Şimdi Ara

2-3 kilometre wifi Çekme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
4
Favori
59.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şehir içinde sokaklar arkasından çekecek yüksek dbili wifi adaptor ve anten seti arıyorum. 1-2 kilometre uzaktaki arkadaşıma bağlancam. ne almalıyım.. alfa gibi küçük antenli kasens filan birsürü ürün var onlar işimi görürmü? yoksa büyük panel antenmi lazım kullanan bilen uzun mesafeden wifi çeken kişilerden tavsiye bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: yorkashton

şehir içinde sokaklar arkasından çekecek yüksek dbili wifi adaptor ve anten seti arıyorum. 1-2 kilometre uzaktaki arkadaşıma bağlancam. ne almalıyım.. alfa gibi küçük antenli kasens filan birsürü ürün var onlar işimi görürmü? yoksa büyük panel antenmi lazım kullanan bilen uzun mesafeden wifi çeken kişilerden tavsiye bekliyorum

http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link-tl-ant2424b-24dbi-outdoor-parabolic-anten/productDetails.aspx?productId=bd190040&categoryId=2699

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sokak arasında engelli alanda 2 .3 km den yayın almanız imkansız boşa para harcarsınız acık alan olsa işiniz kolaydı
  • ne kadar uzak okadar radyasyon
  • Radyasyon la alakası varmı? Anten evin üstünde olcak wifi de radyasyon yokki . Birde linkteki anten baya pahalı ve karşı taraftada aynısından olması gerekiyo ben sadece anteni bi yöne çevirip o taraftaki 1-2 km ye kadar olan evlerdeki wifileri görsün bağlansın millet başka semtten başka semte yolluyor şehiriçinde

• Usbnin çıkışında max 2500miliwatt varmış antene o gider en fazla o gücün radyasyonumu olur? 1watt bile değil

• radyasyon kısmına katılıyorum. korkulacak bişey yok.
    ama 2500 mw 2.5 watt yapar bunu düzeltelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

radyasyon kısmına katılıyorum. korkulacak bişey yok.
    ama 2500 mw 2.5 watt yapar bunu düzeltelim.

evet doğru 2.5 watt ama önemli bişey değil yani.. nedense kullanan kişilerden bilgi alamıyorum 2 haftadır araştırmama rağmen. piyasada birsürü wifi alıcı antenli adaptörler var kimi 2km kimi 3 diyo kimi1. 10dbi antenler var filan bitane alsam çekmese kalcak elimde
  • takipteyim
  • sokakta olsada anteni evin üstüne açık alana yerleştircem ve bi yone çevircem bana şimdi anten değilde antenin takıldığı usb wifi adaptörün tavsiyesini verin en güçlüsünü alayım. anteni daha sonra alcam hatta kendim yapcam. önclikle çıkış gücü maksimum watt olan adaptör önerisi bekliyorum acil. alfalar iyimi?

bu nasıl
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/1-km-usb-wifi-wireless-kablosuz-internet-adaptor-74571712
  • vazgeç bu sevdadan ! Birebir görüş var karşı tarafın vericisi kuvvetli diyorsan yardımcı olan çok olur.

• neden vazgeçeyim alfa awus036nhr 2000mw sipariş verdim. bide güçlü anrten alcam evin üstüne. birde taa 10 kilometre ilerdeki başka mahalleden çekiyoken ben kendi mahallemdenmi çekemicem?
  • 2-3 km arasında biyerde mutlaka bağlantının kopucağını düşünüyorum arkadaşın dediği gibi boşa para harcamak olur bence
  • 2-3 km lik sistem kurayım diyorum. isterse 500 metre engelli çeksin. 150 metre ilerde de arkadaşım var. amacım en uzun mesajfe alabilen güçlü bişey almak. illa 3 km gitmesi şart değil ama
  • Arkadaşlar bende cat5 ftp özellikli internet kablosu arıyorum. Nereden temin edebilirim acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sp4rtacus

Arkadaşlar bende cat5 ftp özellikli internet kablosu arıyorum. Nereden temin edebilirim acaba?

LADOX Ftp 305m 25awg

diye yaz google amcaya

oldukca kaliteli bir kablodur fazlası ile işini görür..
  • alfa awus036nhr aldım dün akşam geldi 5dblik anteniyle 50 metre civarı çekiyor. amaakşam geld, bu sabah anten çıkışına kablo değdirirken gitti galiba çıkışta elektrik yok dilimi değdirdiğimde.. yandı galiba transistor. anten çıkışına kablo değdircektim canlı uç şaseye değdi galiba bi kaç saniye. ondan önce çıkışa değerken elektrik çarpıyodu biraz şimdi sinyal yok. hiç çekmiyor. içinide açtım garantisi gitti. görünen bişey yok transistör var mikro... birde mikro direnç var 4-5 tane tam çıkış soketinin oralarda onlardan hangisi yanmıştır acaba. direnç olabilirmi. servise göndermek uzun sürcek bide garantiye girmez heralde
  • Açıkçası bu konuda pek bilgim yok ama wi-fi 2-3 km çekmez.Wi-max alabilirsiniz 75metreye kadar ful çekim gücü sağlıyor.
  • aslında anteni diyer binaların üstünde biyere koyar san cekebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: myalperen

Açıkçası bu konuda pek bilgim yok ama wi-fi 2-3 km çekmez.Wi-max alabilirsiniz 75metreye kadar ful çekim gücü sağlıyor.

http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link-tl-wa5210g-54mbps-yuksek-guclu-dis-ortam-access-point/productDetails.aspx?productId=bd100333&categoryId=410#Urun-Video

bu üründen aldım ürünün vidyosunu izlerseniz. 15km ile 52 km çekebiliyo. yada dağıtadabiliyor. ayriyetten prize takıldığı için diğer cihazlardan çok güçlü olduğu kesin. 75 metreyi 5db lik antenle bile çekerim evin içinden denedim. siz maksimum demişsiniz :D

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.