Şimdi Ara

2.1 amfi baskı devre sıkıntısı..!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Harun577 ustanın vermiş oldugu 2.1 devre için malzemeleri aldım. Fakat devreyi asestat kağıdına-kuşe kağıdına-yağlı kağıda kısaca neye çıkarttıysam PCB geçiremedim ütü yöntemi ile 4 tane bakır plaket mahvettim olmadı.Kendi yazıcım yok kırtasiyelerden aldım çıktı farklı farklı yerlerden oda rica minnet tanesine 4TL alıyorlar kuşe kağıdına gerisini siz hesab edin Kafayı yedirtti bana birisi yardım etsin.Allah rızası için devreyi göndereyim işin ehli ustalar PCB Çıkarıp göndersinler ücreti neyse vereyim.Bir işe bulaşdık tamamlayalım.İnşallah[simage]https://img.donani2.1 amfi baskı devre sıkıntısı..!mhaber.com/upfiles/1001989/c2af44fa-5d8d-4f49-9d21-84fb6b8324ef.jpeg[/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hemorabi -- 25 Mayıs 2019; 4:1:50 >

• http://www.videorockola.com/proyectos-electronicos/car-audio/amplificador-2-1-con-tda7377/

Yazının sonundan yapım videosuna ayrıca PDF olarak indirip tüm malzeme listesine ulaşabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • harun577 H kullanıcısına yanıt
    anladım usta teşekkür ederimde şöyle bi sorun var malzame listesi tamam ama baskı için devre ters hazır pdf değil çok anlamam bilgisayar ile yapılacak işlemlemlerden benim verdiğim devrenin malzeme dışında herşeyi hazır yani örnek veriyorum resim mesela bu hazır 2.1 amfi baskı devre sıkıntısı..!
  • Devrenin linki varmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: harun577

Devrenin linki varmı ?
    usta sizin verdiğiniz devrede bunun çıktısınımı alıp baskı devre hazırlayacağım yazılar ters biçimde doğrumudur. ?2.1 amfi baskı devre sıkıntısı..!
  • Evet ters biçimde plakete basınca düzgün olacak plakete basınca nasıl gozukecegi PDF nin içinde bakıp çıkmayan yerleri kolayca bulabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Devre hazır olunca aynen üstteki yolların üstüne olacak elemanlar. Yanlış anlaşılma olmasın kafa karıştırıyor bazen

• hemorabi kullanıcısına yanıt
    Çekilin aradan, Sayın Tda7377 entegresi geldi ....
    Tek kaynak 12 ...15v olması avantaj ,,,,,

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt

Ustam bu entegreyi ne kadar kötüselerde bence hobi veya yeni başlayan ses elektronigine merakı olan herkesin yapması gereken bir devre. Ev için ses kalitesi yeterli bu benim görüşüm . ayrıca yapması zevkli oluyor az eleman fiyatına göre iyi kalite

• Yapım aşaması ve bias olcumleriyle herşey var
    https://youtu.be/uoNhpl-qggs

• harun577 H kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle, düzenli bir şekilde yapılıp iki adet 4-6 ohm MDF müzik kabini ile fazlası ile yetiyor ev için ..

• yapamadım tüm malzemeleri aldım pcb devreyi çıkaramadım konuyu değiştirdim ama değişmedi kafayı yiyecem 4 tane bakır plaket mahvettim denedğim kağıt türü kalmadı olmuyor biri yardım etsin
  • hemorabi kullanıcısına yanıt
    Hocam kagidiniz 135gr kuşe kağıt olsun utuyu son ayarda 15dk yapın zaman dolunca direk soğuk suya atın orda bı 10dk kalsın
    Mahvettim dediğiniz plaketlere hicmi aktarilmadi toner ?
    Çıktıyi lazer yazıcıdan alin

• Çıktı 4-5 farklı yerden aldım laser yazıcı dediler çıktı çıkıyor ama yarısı çıkmış yarısı çıkmamış 5dk uzun beklerse plaket yamuluyor yada sarariyor internet izledigim videolar eşliğinde yaptım olmadı çıktı alabilcegim farklı bi kırtasiye kalmadı.135gr kuşe çıktı aldım.

• Eski yöntem print kalemi ile yapın,basit küçük bir plaket zaten.markor kalem (CD kalemi de diyorlar) ile bakır üzerini resme göre boyayin sonra demir3klorur su çözeltisinde bakır yolları cozulene kadar yarım saat kadar tutun bu kadar basit,ille de lazer yazıcı toneri olmak zorunda değil.ayrica şu anda tonerlerin kalitesi çok kötü yağlı kâğıda bile yapismiyor.orjinal toner gibi değil.eskiden daha kaliteli idi dolum tonerler.herhalde ucuz bir toner maddesi buldular artık herkes onunla dolum yapıyor ama o toner yağlı kağıda,asetata yapismiyor.ayrica arkasında drum gölgeleri kalıyor

• Plaketleri zimparalayip tekrar deneyin olurmu bilmiyorum ama .CD kaleminide edding alın faberinkini kaldırıyor çözelti

• Sonunda hallettim cok teşekkürler herkese sadece bi sorum var resimde baski devre dogru degilmi cikarmam gereken devre.
    2.inci sorum malzeme listesinde 0.47uf(474)polyester demiş volt belirtmemiş kurulum videosunda 0.47uf 100v kullanıyor parçacı bana 0.47uf 63v vermiş sorun teşkil edermi değiştireyimmi.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hemorabi -- 26 Mayıs 2019; 5:1:4 >
  • Hayır sorun olmaz besleme voltajindan düşük olmasın .

Baskı doğru .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harun577 -- 26 Mayıs 2019; 9:23:43 >
  • Tda7377yi lehimlerken havyayi fazla tutmayın bacaklarında. Ve mutlaka iyi bir soğutucu bağlayın arayada termal macun . Lehine başlamadan plaketi pasta ile çok abartmadan yağlayin devrenin çalıştığına emin olduktan sonra plaketi , pasta kalıntılarını tiner ile temizleyin.

• Çok sağol harun usta vallaha sayende bitiriyoruz yavaştan 😀 devreyi tamamladigimda fotograf atarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hemorabi -- 26 Mayıs 2019; 14:18:47 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.