Şimdi Ara

2.4 ghz Modem ile 5 ghz Uyumlu Router Kullanılır Mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
1.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şuan 2.4ghz Zyxel marka modem kullanıyorum ve internet paketimin hızını yükselttiğim için 2.4 ghz de tam hızı alamıyorum ve ben modemi değiştirmek yerine 5ghz destekli router alsam bu router'i 5ghz de kullanabilir miyim? Mesela Xiaomi'nin mi wifi ac1200 router 4a modelini alsam dediğim gibi kullanabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C4L0X -- 12 Aralık 2019; 22:19:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kullanamazsın. Router hızı yükseltmez, modemden aldığı internetin sinyalini güçlendirir ve dağıtır sadece.
  • Hızı yükseltmesini istemiyorum sadece 5ghz de sinyal yaysa yeter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C4L0X -- 12 Aralık 2019; 22:18:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: C4L0X

Hızı yükseltmesini istemiyorum sadece 5ghz de sinyal yaysa yeter
    Modemden 5GHZ gelmiyorsa nereden bulup yayacak hocam?
  • Ethernet girişinden router olarak kullansam?

• quote:

Orijinalden alıntı: C4L0X

Ethernet girişinden router olarak kullansam?
    Bu olaya sanırım Bridge diyorlar. Modemi pasif olarak kullanıp pas geçiyorsunuz. Güzel fikir hocam bu iş görebilir.
  • ben kullanıyorum uydunetin verdiği modem 2.4ghz hızında ben laptop kullandığımdan gidip xiaomi router 3c aldım beraber kullanıyorum performansıda gayet tatmin edici bence 100mbit hızım var evde ve sonuç böyle :) 2.4 ghz Modem ile 5 ghz Uyumlu Router Kullanılır Mı?
  • 3c modelinde 5ghz desteği var mı ve köprü modunda mı kullanıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C4L0X -- 13 Aralık 2019; 8:1:28 >
  • router ı yanlış yazmışım 3g modelini kullanıyorum modemden ethernetle çıkış aldım router a bağladım router arayüzünden zaten yine normal modemdeki gibi wifi için şifre vs.. ayarlayıp geçiyorum. ama torrent için önermem torrent kısmını kullanamıyorum bile ... indirme işlemini yapamıyor ki genel olarak bu şekilde sıkıntı yaşayanlar var usb 3.0 kısmındada ara yüzde uyarı var 2.4 frekansında kopmalar olabilir diye kısacası usb işlevini kullanmaksızın sadece 5ghz için düşünüyorsanız xiaomi 3g güzel öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blavo.D -- 13 Aralık 2019; 10:11:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: V1CT0RY

Kullanamazsın. Router hızı yükseltmez, modemden aldığı internetin sinyalini güçlendirir ve dağıtır sadece.

Peki 5ghz modem kullanıp 2.4ghz özellikli router kullansam routerin yararı artar mı?

https://forum.donanimhaber.com/evimdeki-modem-ve-router-yetersiz-mi-kaliyor-ss-li--149025037#149025906

Şöyle bir konum var. Yardımcı olursanız sevinirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.