Şimdi Ara

19 Pin DisplayPort kablo tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
8
Cevap
1
Favori
694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. 20 pin displayPort kablo aldım. Kısadevre yapıyor bilgisayar. Monitöre sinyal gitmiyor.

19 pinli fp mümkünse max 60-70 liralık bir kablo arıyorum. Tavsiyeniz var mı?

• Up
  • Paugge şuan piyasanın en iyi Displayport kablosudur. VESA standartlarında üstün kalitede bir kablodur.

Şuan n11.com da v1.2 versiyonu 79-tl, v1.4 olanı 99-tl.

Ben Paugge v1.4 DisplayPort kablo kullanıyorum, aşırı kaliteli ve satıcı firma çok sağlam. Kargolama, kutulama vs. harika. Kesinlikle ucuz ürün almayın, bir kere alın kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

Paugge şuan piyasanın en iyi Displayport kablosudur. VESA standartlarında üstün kalitede bir kablodur.

Şuan n11.com da v1.2 versiyonu 79-tl, v1.4 olanı 99-tl.

Ben Paugge v1.4 DisplayPort kablo kullanıyorum, aşırı kaliteli ve satıcı firma çok sağlam. Kargolama, kutulama vs. harika. Kesinlikle ucuz ürün almayın, bir kere alın kullanın.
    Evet bahsettiğiniz markayla alakalı yazılar okudum aynen dediginiz gibi sanırım.

Ekran kartının dp port 1.4, kablonun 1.2 olması sorun cıkarır mı?

Bir de aldığım dp kablosu ekran kartına kısa devre yaptırıyor. O yüzden sinyal alamıyorum.

Bunun kablonun 20pinli olmasıyla alakalı olduğunu düşünüyorum araştırmalarıma göre.

Çünkü 19 pinli kablo alıp sorununu çözenler olmuş.

O yüzden kablo kalitesinden ziyade 19pin denemek istiyorum. Size zahmet olmazsa kablonuzda kaç pin olduğunu yazabilir misiniz?
    Altta 10 üstte 10 toplam 20 adet siyah delik var kablonun ucunda.
    Fakat iç kısımdaki sarı pinler 19 adet olabiliyor.
    Sizinkine bakıp içteki sarı pin sayısını söyleyebilirseniz çok yardımcı olursunuz.

• BPG2004 kullanıcısına yanıt
    Pin sayısını bilmiyorum, Paugge'nin sitesinden bakabilirsiniz, şuan işte olduğum için cevap veremiyorum.
    Ekran kartının 1.4 olması ile kablonun 1.2 olması sorun çıkarmaz. 1.4 ile 1.2 arasındaki farklar üst seviye çözünürlükteki yenileme hızlarında belli oluyor. displayport 1.2 ile 1.4 arasındaki karşılaştırma tablosunu ekliyorum.

19 Pin DisplayPort kablo tavsiyesi

v1.2 ile v1.4 arasındaki en belirgin farklar:

8k desteği, HDR desteği, HBR3 ve renk skala desteği...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MegaWolt38 -- 5 Haziran 2020; 12:21:12 >

• Ben de şu an bunu araştırıyorum. Paugge 1.4 için üretici N11 soru-cevapta 20 pin olduğunu söyledi, Amazon.com.tr'de bir kullanıcı da sorun yaşadığını söylemiş. Ülkede 19 pinli displayport yok sanırım, ithalatçılara duyurulur.

• Merhaba,

Ekran kartım AMD RX 6800 XT. Daha önce de AMD RX 5700 XT kullanıyordum. Monitörüm ise ASUS TUF GAMING VG27AQ.

AMD Freesync kullanmak için DisplayPort kullanıyorum. Kullandığım kablo ise monitörle birlikte gelen kablo.

Yaşadığım sorunlara gelirsek:

1.Eğer ekran kartı sürücüleri yüklü değilse (mesela formattan hemen sonra), bilgisayar kapalıyken açtığımda bilgisayar genelde siyah ekranda kalıyor (DisplayPort No Signal hatası ile birlikte). Logo görünmüyor, BIOS'a giremiyorum ve Windows açılmıyor. Defalarca güç düğmesinden kapatıp açmayı denediğimde rastgele bir denemede bilgisayar açılıyor. Bilgisayar bir kere açıldıktan sonra ise yeniden başlattığım zaman bu sorunu yaşamıyorum. Sorun cold boot'ta.

2.Ekran kartı sürücüleri yüklüyse, bilgisayar kapalıyken açtığımda logo görünmüyor ve BIOS'a giremiyorum; fakat Windows her denemede açılıyor. Yeniden başlatmada yine sorun yaşamıyorum. Sorun yine cold boot'ta.

3.BIOS'a bir şekilde girip bir ayarı değiştirip kaydedip çıktığımda,

3.1.Ekran kartı sürücüsü yüklü değilse, 1. maddedeki gibi bilgisayar genelde siyah ekranda kalıyor (DisplayPort No Signal hatası ile birlikte). Logo görünmüyor, BIOS'a giremiyorum ve Windows açılmıyor. Defalarca güç düğmesinden kapatıp açmayı denediğimde rastgele bir denemede bilgisayar açılıyor.

3.2.Ekran kartı sürücüsü yüklüyse, 2.maddedeki gibi bilgisayar kapalıyken açtığımda logo görünmüyor ve BIOS'a giremiyorum; fakat Windows her denemede açılıyor.

4.USB bellekten boot edip Windows kurmaya çalıştığım zaman 1.maddedeki sorunları yaşıyorum ve defalarca denemeden sonra Windows kurulum ekranına geliyorum. Bu sefer de kurulum sırasındaki ilk yeniden başlatmada kesinlikle boot etmiyor bilgisayar ve siyah ekranda kalıyor (DisplayPort No Signal hatası ile birlikte). Güç düğmesinden kapatıp açınca da haliyle Windows kurulumu hata veriyor.

Bu sorunları HDMI kablo ile yaşamıyorum. Hatta yaptığım denemelerde Windows'u HDMI kablo kullanarak kurabildim.

Yaptığım araştırmalarda önerilen ayarlar (Fast Boot->Disabled, CSM->Auto veya Enabled, Monitör ayarından AMD Freesync'i kapatma, Windows güç ayarlarından hızlı başlatmayı kapatma) eski ekran kartım olan AMD RX 5700 XT'de işe yarıyordu. Yeni ekran kartım olan AMD RX 6800 XT'de ise işe kesinlikle yaramıyor.

Yine daha önce DisplayPort kablolarındaki 20 pin problemini okuyup hem Digitus hem de Paugge marka kabloyla deneyip sonuç alamamıştım. Hatta kabloları iade etmiştim. Bu kabloların ikisi de yanlış hatırlamıyorsam 20 pin'di.

Bu anlattığım durumlar haricinde kesinlikle hiçbir sorun olmuyor. Oyunlarda veya normal kullanımda herhangi bir sorun yaşamıyorum. Bilgisayar en az 8-10 saat açık oluyor günde.

Bu durumun yine de kabloyla alakalı olma ihtimali nedir sizce? Satın aldığım Digitus ve Paugge 1.2 destekliyordu. Paugge 1.4 alsam bir faydası olur mu?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.