Şimdi Ara

2.1 Sistemi (Creative M2600 - T serisi - Philips SPA2310)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bass-tiz sesler net temiz çıksın, dinlenilen müziğin veya oyunlardaki seslerin net olsun (cızırdama çatlama uğultu yapmaması gibi) yeter. Ayrıca 'Ahşap Subwoofer' (Sub) ile 'Manyetik Koruma' olayıda çok önemli... Birde oyunlarda veya normalde Müzik dinlerken sesi-bass'ları v.b çok fazla aşırı açıp dinlemeyi sevenlerden değilim. Şöyle sesi bass ları mesela az-orta karar şekilde dinleyebilirim. Odamda küçük sayılır...

Ya acaba şu 'Manyetik Koruma' olayı sadece Uydu speaker'lara özel bişeymi, yoksa Subwoofer'da da (Sub)oluyormu?. Genelde 'Ahşap Sub' özelliğini arar dururuz belki bu yüzden Sun'da 'Manyetik Korumaya' gerek yoktur tam bilemiyorum. Eğer yoksa mesela Sub'u masa altında yere Modemin kablolarının, PC Kasa kabloların dibine, sonra bir iş çıkartmasın etkilemesin bunları... Unutmadan kullanılacak ses kartı (5.1-7.1 desteği sunan) Creative SoundBlaster Live! (24bit) Audigy Value...

Creative INSPIRE T3030 2+1
    (Ahşap Sub: var - Manyetik Koruma: bilinmiyor - 17W + 6W)
    http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=19850
    http://tr.creative.com/products/product.asp?category=4&subcategory=27&product=14096&nav=0

Creative INSPIRE M2600 2+1
    (Manyetik Koruma: Var - Ahşap Sub: bilinmiyor - 17W + 6W)
    http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=27058
    http://tr.creative.com/products/product.asp?category=4&subcategory=27&product=15970

Diğer iki alternatifte;

Philips SPA2310 2.1 44W RMS
    (RMS her Uydu için: 5 W - Subwoofer: 12 W)
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=256&productid=bd61315
    http://www.mavibilgisayar.com/yeni/index.php?Page=DetayliBilgi&No=2625

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 30 Kasım 2007; 12:58:00 >

• kardeş yazını tamamen okumadım ama müziik içinse 300 ytl en aşağı! çıkarman gerekir Sen zannediyor musun ki100 ytl e bu iş olsun zaten 100 ytl nnin için firmanın distribütorun ve de satıcının karları da var maliyeti de topla hepsi 100 ytl sen bu sistemden nasıl performans beklersin
    hangisini alırsan al pişman olursun
  • x230 kullanıyorum.memnunum bi şikayetim yok. en iyisi aklındaki modelleri dene, öyle karar ver.
  • quote:

Orjinalden alıntı: capteinfuat
    kardeş yazını tamamen okumadım ama müzik içinse 300 ytl en aşağı! çıkarman gerekir. Sen zannediyor musun ki 100 ytl ye bu iş olsun. zaten 100 ytl nin için firmanın distribütorun vede satıcının karları da var maliyeti de topla hepsi 100 ytl sen bu sistemden nasıl performans beklersin hangisini alırsan al pişman olursun

capteinfuat/ şimdi şöyle ben tabiki 200-300 Ytl lik bişey düşünmüyorum. Ama bilgisi tecrübesi olan uyelerimizden varsa paylaşmak istediğim şey şu; yazımda belirttiğim, 'olursa iyi olur' diye yazdığım bazı özelliklere göre, bu verdiğim 2.1 modeller nasıldır konusudu. Yardımcı olması için sitelerinide verdim. Yoksa gidip X-FI sistemine ve olabildiğince yüksek Volumlü müzik için, tüm filmerini Dolby Surround tarzı dinlemek için tabi kimse 100 Ytl ye bişey düşünmez orası doğru...

Mesela Creative INSPIRE T3030 2+1 şu an aklıma yattı gibi. Daha önce tercihim hep Logitech X230 yönündeydi.. Creative T3030 da (sitesinden daha iyi anlaşılıyorhttp://tr.creative.com/products/product.asp?category=4&subcategory=27&product=14096&nav=0 ) baya bir özellik güzellik var. Ahşap Sub da var. Peki Manyetik koruma olayı (Sub da veya Uydularda) ne durumda bilmiyorum... Yazımdaki konularda da düşüncenizi bekliyorum. Bu kadar uye arasında 2.1 sistemde olsa 4.1, 5.1 sahiplerinden de bilgi bekliyorum...

• Temiz ve berrak ses veren bir sistem istemişsin.X230 güzeldir ama bass ağırlıklı bir sistemdir ve odan küçük ve kullanacağın alan darsa sub ın levelini en alt seviyede tutarark dinlmek zorunda kalırsın ona rağmen bassların uğuldama ihtimali varCreative daha az basslıdır ama dediğin temiz sesi verir.Bütçen anladığım kadarıyla kısıtlı bu yüzden daha iyi sistemleri önermeyecem onun için t3030 ve aşağıda vereceğim linktekinden birini tercih edebilirsin.

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=256&productid=bd49654

• bende x230 var ama müzik en fazla 10 üzerinden 5 alır mid vetiz bakımından soyleyim ona gore al dikkat et eğer tiz onemliyse creative al
  • EnigM@ / Özellikle Creative INSPIRE T3100 2+1 tercih etmenin özel bir sebebi varmıydı?.. Fiyatta T3030 ile aralarında çok az fark var; T3030 - 84 Ytl kdv dahil, üst versiyonu sandığım T3100 - 78 Ytl.. Hem görünüş olarak T3030 daha iyi duruyor... Eğer dediğiniz gibi X230 bass ağırlıklı sistemse, ne kadar sesi kısarsakta uğultu yapıyorsa ve küçük odalar, PC masa altları için uygun değilse o zaman Creative modellerine bakıcaz. M2600 için hiçbişey demeyelim o zaman...
  • m2600 yerine t3100 önerdim çünkü tiz sürücüsü mevcut bu modelde m2600 de yok.Ama dediğin gibi t3030 görünüş olarak daha iyi duruyor.t3030 bakabilirsin.Ve genel olarakda kullananlar memnun ama eğer dinleme imkanın varsa bir dinle derim.Çünkü sonuçta sen alacaksınve senin beğenilerin daha önemli
  • Bunların arasında x230 derim
  • arkadaslar dun 2+1 creative a300 hediye geldi. biliyorum cok kaliteli pahali bi urun degil fakat uydu hoparlorleri tuhaf bi ses cikariyor. Onboard ses kartim var.. ac97 yaziliminda 2.1 icin 3 kanallı bi secenek dahi yok. 2 kanal olarak goruyor. Baska bir yazilimla halledebilir miyim? Creative ses karti alirsam daha kaliteli bir ses elde edebilir miyim ?
  • MICROLAB LXI-6322R 2.1 UZAKTAN KUMANDALI MULTIMEDYA SPEAKER
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=256&productid=bd50023#tablnk

Dostum bende dizüsünde kullanmak için 2.1 arayışındayım, araştırmalarım sonucu yukarıdaki üründe karar kıldım. Creative, Logitech gibi firmalarınthalatçıları paraya doymuş firmalar ve kar marjlarını yüksek tutuyolar. Birde üreten firmanın yüksek kar marjını ekleyince verdiğin paranın tam hakkını alamıyorsu bence. Bir çok yerde Microlab'ın iyat performas oranının çok iyi olduğunu okudum, en sonunda microabın 60watt eski bir 2.1 ses sitemini arkadaşımda dinledim, Creative SBS 370 nede M2600 çok rahat takar alet.

Sana tavsiye Microlabı da araştır derim.

• jardella / şöyle zaten 1.1 de olsa 2.1 de olsa bunun için 2 kanal olması gerekmiyormuydu. Hatta Creative ses kartı ayarlarında bile 1.1 ve 2.1 için 2 kanal seçiliyor.. Sorunun AC97 onboard ses kartından olabilir veya A300 2.1 sisteminden de.. Şu an en ucuz olarak Creative SB Live! 24bit Audigy önerilebilir, en azından Onboard olanından çok daha iyidir...

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 23 Kasım 2007; 21:32:14 >
  • Şimdi şöle diyim watt olaylarına fazla kafanı yormaSenin için önemli olan ses kalitesi.Onun için wattı düşük olmuş yüksek olmuş aldırma.Eğer bu dediklerini dinleme olnağın varsa git dinle ama dinlerken şunu unutma;mağazada vereceği ses ile evdeki farklı olabilir sadece ön fikir açısından hem tasarım hem malzeme kaltesi falan onlara bak.Sonrada burdan edindiğin bilgiler ile birleştir senin için en iyi olacağını düşündüğünü alırsın
  • banada yardım beyler

TV için 2.1 arıyorum x230 u 75ytlye buldum 80e kadar çıkarım
    başka öneri var mı?
  • Neyse mesajımda da belirtmiştm.. Fazla bass ağırlıklı yüksek Volumlü müzik dinlemem orta karar ses seviyesi yeterde artar bile. Odam küçük sayılır (PC masam bile) tabi apartman dairesi haliyle. Bunun için çok bass ağırlıklı denilen ve küçük odalarda ses-bass ne kadar kısılırsa kısılsın uygun olmadığı söylenen, Logitech X230 eledim hem fiyatıda yazdığım sistemlerden daha pahalıydı...

Şimdi ise Creative Inspire M2600, Philips SPA2310 arasında kararsız kaldım. Tabiki Creative Inspire T3100 veya T3030 içinde bilginizi bekliyotum... Bu 2.1 ler hk.da nedense hiç bir bilgi verilmiyor forumlarda, kullanıcılar memnunlarmı değilmi ne iyiliği-kötü tarafları nedir bir söylense rahatlıycaz yaw...
    Şu iki modelde kararsızlığım esas sebebi şuydu, Site linklerinede bir bakın;
    ---Philips SPA2310 2.1 44W RMS
    (RMS her Uydu için: 5 W - Subwoofer: 12 W)
    (Manyetik Koruma: var - Ahşap Sub: bilinmiyor)
    ---Creative INSPIRE M2600 2+1
    (RMS her Uydu için: 6 W - Subwoofer: 17 W)
    (Manyetik Koruma: Var - Ahşap Sub: bilinmiyor)

Bu Uydu ve Sub Watt gücü kafamı karıştırdı. EnigM@ / Watt olayına kafayı yorma demiş ama işte napalım böyle görünce birde (az-çok fark etmeden) fiyat farkını görünce düşünülüyor böyle... Hem Philips modeli Creative göre fiyat farkı 20-30 Ytl kadar ama neden Watt'ı daha düşük olduğu halde böyle?. Bir bilginiz varmı hem pahalı hem düşük W ilginç yani... Şimdi o farkı verip Creative alınca veya tam tersi Philips alınca sonra bir pişmanlık duymayalım. Her ay her yıl Speaker sistemi değiştirecek halimiz yok yani aldıkmıda düzgün bişey olsun dimi...
    Birde bilen varsa, Ahşap Sub ve Manyetik Korumada Uydu speaker durumları kesin nasıl varmı yokmu öğrenebilseydik...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.