Şimdi Ara

2 bin liraya kadar ekran kartı tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar sistemim aşağı da ki gibi bana 2 bin liraya kadar ekran kartı lazım DX12 destekli önerilerinizi lütfen yazın.

İşlemci : intel i7 4.5
    RAM : 16 gb 2400 mhz corsair
    Ekran Kartı : zotac nvdıa geforce gtx 570 1280MB 326bit AMP Edition
    İşletim Sistemi : windows 8.1 x64
    Anakart : MSI Gaming 9 chipset z97
    güç kaynağı : 1000W fsp AURUM PRO

• tabi ki gtx 970 sli veya gtx 980.
  • Vatan computer > ekran kartı > fiyata göre sırala başında 2 hanesi gördüğünü al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sisteminiz iyiymiş.intel i7 4.5 tahminen 3770K/4770K'dır.Neyse konuya gelirsek 970sli 2400-2600 arası alınabiliyor.Ama stok sıkıntılı...Tek kart o fiyata gtx980 var ama f/p ürünü değil.1800tl civarına özel soğutmalı modeller çıkana kadar 980 öneremem. Forumdan 2.el 780ti sli yapacak şeklinde alabilirsiniz yine 2400 civarına...Ama önceliği güncel kart olan 970SLI kartlarına vermeniz daha iyi olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 26 Ekim 2014; 17:15:03 >
  • Tavsiyem referans tasarımlı GTX 980... Daha iyisi olamaz bana göre.

Takın ve kafanıza göre takılın.

• şu an piyasadaki hiçbir kartın dx12'yi ne ölçüde destekleyip desteklemeyeceği belli değil.dx11 kartlara destek gelecek deniyor ama ne ölçüde gelecek ve dx12 yeni donanım gerektiren özelliklerle mi gelecek o da belli değil.
  • gtx980 evga da karar kıldım arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cellat211

gtx980 evga da karar kıldım arkadaşlar.

Hocam bari Evga almayın.TR'deki modelleri ACX 1.0 soğutucular.Yüksek sesle düşük soğutma performansı sunuyor.Evga hariç herhangi bir marka alın bari.ACX 2.0 soğutuculu bulursanız alın yoksa almayın.Ama 2200 küsür liranın hakkını vermiyor kart.Tamam tek kartta en hızlısı belki o şu an için ama değmez.1800 civarına düşmediği müddetçe almanızı kesinlikle önermiyorum.Fiyatını haketmiyor.Şimdiden hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 27 Ekim 2014; 11:59:19 >
  • 2000TL gibi bir bütçeyi eğer gözden çıkarıyorsam kesinlikle tek karta yönelmem zira 2000TL verebiliyorsam 970SLI kurarım ve aradaki fiyat farkını görmem bütçemi artırır 970SLI kurarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patronage

2000TL gibi bir bütçeyi eğer gözden çıkarıyorsam kesinlikle tek karta yönelmem zira 2000TL verebiliyorsam 970SLI kurarım ve aradaki fiyat farkını görmem bütçemi artırır 970SLI kurarım

970 ve 980 arasında mimari fark var hız ve performans da cabası SLI olarak bilemiyorum ama 980 daha gelişmiş bir kart bu arada herkez evga diyor zotac ın soğutması kötü diyor lar 980 için aralarında 30-40 lira bi fark zotac daha pahalı şuan zotac nvdia 570 1280 mb 320 bit dx11 kart kullanıyorum bazı oyunlardaki optimizasyon sorunu hariç kolay kolay ısındığını görmedim birde daha önce hiç evga almadım başka forumlarda herkez evga diye diye 3 sayfa yazdı herkez farklı bişey diyor iyice kafam karıştı.

• Msi gtx 980

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

2000TL gibi bir bütçeyi eğer gözden çıkarıyorsam kesinlikle tek karta yönelmem zira 2000TL verebiliyorsam 970SLI kurarım ve aradaki fiyat farkını görmem bütçemi artırır 970SLI kurarım

970 ve 980 arasında mimari fark var hız ve performans da cabası SLI olarak bilemiyorum ama 980 daha gelişmiş bir kart bu arada herkez evga diyor zotac ın soğutması kötü diyor lar 980 için aralarında 30-40 lira bi fark zotac daha pahalı şuan zotac nvdia 570 1280 mb 320 bit dx11 kart kullanıyorum bazı oyunlardaki optimizasyon sorunu hariç kolay kolay ısındığını görmedim birde daha önce hiç evga almadım başka forumlarda herkez evga diye diye 3 sayfa yazdı herkez farklı bişey diyor iyice kafam karıştı.

Hocam kafa karıştıracak birşey yok.Evga 7xx serisinden itibaren garipleşmeye başladı. Evga GTX970/980 ACX 1.0 problem diye aratın Google'da.Kendiniz araştırın.Karşınıza çıkan sorunları okuyun.Gigabyte/Asus/Msi alabilirsiniz.Veya en güzeli 1750 liraya forumda B.M.W arkadaşımız ACX 2.0 soğutuculu herhangi bir problemi olmayan EVGA GTX980'i 1750'ye getirtiyordu.Ondan alın isterseniz.Hem güvenilir kişi,hem sıfır ve 3 yıl garantili,fiyatı da uygun...Kendisiyle henüz alışverişim olmadı ama bildiğim kadarıyla sorun yaşayan yok kendisiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 27 Ekim 2014; 13:57:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AC Kırıklar

quote:

quote:

Hocam kafa karıştıracak birşey yok.Evga 7xx serisinden itibaren garipleşmeye başladı. Evga GTX970/980 ACX 1.0 problem diye aratın Google'da.Kendiniz araştırın.Karşınıza çıkan sorunları okuyun.Gigabyte/Asus/Msi alabilirsiniz.Veya en güzeli 1750 liraya forumda B.M.W arkadaşımız ACX 2.0 soğutuculu 980'i 1750'ye getirtiyordu.Ondan alın isterseniz.Hem güvenilir kişi,hem sıfır ve 3 yıl garantili,fiyatı da uygun...

peki şu kartı önerir misiniz ?

http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-gtx980-amp!-omega-edition-gddr5-4gb-256bit-nvidia-geforce-dx12-ekarti.html?srt=PU

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam kafa karıştıracak birşey yok.Evga 7xx serisinden itibaren garipleşmeye başladı. Evga GTX970/980 ACX 1.0 problem diye aratın Google'da.Kendiniz araştırın.Karşınıza çıkan sorunları okuyun.Gigabyte/Asus/Msi alabilirsiniz.Veya en güzeli 1750 liraya forumda B.M.W arkadaşımız ACX 2.0 soğutuculu 980'i 1750'ye getirtiyordu.Ondan alın isterseniz.Hem güvenilir kişi,hem sıfır ve 3 yıl garantili,fiyatı da uygun...

peki şu kartı önerir misiniz ?

http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-gtx980-amp!-omega-edition-gddr5-4gb-256bit-nvidia-geforce-dx12-ekarti.html?srt=PU

Hocam verilen tarih yalan.Forumda bir arkadaş Zotac yetkili servisini arayıp öğrenmişti.Daha kartlar ülkelerinden çıkış yapmamış.Stoğa giriş süresi uzayacak.Önsipariş falan sakın vermeyin.Sonra paranızla rezil olursunuz. Sorunuza gelirsek Zotac stokta olsa bile ben daha önce Zotac GTX260/660/670Amp kullanıp dilim yandığı için önermiyorum(Hepsini satın almadım ama deneme şansım oldu)TR şartlarında şu anda alınabilecek 3 kart var.Gigabyte,Asus veya Msi...Nova'da ve Hızlıal.com'da vardı galiba stoklarda.Sipariş vermeden önce stokta olduğundan ve bugün kargoya verileceğinden emin olun yoksa bekletip dururlar.

quote:

Orijinalden alıntı: LuxResset

Vatan computer > ekran kartı > fiyata göre sırala başında 2 hanesi gördüğünü al

Forumda ilk defa "-" butonun kullandırdınız tebrik ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 27 Ekim 2014; 14:11:23 >

• cellat211 kullanıcısına yanıt
    O tarih gerçek değil daha disp. bile kendisine ne zaman gelecek bilmiyor.Kartlar daha yola çıkmadı bile yani.
  • vay arkadaş kime güveneceğimi şaşırdım 9 taksit olarak kartla almayı planlıyorum tabi önce şu 570 i 500 liraya satacağım birini buldum 1 hafta içinde belli olacak önceki parçalarımı da sattım kartla böldürüp rahat rahat iyi bi kart alayım dedim iyiki hemen almam gerekmiyor lazım olsa gitsek dandik bişey alsak yanacaz bu arada asus un ekran kartıve maximus v gene anakartını yaktım önceden ve hepside sistem açılırken oldu yani asus un hiç bi malını almam artık önceden GIGABYTE anakart ve ekran kartı kullanıyordum pek bi sorun görmedim ama yeni modellerde nasıldır bilemem biraz daha param olsa MSI almak isterim ekran kartını hiç denemedim ama MSI a güveniyorum neyse artık yorumlarınızıda dikkate alarak araştırmaya devam edeceğim lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin

• quote:

vay arkadaş kime güveneceğimi şaşırdım 9 taksit olarak kartla almayı planlıyorum tabi önce şu 570 i 500 liraya satacağım birini buldum 1 hafta içinde belli olacak önceki parçalarımı da sattım kartla böldürüp rahat rahat iyi bi kart alayım dedim iyiki hemen almam gerekmiyor lazım olsa gitsek dandik bişey alsak yanacaz bu arada asus un ekran kartıve maximus v gene anakartını yaktım önceden ve hepside sistem açılırken oldu yani asus un hiç bi malını almam artık önceden GIGABYTE anakart ve ekran kartı kullanıyordum pek bi sorun görmedim ama yeni modellerde nasıldır bilemem biraz daha param olsa MSI almak isterim ekran kartını hiç denemedim ama MSI a güveniyorum neyse artık yorumlarınızıda dikkate alarak araştırmaya devam edeceğim lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin

İlginçtir ki aynı anakartı kullanıyorum.Ve Asus gtx970 sli yaptım.Her ihtiyacımı karşıladı şu ana kadar.Asus,Msi,Gigabyte...Hangisini alırsanız alın pişman olmazsınız.Sadece satın almadan önce aldığınız yeri arayıp stokta olduğundan,eğer coil whine çıkarsa anında geri iade alacaklarına dair söz al.Hatta imzalı kağıt al.

• quote:

quote:

vay arkadaş kime güveneceğimi şaşırdım 9 taksit olarak kartla almayı planlıyorum tabi önce şu 570 i 500 liraya satacağım birini buldum 1 hafta içinde belli olacak önceki parçalarımı da sattım kartla böldürüp rahat rahat iyi bi kart alayım dedim iyiki hemen almam gerekmiyor lazım olsa gitsek dandik bişey alsak yanacaz bu arada asus un ekran kartıve maximus v gene anakartını yaktım önceden ve hepside sistem açılırken oldu yani asus un hiç bi malını almam artık önceden GIGABYTE anakart ve ekran kartı kullanıyordum pek bi sorun görmedim ama yeni modellerde nasıldır bilemem biraz daha param olsa MSI almak isterim ekran kartını hiç denemedim ama MSI a güveniyorum neyse artık yorumlarınızıda dikkate alarak araştırmaya devam edeceğim lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin

İlginçtir ki aynı anakartı kullanıyorum.Ve Asus gtx970 sli yaptım.Her ihtiyacımı karşıladı şu ana kadar.Asus,Msi,Gigabyte...Hangisini alırsanız alın pişman olmazsınız.Sadece satın almadan önce aldığınız yeri arayıp stokta olduğundan,eğer coil whine çıkarsa anında geri iade alacaklarına dair söz al.Hatta imzalı kağıt al.

msı o incelemeleri yapıyor diye biliyorum ama büyük ihtimal stoklara gelinnce MSI almay karar verdim 980 kartı 2 fanlı epey güzel duruyor soğutması daha iyi gibi

• O kadar para vereceksen 980 ti leri beklemen mantikli olur

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.