Şimdi Ara

1lt süt aldım 2.25tl. Ne oluyor yahu. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
4
Favori
5.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: H. Upmann

Bim DOST Süt 1 LT / 1.60 TL.

1.60'ta ucuz değil ki. Yarım yağlı alıyorum o da 1.35 TL. Mova falan 3'e kadar çıkabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametkoc

A101 in birşah marka sütünü tavsiye ederim hem uygun fiyat hemde kaliteli (CİDDİYİM)

Birşaha göre dost daha iyi. Migros süt de bunlardan da iyi. 1,60 a hepsi de alınır. Migrosunkini Sek üretiyor zaten (yoğurt , ayran ve tereyağ dahil)

Ayrıca her markette kataloglarda en az bir markada indirim olur 1,75 falan satılır. Süte fazlası verilmez.

Örnek şu an Migros'da Sütaş 2,25 ama 0,75 puan vereceği için maliyeti 1,50 oluyor. Biten katalog döneminde ise danone için geçerliydi. Diğer marketlerde de takip edenler bilir olur indirim. Genelde dimes, sek en çok indirime giren marka.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tashunkee

Suçlu sensin.Çünkü sütü her gün taze süt getiren hatice abladan almadın temiz değil diye,sonra gittin janjanlı paketlerde içi su ve tozdan oluşan şeye 2.25tl verdin.Ayrıca hatice abladan sütü benim gibi alıp mis gibi ev yoğurdu yiyemediğin için de senin adına üzülüyorum.

Yok dostum ben öğrenciyim ailemden uzakta kalıyorum burda günlük taze sütü denk getiremiyorum birkaç sefer buldum aldım yoğurt filan yaptım çokta güzel oldu ama şimdi o sütçü geçmiyor ne oldu bilmiyorum. Mecbur marketten alıyoruz ama artık yoksa hangi sütün daha kaliteli ve lezzetli biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kırmızı pelerin

quote:

Orijinalden alıntı: sametkoc

A101 in birşah marka sütünü tavsiye ederim hem uygun fiyat hemde kaliteli (CİDDİYİM)

Birşaha göre dost daha iyi. Migros süt de bunlardan da iyi. 1,60 a hepsi de alınır. Migrosunkini Sek üretiyor zaten (yoğurt , ayran ve tereyağ dahil)

Ayrıca her markette kataloglarda en az bir markada indirim olur 1,75 falan satılır. Süte fazlası verilmez.

Örnek şu an Migros'da Sütaş 2,25 ama 0,75 puan vereceği için maliyeti 1,50 oluyor. Biten katalog döneminde ise danone için geçerliydi. Diğer marketlerde de takip edenler bilir olur indirim. Genelde dimes, sek en çok indirime giren marka.

migrosun sütünü denemediğim için yorum yapamıyacağım ama önceleri dost süt tükettiğimiz için rahatlıkla söyleyebilirim ki birşah çok çok daha kaliteli

• dost süt 1.60 aynı şekılde mis süt şokta oda 1.60 ıkısındende ıcıorum ama tire süt içtim geçende hayran kaldım yok böyle bi tat.keçi sütü de var onun mükmmel ya.tire süt pakette 2 lıra..şişedekı sanırım 3 lıraya yakın yanlıs olmasın.

saman yok arkadasım ülkede.tarım ülkesıyız güya saman ithal ediyoruz halimize bak.!! saman olmayınca yada az oldugundan cok pahalı olunca çiftcı napsın gunde atıyorum 3 defa yedırıosa hayvana bı kere yem atıcak.hayvanlar besınsız kalıyor buna baglı olarak ne kadar besın o kadar süt. süt azalınca fıyatta artıo haliyle. bıcok hayvan sırf besınsızlık yüzünden kesımhanelere gıdıolar
  • quote:

Orijinalden alıntı: <flame>

dost süt 1.60 aynı şekılde mis süt şokta oda 1.60 ıkısındende ıcıorum ama tire süt içtim geçende hayran kaldım yok böyle bi tat.keçi sütü de var onun mükmmel ya.tire süt pakette 2 lıra..şişedekı sanırım 3 lıraya yakın yanlıs olmasın.

saman yok arkadasım ülkede.tarım ülkesıyız güya saman ithal ediyoruz halimize bak.!! saman olmayınca yada az oldugundan cok pahalı olunca çiftcı napsın gunde atıyorum 3 defa yedırıosa hayvana bı kere yem atıcak.hayvanlar besınsız kalıyor buna baglı olarak ne kadar besın o kadar süt. süt azalınca fıyatta artıo haliyle. bıcok hayvan sırf besınsızlık yüzünden kesımhanelere gıdıolar

3 tl ye süt vay be ne hallere düştük. 1 tl ye hergün kapının önünden geçer ama biz 3 tl ye aynı sütü marketten alıyoruz. Ne hale gelmişiz anlayan var mi

• o değilde sütaş ın günlük sütlerinden daha lezzetlisini bilmiyorum ben. uht sütler pek lezzetli değil genelde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sosyal Adam

quote:

Orijinalden alıntı: TheDappe

quote:

Orijinalden alıntı: Sosyal Adam

Arkadaşlar o sütü çiftçi lt si 45-50 kuruşa satıyor.Nerden biliyorsun derseniz Sütaş,İçim.. v.b büyük firmaların kullandıkları süt soğutma depolama mandıra ekipmanları (kaşar peyniri,lor peyniri,beyaz peynir ayran tereyağı... gibi şeylerin yapıldığı makinalar) 'nı fabrikamızda biz yapıyoruz o yüzden biliyorum.
    Birde bu işte en karlı çıkanlar şu köylerden süt alıp 70-80 kuruş farkla şehire pazarlayanlar.
    Bilginiz olsun diye söyledim

35 kuruşa bulursan banada alsana bi kaç ton

Hocam beynini kullanıp yazdığım okursan iyi olur.

Sütün köylü hayvan çiftliği çıkış fiyatı 50 kuruş. Daha iyise 60 kuruş diye biliyorum. Yanlışın olmasın?
    Çiftlikte köylüde aynı kapıya çıkıyor. Üretici

• mahalleye gelen sutculerde pek ucuza satmiyorki, biz her pazar 15 litre sut aliriz evde tuketmek icin (evde coluk cocuk yok kola meyve suyu falan icmeyiz) acik sutun bile litresi 2tl ama en azindan dogal. marketlerde denemedigim sut cesitleri kamladi ve fiyatla sutun kalitesi hakikatten dogru orantili. imkaniniz varsa moova yada sek gunluk sut alin. dost sutun icinde resmen su var tadindan anlasiliyor. fiyat/performans acisindan sanirim yorukoglu sutu fena degil 1,69 du en son.
  • Ekonomi gelişiyor, kredimiz artıyor, dış borç kapanıyor.
  • Konu SÜT MÜHENDİSİ dolmuş
  • Çok köylü gördüm sagdiklari sütü toplamaya gelmeyen firma yüzünden dökmek zorunda kaldiklarini.Gerçi bir bayram günüydü belki ondan gelmediler .herkes bize süt veriyordu alın eve götürün diye :)

• quote:

Orijinalden alıntı: 21indeyim

quote:

Orijinalden alıntı: BİLOCÆN

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

beğenmiyorsan içme zorla mı satıyoruz arkadaşım

Ne alaka gardaş süt içmeyecem de ne içecem ben akşam akşam adamın asabini bozma

bize ne arkadaşım fiyat belli ister iç ister içme içiyorsan da söylenme beğenmiyorsan almazsın muhabbet basit

Soylenip soylenmiyeçegimi sana mi soracam arkadaş. Almıyorum bundan sonra mahallenin sütçücusuden alacam sizin yerinize onlar kazansın.

alma sana kaldık sanki bir müşteri sensin adama bak lan

Ulan esnafın yüzsüzüde böyle oluyormus demek. Şurada millet ayaklansa almayacaz yusuf yusuf çekersin. Neyse daha fazla uzamasin polemik olmasın.
    arkadaşlar görün ve sizde mahallenizin sütçüsunden alın sutunuzü. Hem doğal beslenin kanser olmayın hemde çocuklarımız daha sağlıklı olsun.

arkadaşım almıyorsan alma milletide kışkırtma sanane hem kaliteli süt niye kanser etsin bende aynısını içiyorum

Sen o içtiğine süt mu diyorsun. Onlar süt değil. Benim bildiğim süt dışarda kaldımi eksir. Bu sütlerin eksidigini gören duyan var mi.

+1

Yoğurtta aynı şekilde öyledir.

• Açık sütte pahalı köylerde bile 1,5tl den satılıyor litresi. böyleyken markalara pek birşey diyemeyiz zaten oradan al götür fabrika işçi maaşı sigortası falan derken.
  • Her yaz tatile gittiğim yerde tepe köylerdeki halk, bu işle uğraşıyor 2 3 sene önce öyle bi konuşma geçmişti, sütleri danoneye satıyoruz demişlerdi, litre kaça felan diye sorduğumda acayip ucuz bi fiyat söylemişti ama şuan
    aklımda değil. Yaklaşık olarak firma %500 fen fazla kar ediyor, emekçi ise sömürülüyor, yapıcak bişeyide yok zaten kendi satmaya kalksa daha ucuza satacak bir kaç kuruş için katlanıyor onlarda. Devleti el koyması lazım bu işe ama öyle bişeyde zor gözüküyor, emekçilerin bir arada toplandığı ve firma olmadan direk halka ulaşan bir hizmet lazım, o zaman ucuz süt içebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dorocha -- 28 Mart 2013; 8:51:08 >
  • Çok pis kazıklanmışsın.

• quote:

Herkes bir madde yazsın. Sizce suçlu kim

2 yıl önce 7,75 tlye alınan sütaş peynir bu yıl 13,75 tl oldu her şey eyyiye gidey...

durmak yok açılmaya saçılmaya devam!
  • bimden yarım yağlı süt alan dikkat ettimi süt değilde su içiyosun resmen:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mcuk

suçlu bim'i tercih etmeyen

Hadi ordan

• http://www.mysupermarket.co.uk/#/asda-compare-prices/fresh_milk/asda_british_whole_milk_4_pints_227l.html
    ingilterede 2tl süt genelde 1Euro. yani bizdekine göre iki kat ucuz. Birde alım düzyi var bizen 4-5 kat fazla. Yani bizim alın gücümüz onlara göre 10 kat daha düşük.
    Edit: Pardon Euro değil Sterlin olacak. 1UK£=2,74185776Türk Lirası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funnel -- 28 Mart 2013; 11:46:08 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.