Şimdi Ara

### 2.EL MONSTER NOTEBOOK PİYASASI -Güncel Konu- ### (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
330
Cevap
12
Favori
45.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hehe o gözu var kaşı var dediginiz CLEVO kasalar dunyanın heryerinden odul topluyor. Bu bir.
    İkincisi dunyanın en cok satan F/P custom kasasıdır bu da iki. Tartısmanız tamamen marka algısı uzerinden gidiyor.
    Ulkemizde bunu monster yuzune gozune bulastırmasına ragmen dusunun binlerce custom notebook satıyor. Bide bunu duzgun
    yapan bi firma cıksa clevo kasayla; MSİ mıs asus mus nal toplar. Burda Marka reklamı yaptıgınızla kalırsınız.
    Gene soyluyorum. Monstera bakıp kasa dahil urunleri kritik etmeyin. Bizim gibi züğürt millete en iyi cozum custom kasa satan sirketler olucaktır. Amerikayı yeniden kesfedicez hep beraber.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jubeii

Hehe o gözu var kaşı var dediginiz CLEVO kasalar dunyanın heryerinden odul topluyor. Bu bir.
    İkincisi dunyanın en cok satan F/P custom kasasıdır bu da iki. Tartısmanız tamamen marka algısı uzerinden gidiyor.
    Ulkemizde bunu monster yuzune gozune bulastırmasına ragmen dusunun binlerce custom notebook satıyor. Bide bunu duzgun
    yapan bi firma cıksa clevo kasayla; MSİ mıs asus mus nal toplar. Burda Marka reklamı yaptıgınızla kalırsınız.
    Gene soyluyorum. Monstera bakıp kasa dahil urunleri kritik etmeyin. Bizim gibi züğürt millete en iyi cozum custom kasa satan sirketler olucaktır. Amerikayı yeniden kesfedicez hep beraber.

adamın ham maddesi atomu elektronu protonusun jibei.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: pöh62

peki alienware kasasına ne diyorsun üstad çok kaba ama bundan 5 6 yıl önce göze hitap eden bi görünümü vardı ama halen şekil aynı gerçi 2013 de yeni kasa dizayn ettiler ama dell aldı alalı çok fazla bi gelişim göstermedi bu konuda ki değerli fikirlerini alabilirmiyiz ayrıca bizim ülkemize neden kimse getirmiyor gelse satılmaz mi sence

Alienware 'in ben kasalarını şahsen çok beğeniyorum. Adamlar bu işi gerçekten biliyorlar. Oturtmuşlar her şeyi. Bir marka nasıl yaratılır dersen herhalde en güzel örnek notebooklar için bana göre Alienware markasıdır dünyada. Kolay değil tabii marka yaratmak, onu sahiplenmek ve sürdürülebilirliğini sağlamak. Ama işleri doğru zamanda ihtiyaca uygun planlarsanız olmayacak şey yok, tabii biraz da sermaye gerekiyor bu işlerde öyle dışardan göründüğü kadar olmuyor.

Alienware benim bildiğim kadarıyla kurulduğu günden bugüne kasasında görünüş olarak çok küçük düzenlemelerle günümüze kadar gelebilen bir notebook markası. Hatta son 5-6 yıldır neredeyse kasalarının tüm çizgileri aynı sadece anakartı güncelliyor ve yeni nesil işlemciler uyumlu hale getiriyorlar ve bir de yeni nesil ekran kartlarını anakarta uyumlu hale getiriyorlar ama baktığınızda diğer tüm bileşenler zaten aynı kasaya sığacak şekilde o standarda uygun dizayn ediliyor. Sonuçta satış rakamlarını her geçen yıl müşterisinin beklentilerinin yönünde sürekli arttıran ve geliştiren bir marka aynı kasa yapısını da insanların aklına yıllar boyu kazımışsa onu değiştirmek için gerçekten çok ciddi radikal değişikliklere gitmeniz gerekir. Alienware 'de bunu iyi kullandı bana göre. Bu sene yeni nesil Haswell teknolojisi ile gelen modellerinde kasa yapısını da bir nevi güncellemiş oldu bence iyi de oldu.

Alienware markasını DELL 'in satın alması bu oturmuş müşteri kitlesini kendisine çekebilmek içindi ve bunu da başardı. Ama Alienware markasının yaratıcısı olan kişiler markayı DELL firmasına satmakla yetinmediler. Bu sefer yeni denizlere yelken açarak Alienware çizgisini bir kademe daha yukarı taşıyacak adım olan CLEVO firması ile anlaşıp yep yeni bir marka yaratmayı seçtiler. Bu markanın adı da OriginPC oldu. Sitelerihttp://www.originpc.com/ linkinde ve sattığı ürünleri bir inceleyin bakın bugün Türkiye 'de Monster markasının sattığı ürünlerin tıpatıp aynısı. Yani bu adamlar bunu yapıyorsa bir bildikleri vardır mutlaka.

Türkiye 'de ise bunu şuan Monster markası yapmaya çalışıyor. Ama bu adamlar gibi dünyada hatrı sayılır bir konuma sahip olması için Monster 'ın çok satışa ihtiyacı var önce Türkiye 'de bir Casper olmalı hatta onu geçebilmeli ki yurtdışına açılabilsin.

Alienware 'ler neden Türkiye 'de satılmıyor ve neden yoklar bu piyasada sorusuna ise şu şekilde cevap verebilirim. Bu marka bir Amerikan markası yani hepimizin bildiği gibi Amerika 'da bu ürünler 1000-1500$ seviyelerinde satılıyorken ülkemizde elektronik ürünlere yapılan inanılmaz vergiler yüzünden bu ürünlerin fiyatları bir kere gümrükten girdiği anda otomatik olarak üstüne %18-20 vergi ekleniyor. Kargo masrafları bayi ya da üretici karları vs derken fiyatlar şişiyor da şişiyor o bakımdan adamlar da satılmayan ve fiyatı yüksek olan bir ürünü Türkiye 'ye getirtmek istemiyorlar. Aslında tüm mesele bundan ibaret.

• quote:

Orijinalden alıntı: donanimuzmani

quote:

Orijinalden alıntı: pöh62

peki alienware kasasına ne diyorsun üstad çok kaba ama bundan 5 6 yıl önce göze hitap eden bi görünümü vardı ama halen şekil aynı gerçi 2013 de yeni kasa dizayn ettiler ama dell aldı alalı çok fazla bi gelişim göstermedi bu konuda ki değerli fikirlerini alabilirmiyiz ayrıca bizim ülkemize neden kimse getirmiyor gelse satılmaz mi sence

Alienware 'in ben kasalarını şahsen çok beğeniyorum. Adamlar bu işi gerçekten biliyorlar. Oturtmuşlar her şeyi. Bir marka nasıl yaratılır dersen herhalde en güzel örnek notebooklar için bana göre Alienware markasıdır dünyada. Kolay değil tabii marka yaratmak, onu sahiplenmek ve sürdürülebilirliğini sağlamak. Ama işleri doğru zamanda ihtiyaca uygun planlarsanız olmayacak şey yok, tabii biraz da sermaye gerekiyor bu işlerde öyle dışardan göründüğü kadar olmuyor.

Alienware benim bildiğim kadarıyla kurulduğu günden bugüne kasasında görünüş olarak çok küçük düzenlemelerle günümüze kadar gelebilen bir notebook markası. Hatta son 5-6 yıldır neredeyse kasalarının tüm çizgileri aynı sadece anakartı güncelliyor ve yeni nesil işlemciler uyumlu hale getiriyorlar ve bir de yeni nesil ekran kartlarını anakarta uyumlu hale getiriyorlar ama baktığınızda diğer tüm bileşenler zaten aynı kasaya sığacak şekilde o standarda uygun dizayn ediliyor. Sonuçta satış rakamlarını her geçen yıl müşterisinin beklentilerinin yönünde sürekli arttıran ve geliştiren bir marka aynı kasa yapısını da insanların aklına yıllar boyu kazımışsa onu değiştirmek için gerçekten çok ciddi radikal değişikliklere gitmeniz gerekir. Alienware 'de bunu iyi kullandı bana göre. Bu sene yeni nesil Haswell teknolojisi ile gelen modellerinde kasa yapısını da bir nevi güncellemiş oldu bence iyi de oldu.

Alienware markasını DELL 'in satın alması bu oturmuş müşteri kitlesini kendisine çekebilmek içindi ve bunu da başardı. Ama Alienware markasının yaratıcısı olan kişiler markayı DELL firmasına satmakla yetinmediler. Bu sefer yeni denizlere yelken açarak Alienware çizgisini bir kademe daha yukarı taşıyacak adım olan CLEVO firması ile anlaşıp yep yeni bir marka yaratmayı seçtiler. Bu markanın adı da OriginPC oldu. Sitelerihttp://www.originpc.com/ linkinde ve sattığı ürünleri bir inceleyin bakın bugün Türkiye 'de Monster markasının sattığı ürünlerin tıpatıp aynısı. Yani bu adamlar bunu yapıyorsa bir bildikleri vardır mutlaka.

Türkiye 'de ise bunu şuan Monster markası yapmaya çalışıyor. Ama bu adamlar gibi dünyada hatrı sayılır bir konuma sahip olması için Monster 'ın çok satışa ihtiyacı var önce Türkiye 'de bir Casper olmalı hatta onu geçebilmeli ki yurtdışına açılabilsin.

Alienware 'ler neden Türkiye 'de satılmıyor ve neden yoklar bu piyasada sorusuna ise şu şekilde cevap verebilirim. Bu marka bir Amerikan markası yani hepimizin bildiği gibi Amerika 'da bu ürünler 1000-1500$ seviyelerinde satılıyorken ülkemizde elektronik ürünlere yapılan inanılmaz vergiler yüzünden bu ürünlerin fiyatları bir kere gümrükten girdiği anda otomatik olarak üstüne %18-20 vergi ekleniyor. Kargo masrafları bayi ya da üretici karları vs derken fiyatlar şişiyor da şişiyor o bakımdan adamlar da satılmayan ve fiyatı yüksek olan bir ürünü Türkiye 'ye getirtmek istemiyorlar. Aslında tüm mesele bundan ibaret.

gayet açıklayıcı olmuş teşekkürler üstad kısaca sunu söyleyebiliriz o halde clevo kasalar barebone kasa konusunda bi dünya markası ve en iyi kendisi bunu değerlendiren firmalar şuan hatri sayılır seviyelere ulaşmış durumda örnek: origin,xotic,sager gibi ama nedense bizim fokus yani monster bi tek eline yüzüne bulaştırmiş durumda son iki yıldır inşallah kurtulup onlarda global piyasada ismi duyulur hale gelir yada ne bileyim belki alienware gibi kendisine özgü kasaları kendi üretip pazara sürer bu konu tabi ki ciddi sermaye gerektirir ama bunu yapabilse hem kendisi hem türk milleti kazanır yurt dışından ithal yerine kendi ürününü daha ucuza mal eder ve bizede daha uygun fiyatlara gelir ayrıca kendisine özgü kasasiyla yurtdışına bile açılabilirdg

• quote:

Orijinalden alıntı: busterr

Valla hocam siz Clevo kasaları bu kadar seviyosunuzda ben tam tersini düşünüyorum. Bence artı sayılabilecek tek yönleri ekran kartı değişimi . Ama bikere kasa sağlam durmuyor, sıcağı dışarı vuruyor, yani dükkana gidip denediğimde boştayken klavye bildiğimiz ılıktı oyunda ısınır büyük ihtimal, öte yandan MSI kasalar buz gibi tek fanlı olmasına rağmen, o yüzden çift fanıda pek artı olarak göremeyeceğim. Ben Monster alırken Clevo'da gözümün kaldığı tek şey ışıklı klavyeydi o da yeni seri MSI kasalara geldi zaten. Ayrıca bu MSI kasaların ekran kartı değişimi oluyor mu bilmiyorum ama merak ediyorum çünkü kasalar her sene aynı bi farklılık yok. Eğer oluyosa belki 2 sene sonra falan bu Maxwell 880 veya 980 serileriyle değiştirmeyi düşünmüyor değilim. Ta ki o kartlardan biri 680M SLI'yi bile geçecek kadar performans verinceye kadar tabiki yoksa lüzumu yok

İmzamdaki laptopu kullanıyorum. Isıyı dışarı felan vurduğu yok. Klavyenin üstü her daim serin. Sıcak hava direk arka ızgalardan çıkıp gidiyor. Üsttten ısıyı felan almıyorsunuz hiç.

• Arkadaşlar bende makinemi satılığa çıkarttım. Oyun filan oynadığım yok , macbook filan almaya heves ettim.

http://forum.donanimhaber.com/m_80971007/tm.htm
  • Özel sebeplerden dolayı 1 haftalık fırsat arkadaşlar

23 eylüle kadar geçerli olup fiyat performans canavarıdır...

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=80975363
     ### 2.EL MONSTER NOTEBOOK PİYASASI -Güncel Konu- ###

• quote:

Orijinalden alıntı: NoSBeRK

Özel sebeplerden dolayı 1 haftalık fırsat arkadaşlar

23 eylüle kadar geçerli olup fiyat performans canavarıdır...

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=80975363

Sağlam notebooka benziyor, donanım özellikleri ise piyasada az bulunur cinsten ihtiyacı olan kaçırmasın alıcısına uzun yıllar iş görecektir.

• beyler selamlar,
    2008 yılının şubat ayında aldığım M571RU kodlu bir monsterım var. Core 2 2.4, 512mb Geforce 8700mgt ekran kartı var üstünde. ikinci el piyasası nedir yardımcı olursanız sevinirim.
  • beyler var mı fikir verebilecek biri?
  • 3 adet sıfır MONSTER notebook var arkadaşlar. Notebooklar bir arkadaşıma ait ve hiç kullanılmadı. Yani alan kişi tamamen sıfır bir notebook alıyor olacak. Fiyat ve özellik gibi detayları akşama buradan yazacağım. İlgilenenlere buradan duyurulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HWS -- 23 Eylül 2013; 15:04:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

Arkadaşlar bende makinemi satılığa çıkarttım. Oyun filan oynadığım yok , macbook filan almaya heves ettim.

http://forum.donanimhaber.com/m_80971007/tm.htm

3 gün için fiyat 3250 lira acil

• 12.10.2012 tarihinde teslim aldığım Monster MS1762 notebook'umu satıyorum. Satma sebebim, şirket tarafından tarafıma yeni bir laptop tahsis edilmesiyle Monster'ın fazlalık konuma geçmiş olması.

Notebook kesinlikle tertemizdir, çizik, ölü piksel, yıpranma vs. mevcut değildir. Kozmetik olarak 9,5/10 alır. Power Jack girişinde sorun vardı, daha dün teslim aldım servisten. Power-Jack girişi değiştirildi ve genel bakım yapıldı bilgisayara.
    Faturası, kutusu, sırt çantası, adaptörü, kullanım kılavuzları vs.. kısacası tüm içeriğiyle birlikte sıfır gibi verilecektir.

Ürünün özellikleri ;

Monster MS1762
    17" Full HD MAT EKRAN
    Intel i7 IVY Bridge 3630QM İşlemci
    Nvidia GTX670M Ekran kartı
    Kingston 8x1 GB 1600 Mhz Ram
    500 GB 7200 RPM HDD
    THX Audio, Killer Ethernet Kartı vs. vs...

İstediğim fiyat = 2400 TL

İstenildiği taktirde ürünün fotoğrafları eklenebilir.

• Model : Q61MS
    Ekran : 17,3 '' Mat EKRAN Full HD 1920X1080
    İşlemci : Intel Core i7 Ivy Brigde
    Ram : 8 GB DDR3 Kingston
    Ekran Kartı :1,5 GB GDDR5 nVIDIA GeForce GTX 670M 196-Bit DX11
    Hard Disk-1 : 750GB Seagate® 3GB/sn 7200RPM 16MB ST9750420AS
    Hard Disk-2 : Yok (Boş Duruyor)
    Fatura Fiyatı: 3200 TL

Ürünü alalı tam 1 sene oldu arkadaşlar. Satış nedenim artık taşınabilir bilgisayara ihtyacım olmamasıdır. Sonunda kadrom geldi ve artık sabitim. Monsteri de çok taşımadım zaten. (Taşımadan kastım il il şehir şehir dolaşmak falan) Daha çok kanepeden masaya şeklinde oldu.
    Faturası, Çantası, Garanti Belgesi, Kutusu falan olduğu gibi duruyorlar. Garantisi halen devam ediyor. Ekranında ölü pixel sorunu yok. Mat ekrandan çok memnunum gerçekten. Arızalı yada çalışmayan bir aksamı da bulunmamakta. MSI kasa olan bu model daha gamer bir kasadır. Çift fanlı olan kasaların sorunlarını forumda çok okumuştum, ama bu kasa ile ilgili hiç bir sıkıntı görmemiştim. O yüzden bende bu kasa tipinden aldım. Aldığım zamandan beri en ufak bir problem ile karşılaşmadım. Kasada çizik bulunmamakta. Sadece sol kısmında ufak bir çatlak var. Ama bunun bilgisayarın çalışmasına bir müdahalesi bulunmamakta. Sadece bir sıyrık gibi orada duruyor. Onuda belirtmeye çalıştım Fotografta.

Fiyat olarak 2600 lira düşünüyorum. Altını üstünü konuşuruz. Taksit isteyen olursa onu da ayarlamaya çalışırız. Masa üstü bilgisayar ile takas düşünebilirim. Duruma göre konuşuruz. Her türlü teklife açığım. Şimdiden herkese çok teşekkürler.

(Adıyaman ve Malatyada ikamet ediyorum. Yakın çevredeki arkadaşlar dilerse gelip görebilirler.)

### 2.EL MONSTER NOTEBOOK PİYASASI -Güncel Konu- ### ### 2.EL MONSTER NOTEBOOK PİYASASI -Güncel Konu- ### ### 2.EL MONSTER NOTEBOOK PİYASASI -Güncel Konu- ###

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YusfRdem -- 1 Ekim 2013; 22:59:44 >

• Yok mu satan
  • Lamer lamer makinalara ucuk fiyat biciolar. Burası da sahibinden coma dondu anasını satiim. Adam giib fiyat verenlar 2-3 haftada satıp kenara cekiliolar. Digerleri yedek klubesinden macı izlemeye devam etsin. Belki kurbaga kavak agacına cıkar onlarada sıra gelir.
  • Şu linkteki Monster laptopum elime ulaştı:

http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?kat=6224&urn=444951&lang=tr-TR

Ürün sıfır niteliğinde. Pilini, şarj cihazını ve laptopun kendisini kontrol etmek için sadece 3 kere açtım bilgisayarı.

Ürünün Monster üzerinde havale fiyatı 3,675. Ben ürünü 3,000'e satıyorum. Neticede ürün sıfırdan farksız. Tek eksiği ürünle beraber laptop çantası vermiyorum. Aradaki fiyat farkıyla kendinize SSD ya da başka birşey alabilirsiniz.

Satma nedenim ürünü beklerken 680m ekran kartlı daha iyi bir laptop almış olmam.

Şu an telefondan yazıyorum. Bilgisayara ulaşınca ürünün resimlerini de yollayacağım. Ürünü Ankara'dan elle de satabilirim dilerseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasirkula -- 15 Ekim 2013; 12:49:38 >

• MONSTER® Q47P150SM01

- 3 GB GDDR5 nVIDIA® GTX770M ekran kartı
    - Intel® Core™ i7-4700MQ 4-Cores; 6MB L3; 2.40GHz > 3.40GHz; 1600 MHz; 47W; 22nm
    - Intel® HM87 Chipset
    - Intel Smart Response Teknolojisi desteği
    - 15.6" Full HD ( 1920 x 1080 ) Mat LED Ekran
    - 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz RAM
    - 750 GB Western Digital Scorpio Black 7200RPM
    - 8x Multi DVD +-RW/-RAM WRITER; Dual Layer; Tray Load; SATA
    - Türkçe Klavye ( TR ) Işıklı
    - İşletim Sistemi Linux (Türkçe)
    - 2-in-1; 802.11b/g/n WLAN and Bluetooth™ v4.0 Module; Half Mini-Card PCIe Adapter
    - 2.0 MP Kamera
    - Parmak İzi Okuyucusu
    - Q Türkçe Işıklı Klavye
    - 1x USB 2.0 + 2x USB 3.0
    - Internal Bluetooth™ v4.0

Fiyat: SATILDI

Sanalpazar Linki:http://www.sanalpazar.com/Monster-Q47p150sm01-01-faturali__isp11631452

DH Dükkan Linki:http://forum.donanimhaber.com/m_82590742/f_//tm.htm#82590742

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasirkula -- 21 Ekim 2013; 23:09:08 >

• Fiyatta indirime gidildi.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.