Şimdi Ara

2 GB RAM ALAYIM MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    BENİM BİLGİSAYARIM XP SP3 VE 8 NİSANDA DESTEK BİTİYOR BU YÜZDEN WİN 7 YE GEÇMEYİ DÜŞÜNÜYORUM FAKAT RAM 1 GB DDR2 O YÜZDEN RAM ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM. 2 GB ALSAM 1 İN YANINA TAKSAM ÇALIŞIR MI? ÇALIŞIRSA HIZLANIR MI?

PC'NİN DİĞER ÖZELLİKLERİ:
    Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz (2 CPUs)
    DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
    ATİ 256 MB EKRAN Kartı

• Hocam ben satiyorum istersen ulasabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barkın B

Hocam ben satiyorum istersen ulasabilirsin

sıfır mı?
  • 2.el hocam ben kullaniyordum eskiden

• ram bilgisayarı hızlandırmaz. çok ram olunca hızlanmıyor bilgisayar.
    ram yetmezliğinden kaynaklanan donmalar olursa onları gidermek için ram eklersiniz. donmaları giderir, bir nevi hızlanmış olur gibi.
    ama ram yetmezliği yoksa ram eklemek hiç bir şeyi değiştirmez.

xp ye destek bitiyor diye de xp kullanmayı bırakmaz gerekmez ayrıca. bugüne kadar olan destekle birkaç yıl daha kullanılabilir.
    reno da torosa desteğini 2004 te kesti ama yollarda binlerce toros var. kimse torosları toplayıp çöpe atmadı. onun gibi bir durum
  • 2gb ddr2 ramin de kingston marka sıfırı 60 lira. ikinci eli de 40 liradan gidebiliyor.
    Hi-Level , Zeppelin, Volar , VT gibi dandik markaları almayın, zaten daha ucuzdur bunlar ama alınmaz. Kingston en azından kalitelidir. Gskill olursa daha iyidir. fiyatı da aynıdır.
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 8 Şubat 2023; 22:4:15 >
  • hocam işlemciniz nekadar cpu kullaniyor. Eger CPU kullanımı cok ise sizin 3 gb ram takmanızında bir faydası olmaz. örnegin eski bilgisayarımda 3 gb ram var. Ama cpu cok kullandıgı için ram okadar kullanamayabilir. şunuda unutmayin ddr2 eskidir yavastır. Yeni bir anakart işlemci ile daha cok perfromans alabilirsiniz. Ddr 2 ye harcanan her kuruş bosa masraf ben şahsen yaşadım :)

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    BEN DAHA BUGÜN SORDUM 70-80 ARASI FİYAT SÖLEDİLER

AZABA İNTERNETTENMİ ALSAM
  • ARKADAŞLAR ALMA AMACIM SONY VEGAS GİBİ PROGRAMLARI KULLANMAK
  • hocam anakart islemci ram ekran kartı degistrin drr2 ye harcadigin masraf bosa hemde drr2 yavas

• dxdiag12 kullanıcısına yanıt
    fakat şöle bişi de var 2 sene sonra 5.000 tl lik laptop alcam bu idarelik
  • 70 dediyse pazarlık yap 60-65 e al. yakında biri varsa satan. sıfır tabi.
    yoksa netten al.

anakartın ddr2 ama 800mhz destekliyorsa bunlardan birini alabilirsin. 60 lira ama ek olarak kargo da var 5 lira civarı.

1-http://www.mormani.com/kingston-kvr800d2n6-2gb-ddr2-800mhz-pc-ram/p_20879/
    2-http://www.webdenal.com/kingston-kvr800d2n6-2g_318036.html?ref=akakce&v=1.8.9

• quote:

Orijinalden alıntı: Inotdead

MERHABA ARKADAŞLAR,
    BENİM BİLGİSAYARIM XP SP3 VE 8 NİSANDA DESTEK BİTİYOR BU YÜZDEN WİN 7 YE GEÇMEYİ DÜŞÜNÜYORUM FAKAT RAM 1 GB DDR2 O YÜZDEN RAM ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM. 2 GB ALSAM 1 İN YANINA TAKSAM ÇALIŞIR MI? ÇALIŞIRSA HIZLANIR MI?

PC'NİN DİĞER ÖZELLİKLERİ:
    Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz (2 CPUs)
    DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
    ATİ 256 MB EKRAN Kartı

İyi olur geçerseniz.

XP ortalama 350-400 MB kullanırken W7 kendisi için 700 MB üstüne çıkabiliyor.

Bu durumda 1 GB az kalır biraz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.