Şimdi Ara

19'UNCU MOT.P.TUG.K.LIĞI EDREMİT BALIKESİR (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
273
Cevap
9
Favori
129.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: generals.26

quote:

Orijinalden alıntı: predator76

quote:

aynen ya giden dedelerimiz bizi bi aydınlatsa çok iyi olacak :D ekşi ye göre sürgün yeri burası :D

senın yer de edremit mi hangi bölük usta acemide ?

İkiside balıkesir edremit - piyade

benimki 1.bölük seninkı kac? ve baska burası cıkana denk geldınmı :D
  • quote:

quote:

quote:

quote:

aynen ya giden dedelerimiz bizi bi aydınlatsa çok iyi olacak :D ekşi ye göre sürgün yeri burası :D

senın yer de edremit mi hangi bölük usta acemide ?

İkiside balıkesir edremit - piyade

benimki 1.bölük seninkı kac? ve baska burası cıkana denk geldınmı :D

Sen sülüs almışsın galiba ben almadım daha o yüzden bilmiyorum kaçıncı bölük olduğunu, sende mi piyadesin bu arada ?? bi arkadaş daha var donanımdan başka bulamadım bende :D

• yok sonucunda kacıncı boluk oldugunu yazar
    19 UNCU MOT.P.TUG.1 İNCİ MOT.P.TB. 1 İNCİ MOT.P.BL./ BALIKESİR EDREMİT / BALIKESİR

sen bıdaha bı e devlet yap bakalım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi predator76 -- 26 Ocak 2014; 2:21:57 >
  • quote:

yok sonucunda kacıncı boluk oldugunu yazar
    19 UNCU MOT.P.TUG.1 İNCİ MOT.P.TB. 1 İNCİ MOT.P.BL./ BALIKESİR EDREMİT / BALIKESİR

sen bıdaha bı e devlet yap bakalım :D

şimdi baktım bi daha kardeş yazmıyor öyle birşey
  • yazılanı kopyalıyıp yapıstırsana cunku 2.bolukte bı arkadasla daha tanıstım da ıllaki yazar dıye dusunuyorum senı acıkta bırakacaklarını sanmam :D
  • dostum resim yüklemeyi beceremedim ama yazılan aynen şu şekilde :D : Esas birliği: 19 UNCU MOT.P.TUG.KH/Balıkesir edremit/Balıkesir
  • generals.26 G kullanıcısına yanıt
    zannedersem işin sırrı sondaki KH da gizli :D
    edit: KH karargah demekmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi predator76 -- 26 Ocak 2014; 2:46:58 >
  • aynen bende şimdi sordum öğrendim :D irtibatı koparmayalım kardeşim orada çokça birbirimize ihtiyacımız olacak ... bize burada dedeler bilgi vermicek galiba zaten
  • Gençler; askerligimi ben de Edremit'te yaptım. 307.KD olarak. Değişen bir sistem yoksa Edremit Tugay'da toplanip sizi acemilik ve devamı için Ezine - Bergama - Burhaniye veya Edremit Tugay'da devam olacak sekilde dagitacaklar. Tugay'da rütbeli çok, sıkıntı olabilir. Bizim dönemde Tugay komutanı seri denetlemelerle hepimizin canını okuyordu. Dağıtımda imkanınız olursa Ezine veya Burhaniye'yi secmenizi tavsiye ederim. Ben Burhaniye'de Topçu Taburu'nda yaptım. Eğitimi filan çoktu ama havası güzeldi. Sabah güneş doğarken yapılan içtimalardaki o güzel gökyüzünü unutamiyorum hala. Kantin, gazino olarak fazla imkanı yok. Ancak vatani görevdir. Aslanlar gibi gider yaparsiniz Allah'ın izniyle. Yanınıza yeter miktarda iç çamaşırı almayı unutmayın. Ayakkabı için de vatka vs. Mutlaka Pudra alın çantaniza yoksa ayak mantarından kacisiniz olamaz. Şimdiden hayırlı tezkereler. ( Edremit 19.Piyade Tugayı Çanakkale Savaşı esnasında er'inden rütbelisine kadar tüm askerlerini şehit vermiş çok şanlı bir tugaydır. )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• eyvallah dostum verdiğin bilgiler için bu konuyu güncel tutalım illaki gidenler görenlerin paylaşacağı şeyler vardır
  • ben 353 kd olarak yeni gelen arkadaşlara hoşgeldiniz diyorum .piyade bölüklerinde eğitimler biraz ağırdır
    19 UNCU MOT.P.TUG.1 İNCİ MOT.P.TB. 1 İNCİ MOT.P.BL./ BALIKESİR EDREMİT / BALIKESİR sen bizimle aynı binadasın 1.nci bölükdesin ,bölük komutanınız iyidir sedat usttegmen ,
    diğer arkadaş TUG.KARARGAHDA onların orası daha rahat ,genel olarak kantinde her şey mevcut ,acemiler geldiğinde telefon sıra sorunu oluyor bizde yaşandı ,kantin sıra kuyrukları oluşcak tahmini bunun dışında pek bir şey yok , acemilikte yapacağınız şey tören için hazırlık ,bizde öyle oldu , bavullarınıza çok şey yüklemeyin buradan veriyorlar,getirceksinz traş malzemesi , çorap atlet vs fazla abartmadan getirin
  • Acemilikte ilk 1 ay çarşı izniniz yok , edremitte kalıcak olanlara dağıtım izni kullandırmazlar 2gün evci izni kullandırdılar , 23 gün boyunca törene hazırlık silahlı haraketler vs eğitimi alıcaksınız , her şey usta birliğie geçince başlıyor :) birde çevrenizi iyi gözlemliyeceksiniz madde kullananlar vs insanlarda var burada şaşırmayın,birde uzun dönem olarak gelmediğinize şükretceksiniz ,acemilikde koğuşlar full acemiler olucak usta askerlerle aynı koğuşta kalmıyorsunuz ,malzemelerinize sahip olun orta yerde bırakmayın , edremite gelicek olursak küçük bi yer akçaya yakın ,genel olarak çarşıya çıkınca internet ve yemek dışında yapacağınız pek bir şey yok , ziraat bankası kart çıkartın kantinlerde artık para işlemiyor atm kartı çıkartın benden demesi :) kırmızı kart veriyorlar ziraat bankasının buradan 6 tl depozitolu ama sistemde sorun oluyor o kartlar çalışmayabiliyor ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulut29 -- 26 Ocak 2014; 12:00:59 >
  • komutanlar cep telefonu konusunda nasıl düşünüyor acaba kardeşim
  • acemilikte hiç deneme ,usta birliğine geçince içeri sokabilirsen , yakalanmam diyorsan kullan ,bu ara çok askerliği uzayan var en az 9 gün ,tugay komutanı bu konuda hiç taviz vermior
  • sonuc olarak ıyı demıosunn ama bahsedılen kadar da kotude de degıl dıosun anlaşılan yaşamadan öğrenemiycez tam olarak
  • sen forumlara bakma eksisözlük felan yazanlar yüzünden ben çok önyargılı gelmiştim ama o kadar kötü bi yer değil,tugay komutanı çok çalışkan birisi sürekli bir şeyler için uğraş verior , komutanlar acemilere pek bir şey demiyor o yönden için rahat ol,usta birliğine geçincede alışıyorsun ortama 1 2 ay içersinde , ustdevre altdevre olayları oluyorişte birazda ama kısa dönemlere pek bulaşan karışan yok ,
  • quote:

komutanlar cep telefonu konusunda nasıl düşünüyor acaba kardeşim

Cep telefonu konusu benim zamanimda da çok sıkıydı. Eğitimde iken komutanlar koğuşlarda arama yaptiriyordu telefon için. Tavsiyem Sim Kartınızı alın telefon ile riske girmeyin. Sim Kartı da Nizamiye girişinde aramada görürlerse alırlar bilginiz olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    generals.26 bende 19 UNCU MOT. P.TUG.KH. olucam ins. Bu arada usta birliği belli değilmi bizim sadece balıkesire çıkar yazıyolar ama bende esas birlik bursa. Sistem değişmiş olmalı değilmi?
  • EvrEnoS_21 E kullanıcısına yanıt
    Belki her dönem farklı bir yere atıyorlardır bende bilmiyorum o kadarını, benim acemide ustada aynı bu arada .
    Sen ne zaman teslim olucan. Ben 5'te teslimim.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.