Şimdi Ara

2.4GHZ wifi sinyali kayboluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uydunet kablo modem Arris SBG-6900AC modemim var. 2.4GHZ wifi sinyali 2-3 günde bir kayboluyor. Wifi kanalını farklı bir kanal yaptığım zaman sinyal hemen geliyor reset atmaya gerek kalmıyor, wifi kanallarını 1-11 arası hepsini değiştirerek denedim ama sonuç aynı en fazla üç gün sorunsuz bağlanıyor sonra wifi sinyali yok oluyor hiçbir cihaz tarafından görülmüyor. Bu sorun neden kaynaklanabilir. Bulunduğum binada oldukça fazla wifi sinyali var bu sinyal çakışması yapabilir mi? Sorun neden olabilir, nasıl çözüm bulabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ac destekli 5ghz bandında çalışan bir Router alın keyifle kullanın. Belli bir fiyat aralığı söylerseniz yardımcı olabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thehook T kullanıcısına yanıt
    Router kullanmadan modem ayarlarından çözme ihtimali yok mu? extra masraf yapmak istemiyorum. Belki modemin benim bilmediğim bir ayar konfigürasyonu vardır. Önceden kablosuz ağ genişletici kullanıyordum o zaman sinyal kaybolması sorunu yaşamamıştım, olmadı yine kullancağım.
  • merhaba

modeme 1 metre yakında da sinyal olmuyorsa sorun modem donanımından yada yazılımından kaynaklabilir...

geceleri yeniden başlatma ayarı ile de bir çözüm deneyebilirsiniz...

yada

kanal ayarını otomatik olarak denediniz mi ?

manuel ayarlamada kanal sabit kalır ve başka yayın gelirse sinyal zayıflayabilir...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.