Şimdi Ara

2 ekranın birini tek, aynı ekranların ikisini bir başka kasada aynı anda kullanmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba başlık çok uzun oldu farkındayım :)

şimdi şöyle özetlemek istiyorum,
    2 monitör
    2 kasa
    1 klavye fare

yapmak istediğim ise;

kasalardan birinde çift monitörü aynı anda kullanmak
    ikinci kasada ise tek monitörü istediğim zaman kullanmak.

yani kasalardan biri çift monitör diğeri tek monitör olacak.
    monitörler dvi
    kasalarda dvi ve hdmi portlar mevcut.

kvm switch falan gibi bilgilere rastladım ama işin içinden çıkamadım.
    yardımcı olabilir misiniz?
    teşekkürler.

• siteye donanım hakkında son yazdığım iki ayrı başlık için de tek bir cevap bile alamadım. cevabı bırak okunma sayısı bile 10~15'i geçmiyor.
    donanımhaber.com nasıl bir saçma mecraya dönüşmüş forum ana sayfasına girince zaten görüyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .mono

siteye donanım hakkında son yazdığım iki ayrı başlık için de tek bir cevap bile alamadım. cevabı bırak okunma sayısı bile 10~15'i geçmiyor.
    donanımhaber.com nasıl bir saçma mecraya dönüşmüş forum ana sayfasına girince zaten görüyoruz.

switchli bir dvi çoklayıcı (böyle bir şey var mı emin bile değilim) alsanız işiniz çözülür. Kasaları ise dvi ile bağlamanız çok daha doğru olacaktır. Tahminen konuşacağım iki kasanızdada dvi ve hdmi lar var. Kuvvetle muhtemel ikisinde de birer tane dvi vardır. Bu durumda hiç bir dönüştürücü kullanmadan bu dvi'ları dvi çoğaltıcıya bağlayıp, tek kasaya bağlayacağınız monitörü de dileğinize göre bağlayabilirsiniz. Önemli olan bir dvi ya da vga çoğaltıcı bulmak. Monitörün birinde en azından 2 giriş olsaydı switchi direk monitörün fw'inden yapardınız sorun olmazdı. Ben mesela hem notebook'u hem de kasamı tek monitörde kullanıyorum. Monitörümde 2 hdmi var ve giriş tuşundan değiştirebiliyorum kaynakları. Belki bukadar çevirici vs işine gireceğinize monitörünüzü satıp ya da kenara koyup 300-400 liraya 2 hdmi lı bir monitör ya da hdmi/dvi gibi farklı 2 girişli bir monitör alabilirsiniz. Boyuta ve özelliğe bağlı olarak fiyatlar da değşir tabii.

ama klavye mouse kısmı daha da zor açıkçası. Bunun içinde swithli bir şeyler bulmanız şart. Logitech'in üst sınıf mause ve muhtelen klavyelerinde bu özellik mevcut. Kendim mx master kullanıyorum altındaki tuştan direk değiştirebiliyorum notebook ve masaüstü arasında

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.