Yüzbaşı
26 Ekim 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 30 (Bu ay: 0)
359772 Gün Cezalı
357743 gün 11 s. 4 dk. kaldı
Gönderileri
Selamlar arkadaşlar. üstadların tavsiyelerine ihtiyacım var gerçekten ikilemde kalmış durumdayım. Elimde arada sırada kullandığım D7000 kit var. Fotoğraf çekmeyi severim ama rüyalarıma girecek kadar hastası değilim. Elimde muhakkak güzel bir fotoğraf makinesi olmalı kafasındayım. Son zamanlarda DSLR makine fazla uğraş gerektiriyor gibi bir takım kaygılar içerisine düştüm. Çoğu zaman ''şuan keşke D7000 yanımda olsaydı'' dediğim durumlar oldu fakat bilirsiniz ki genelde bu makineyi yanınıza almanız için evden çıkarken bugün fotoğraf çekeceğim düşüncesiyle evden çıkmak gerekiyor. spontane durumlarda malesef cep telefonunu kullanıyorum ve bu durumdan rahatsız olmaya başladım.

D7000 i kullanım şeklime ve tecrübelerime gelirsek. Auto ayarda en fazla 10-15 foto çekmişimdir. Duruma göre ya tam manuel yada diyafram modunda Raw+jpeg çekerim. iso, diyafram, enstantane terimleri ile aşinayım ve aralarındaki ahengi kullanmaktan zevk alıyorum. Fakat bir DSLR a 3 tane objektif alacak kadar kendimde o özveriyi göremiyorum. Durum böyle olunca tek objektifle dslr makineyi elde tutmak bana biraz mantıksız gelmeye başladı. Bu düşünce tabi zamanla oturdu, başlarda çok daha farklı düşünüyordum.

Öncelikle başlıkta belirttiğim Panasonic Lx100 sizce nasıldır? Manuel modda bütün kontrolu kullanıcısına verir mi? Boyutlarından dolayı yanıma alabileceğimi düşünüyorum çünkü genelde yanımda orta büyüklükte bir çanta herzaman bulunur. Fotoğraf kalitesi D7000 deki kadar tatmin eder mi? Yani kısacası bu makineye geçersem beni üzer mi?

Peki neden lx100? aslında fujıfilm x100t yide düşündüm ama onda sanırım zoom adına hiçbirşey yok. lx100 ün yeni olması, özellikleri ve aldığı yorumlar dikkatimi çekti.

Yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim, teşekkürler

lx100 linki http://www.dpreview.com/reviews/panasonic-lumix-dmc-lx100

bu arada lx100 ü amerikadan kuzenim vasıtası ile getirtme imkanım var yani takas edip üstüne para almış olacağım gibi bir durum olacak.
Bu işten anlayan arkadaşlara bir sorum olacak. Router ın yerini değiştirmek istedim bugün fakat kablo dar bir delikten geçtiği için RJ45 konnektörü kesip kabloyu yerinden çıkarıp tekrar bağlayacaktım ki birşey farkettim. Konnektörde sadece 4 tane kablo vardı onlarda slot sırasına göre 1.turuncu/beyaz 2.turuncu 3.mavi/beyaz ve 6.sırada mavi olmak üzere toplam 4 tane. internette biraz araştırdım ama buna benzer bu sırada bir bağlantı bulamadım. karşıma ya t-568a yada t-568b tipi bağlantılar çıkıyor. sorum şu ki bu bağlantı normal mi? yeniden bağlarken yine aynı sırada ve renkte mi bağlayayım?

not: internet servis sağlayıcıdan ethernet kablosu ile geliyor, ethernet kablosunun rj45 ucunu evde bizzat yaptılar.
Her açıdan ele aldığınızda(özellik, görüntü vs vs) bu iki bisikletten hangisini secerdiniz? Bunlardan birini almak üzereyim ama fiyatları arasında 10 euro kadar bir fark var ikisininde biribirine göre üstün oldukları ufak tefek yanları var ama ben henüz karar veremedim. Fikrinizi belirtirseniz sevinirim.

Bisiklet ufak tefek arazi alanında kullanılacak arada birde asfalta çıkılır. hoplama zıplama denemeleri yapılabilir. tabi bunların hepsi amatör ölçüde.

Birinci seçenek: Cross GRX 8

modelin sitesi:http://www.crosscycle.com/en/catalog/mtb-5/grx-8-13.html

Kadro aluminyum 7005

Genel özellikler:

FRAME/SIZE 26" ALLOY HARDTAIL/ 410, 460, 510, 560, 610

FORK SUNTOUR XCM-MLO

HEAD PARTS FSA

TRANSMISSION GROUP

CHAINWHEEL SHIMANO AFCM311C222XL

B.B.PARTS VP-BC73C

PEDALS VP-467

CHAIN KMC Z72

DERAILLEUR GROUP

REAR DERAILLEUR SHIMANO ACERA RD-M360

FRONT DERAILLEUR SHIMANO FD-M190M6

SHIFTING LEVERS SHIMANO SL-M360

FREEWHEEL SHIMANO CS-HG31-8I

WHEEL GROUP

RIMS CRX6 * FOR DB * INOX EYELETS

HUB FRONT SHIMANO AHBRM66BL 32H CL QR

HUB REAR SHIMANO AFHRM66BZBL 32H CL QR

SPOKES 32 BLACK SPOKES 14G

TIRES SCHWALBE RAPID ROB 54-559

OTHERS

HANDLE BAR HL MTB-AL-152

STEM HL TDS-D364-8

GRIPS VELO VLG-311AD2

SADDLE SELLE ITALIA Q-BIK

SEAT POST HL SP-19

SEAT CLAMP PROMAX 108Q

BRAKE FRONT SHIMANO BR-M395 HYDRAULIC DISC BRAKE

BRAKE REAR SHIMANO BR-M395 HYDRAULIC DISC BRAKE

BRAKE LEVER SSHIMANO BR-M395

ikinci seçenek: Sprint Apolon Elite

modelin sitesi:http://bikesport.bg/en/products/974-sprint-apolon-elite-26_quot_-hard-tail-mountain-bikes_

Kadro aluminyum 6061

Genel özellikler:

Frame – 26” Alloy APOLON ELITE

Sizes - 17”, 19", 21"

Fork - SUNTOUR SF13-XCR- LO 26" black

Headset - NECO, H148H, 1-1/8" AHEAD

Stem – PROMAX 31.8x 90mm

Handlebar - PROMAX, 31.8 mm, 660 mm

Rear Derailleur – SHIMANO, RD-M410 ALIVIO

Front Derailleur - SHIMANO FD-M311 ALTUS

Shift - SHIMANO SL-M360

Brakes – Hydraulic brakes Avid

Crank Set - SHIMANO FC-M361-L, 170

Freewhweel - SHIMANO, CS-HG41, 11-34T, 8 SPEED

Chain – KMC, X8, 1/2"x3/32"

Wheelset - 26" LDP

Hubs - front: QUANDO, KT-MD7F, rear: QUANDO, KT-MR5R

Tires – Kenda

Pedals - XERAMA SP-940 STEEL CAGE

Saddle - VELO VL1319

Seatpost – ZOOM, SP-56, ALLOY, 31.6x300mm
olayi olabildigince kisa anlatmaya calisacagim. sevgilim var 1 yildir beraberiz. 2 ayda bir Istanbul'daki evimize gelir 2 hafta bizle kalir. Kiz arkadasim pazartesi gelecek yine 2 hafta bizde kalacak. Yalniz bu sefer annemin davranislari bir gariplesti. Hani aile icerisinde bizde pek mesafe yoktur can cana takiliriz babamla bile ama son zamanlarda annemin bana olan hitap sekli, devamli espri yapmaya calismasi, neseli hali, sarilma sekli bile degisti yani pozitif bir dogrultuda degisti kendimi 5 yasinda gibi hissediyorum. Acaba bu durumun pazartesi gelecek olan kiz arkadasimla ilgisi olabilir mi?

not: bakin zaten ozele actim konuyu biri annem biride kiz arkadasim o yuzden yazdiklarimiza dikkat edelim, saygilar
evet beyler iki haftalik hasilati topladim, bir yerlere harcayayim diyorum onerileri alim

edit: nedense saka yaptigimi yada paralarin sahte oldugunu dusunenler var.. isiga dogru bir kacini tuttum seritlere ve kafalara dikkat..

Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 842
İkinci El Bölümü Mesajları: 24
Konularının görüntülenme sayısı: 16.718 (Bu ay: 50)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 275 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.