    ha ben video edit yada tasarım yapıyorum diyosan sağlam bir sistem ve 2,3,4.. GB ram olur

gelelim probelemine
    artık her kilitlenme problemi için ilk önerim
    anakart kontrolü
    işlemciler aldı başını gitti ama anakartllar hala bu hıza erişemiyor
    gerekli gereksiz her nane var kartta ama stabilite ve performans yerlerde
    tavsiyem anakartın chipsetlerine ve sistem sıcaklığına bakman
    aşırı ısınma varsa anakart çok fazla düşünüyor ama probelmi çözemiyor demktir
    misal sonsuz bir döngü içine girmiş gibi arkadan soluyorsa

yazılım ve donanımsal temzlik rahatlatır

kolay gelsin

• öncelikle windowsunu yenile düzelmezse diskini bir test et
  • arkadaslar bu 2 gb daha yeni deilki yaklasik 6 aydir 2 GB kullaniyorum boyle bir sorun yoktu ve pc adeta ucuyodu + home icin fazla diyen arkadaslar war ancak ben oyun oynuyorum ve su anda 4 GB gibi bir rem dusunuyorum we pc ozellikleri en basta yazio herhangi bir uyusmazlik olamas anakart P5 ddr2 we 4 ram slotu war ama hdd lerde bir sorun olabilir diye dusunuyorum sizce hddlerde yada sata kablosundaki bir zayif temas boyle bir seye sebebiyet werebilirmi? su an yine mause imleci sabit durumda allahtan klawye kontrolunu biliyorum yoksa her 5 dakkada bi resetlemek zorunda kalabilirdim
  • Pc ye ne yapıyorsa programlar yapıyor yeni programları deniyoruz ondan sonra sorunlarla karşılaşıyoruz. Benim de böyle bir sorunum vardı sonunda iki virus prosunun birbirini engelleyerek sistemi kilitlediğini öğrendim...
  • Bir de RAM slotlarını tamamen temizleyip başka RAM deneme şansınız varsa deneyin..
  • 3 adet ram war 512+512+1 olmak usere en az 4 sefer yerlerini deistirdim yine omadı :(
  • uzun sure test ettikten sonra soyle bir sonuca ulastim pcye yuklenmedikce hic birsey olmuyor ancak birkac programi ayni anda acacagim zaman bi anda pc yavaslio ve mause sabitlenio ama pcnin acilisi flnda son zamanlarda cok yavasladi hdd test programlari yukledim ve hddler mukemmel cikti bense kafayi yemek uzereyim

• registry temizleme,internet geçmişi silme vs. için herhangi bi program ya da kendin elle temizliyomusun..bakım için hangi programları kullanıyosun yada?

ekleme:disk birleştirme yapıyo musun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEUS__ -- 21 Ocak 2007; 21:08:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: hirsiz

arkadaslar bu 2 gb daha yeni deilki yaklasik 6 aydir 2 GB kullaniyorum boyle bir sorun yoktu ve pc adeta ucuyodu + home icin fazla diyen arkadaslar war ancak ben oyun oynuyorum ve su anda 4 GB gibi bir rem dusunuyorum we pc ozellikleri en basta yazio herhangi bir uyusmazlik olamas anakart P5 ddr2 we 4 ram slotu war ama hdd lerde bir sorun olabilir diye dusunuyorum sizce hddlerde yada sata kablosundaki bir zayif temas boyle bir seye sebebiyet werebilirmi? su an yine mause imleci sabit durumda allahtan klawye kontrolunu biliyorum yoksa her 5 dakkada bi resetlemek zorunda kalabilirdim

4GB ram kullanan bir oyun söylesene
    mesela şu an 2 GB ın nekadarı kullanılıyor sence?
    CTRL+ALT+DEL
    oradan fiziksel bellek kullanımına bakarsan görürsün
    bende 1GB var ve 664MB boşta
    MSN
    Antivirüs
    firefox
    Winamp
    Daemon Tools
    Ati Catalyst
    Apache Server
    MySQL server
    Wmware SMTP
    ....

Toplam 76 işlem çalışıyor ve 664MB boş
    bu reklamlardaki 15 bıçaklı traş bıçağı meselesi gibi bişey oldu
    gereğinden fazla ram takman sistemi senin mantığınla rahatlacağına tam tersine yavaşlatır!! (ramleri yönetmek için CPU kullanılıyor DVD-ROM değil)
    özellikle senin yaptığın gibi 512+512+1024 şeklinde olursa
    bideki bunların hızları ve markaları farklı olsun
    eyvah eyvah
    neyse diyeceğim oki
    2 ve üstü gereksiz
    sanırım bir Ram tutkusu var sende

kolay gelsin

edit hız hakkında :
    hızı yapan CPU dur
    RAM yolu genişletir o kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechanical24 -- 22 Ocak 2007; 1:56:35 >

• dostum ben online bi oyun olan lineage oynuyorum (yuksek cozunurluklu ve genis bir haritaya sahip) ve simdiye kadar gerek oyuna giris gerekse oyun ici hareketlerde lag diye tabir edilen takilmalkara ben cok nadir rastliyorum ve bunu da ancak remi yukselttikten sonra saglayabildim sen istedigini soyle belki haklı olabilirsin ama pcdeki sorunu cözdükten sonra senle hız testine girmek isterdim dogrusu

@ZEUS__ aynen dedigin gibi registiriy ve internet gecmisi silme yapiyorum ve bunlar icin prog. kullanmiyorum yane elle ama neden boyle bir soru sordun ki???
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mechanical24

hızı yapan CPU dur
    RAM yolu genişletir o kadar

Bence de..1 gB ram ile bana sorarsan Lag filan olmaz..Hirsiz bey siz biraz abatmışsınız affınıza sıgınarak soyluyorum..Sizin yaptığınız Köye otoban yapmak gibi bi sey..Traktor naapsın otobanı
    saka bi yana sadece 1 gb lık raminizle kullanmayı deneyin..bence fark edecektır
    bende de 2 tane 512 ram var..anakartta da dual bilmem ne var 2 ram durumu için ..hani 2 rami bir taneymişçesine kullanarak %20 performans arttırımı olayı..registry mechanic kullanın bence..
    bir de su var ..bi zamanlar bir foruma bir FAZLAAKILLI bir makale yazmıştı xp performansı uzerıne ..regedit uzerinden bazı ipucları yani..ona guvendık bazılarını yaptık..CPU fan costu..5200lerde calısır mı bir fan ya eger siz de boyle bir ayarlama olayına giriştiyseniz bence default layın derim..hatta yeni sistem kurun

• fan hızıyla fln oynama yapmadim ama sorunuda bulamadaim ve su an 512likler sökülü olmasina ragmen yine ayni sorunla karsilasiyorum ve ne derseniz diyin ama gercekten 2gb ram pcyi gayet gusel hizlandiriyo
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.