Şimdi Ara

1993 Hyundai excel 1.5 gls distiribütör sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracım 1993 model Hyundai excel 1.5 gls. araç ilk çalıştırmada çalışıyor ancak biraz ısındıktan ve biraz gaza yüklendikten sonra tekleme yapıp stop ediyor.aracı sürekli lpg ile kullanıyorum yıllardır hiç benzinde çalıştırmadım. bosch car servisinde sorunun distiribütör ve ateşleme bobininde olabileceğini düşünerek ateşleme bobini ve yow jung marka distiribütör ile değiştirdiler. ancak bu sefer araç hiç çalışmadı. kendi üzerindeki distiribütör ile çalışıyor fakat stop ediyor. yow jung marka distiribütör bildiğim kadarı ile orijinal bir distiribütör. neden böyle yapıyor anlamadım. sorunu bir türlü çözmedik bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olabilirmi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blade72 -- 11 Eylül 2015; 9:49:52 >

• Bende eskiden excel vardı.

Distribütörden şıngırtı şeklinde zil sesi şeklinde sesler geliyordu. Distribütörü tamir ettirdim. Yaklaşık 2 yıl sorunsuz kullandım. Ama sizin sorununuz distribütör değil.

Ama siz sorunu çözmek için yanlış yerden başlamışsınız.

İlk olarak benzin hortumlarını değiştirip, aracı enzinde kullanın. Benzinde de aynı sorun varsa donanımsal bir sorun var demektir.

İlk aklıma gelen hava hortumları. Hava ile ilgili bşey diye tahmin ediyorum.Motor ısındıktan sonra hortumlarda çatlak filan varsa hortumun genleşmesinden dolayı çatlaktan hava kaçırıyor olabilir.

Karbüratoru manifolda oturturken kara düzen oturtuyorlar. Manifold ile karbüratörün arasındaki plastik sıcaktan ezilip bükülüyordur. Ve hava alımı düzensiz oluyordur. Benim aracımdaki titreşi, stop etme, rolanti sornlarının sebebi bu plastikmiş. Bir plastik kalıptan kendim bir tane conta yapıp taktım. Sorunlar tamamen kaybolmuştu.

Normalde çok sorunsuz ve tamiri kolay bir arabadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: forumu

Bende eskiden excel vardı.

Distribütörden şıngırtı şeklinde zil sesi şeklinde sesler geliyordu. Distribütörü tamir ettirdim. Yaklaşık 2 yıl sorunsuz kullandım. Ama sizin sorununuz distribütör değil.

Ama siz sorunu çözmek için yanlış yerden başlamışsınız.

İlk olarak benzin hortumlarını değiştirip, aracı enzinde kullanın. Benzinde de aynı sorun varsa donanımsal bir sorun var demektir.

İlk aklıma gelen hava hortumları. Hava ile ilgili bşey diye tahmin ediyorum.Motor ısındıktan sonra hortumlarda çatlak filan varsa hortumun genleşmesinden dolayı çatlaktan hava kaçırıyor olabilir.

Karbüratoru manifolda oturturken kara düzen oturtuyorlar. Manifold ile karbüratörün arasındaki plastik sıcaktan ezilip bükülüyordur. Ve hava alımı düzensiz oluyordur. Benim aracımdaki titreşi, stop etme, rolanti sornlarının sebebi bu plastikmiş. Bir plastik kalıptan kendim bir tane conta yapıp taktım. Sorunlar tamamen kaybolmuştu.

Normalde çok sorunsuz ve tamiri kolay bir arabadır.

işin gerçeği teşhisi BOSCH CAR SERVİCE denen yerde koydular.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.