Şimdi Ara

1991 Mazda rx7 na (wankel 13b 1.3L 160 hp) vs Toyota Celica fifth generation (1.6L 4A-FE I4) (1991-1993)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, bilgisi olan arkadaşlar bu iki spor otomobili karşılaştırıp yorum yaparsanız çok sevinirim, performans, yakıt ve türkiyedeki kullanım rahatlığı açısından. İkisi de kaliteli ve değerli arabalara benziyor yaptığım araştırmalara göre fakat bu konuda bilgisi olanların değerli yorumlarını merak ediyorum. Özellikle başlıkta belirttiğim model ve jenerasyonlar hakkında bilgi istiyorum, yeni modellerle ilgilenmiyorum. Yorumlar için şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence google bunn için daha iyi bir kaynaktır. Bu tarz arabaları forumda kullanan sayısı bir elin parmaklarını, bilgi sahibi olanların sayısı iki elin parmaklarını geçmez
  • En azından wankel motor hakkında bilgi verebilecek birileri vardır diye umut ediyorum. Çok yakar mı, bir de bakım vs konusunda sorun yaratır mı?

Ayrıca nissan 200sx s13 modelini de merak ediyorum.

Bu üçü hakkında epey bir şey okudum ama anlayan bilen ve kullananlardan da bilgi almak istiyorum.

• Wankel motor yakiyor evet ama insanimizda soyle bir kani oldugu icin insanimiza cok yakiyor gibi geliyor "kucuk hacimli motor az yakar" , haliyle 1.3 motor da o kadar yakinca insanimiza cok yakiyor gibi geliyor. Bakimlari duzenli yapilirsa aslinda gayet uzun omurlu motorlardir , yakiti da performansina oranla uygun bence.. rx8 kullanma firsatim olmustu , sık yag eklemek gerekiyordu

• Wankel motorlar yapısı gereyi güç kaybı normal pistonlu motorlara göre çok azdır ve küçük hacimden yüksek güç üretir.
    Patenti mazdadadır.
    1000km'de ortalama 800mg yağ yakar(kullanıma bağlı)
    tork ve beygiri yüksek güçlerde verir ve düşük devirlerde cansızdır
    Türkiyede 2 tane wankel motor rektefiye yapan var ama ne kadar sağlıklı bilemem
    ömürleri pistonlu motorlara göre kısadır
    sandık motor 6000€ civarı

yani günlük kullanıma pek uygun değil

• 200sx iyidir fakat ülkemizde çok yıpratılıyor ve parça sıkıntısı var

• Bilgiler için teşekkürler,

Bir sorum daha olacak, mazda'nın 1.3 160 hp wankeli ile 200sx'in 1.8 turbo motorunun yakıt tüketimini karşılaştırırsak nasıl bir sonuç çıkar, şehir içi yakıt tüketimi aşağı yukarı kaç litredir bu motorların, karşılaştırmalı olarak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: YT

Bilgiler için teşekkürler,

Bir sorum daha olacak, mazda'nın 1.3 160 hp wankeli ile 200sx'in 1.8 turbo motorunun yakıt tüketimini karşılaştırırsak nasıl bir sonuç çıkar, şehir içi yakıt tüketimi aşağı yukarı kaç litredir bu motorların, karşılaştırmalı olarak...

Wankel daha fazla yakar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.