Şimdi Ara

19 - 2012 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
1
Favori
5.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Brezilya'da arkadan dokunduruversinler Vettel'e F1 oyunlarında yaptığımız gibi, işlem tamamdır.

Bu iş için en iyi adamımı gönderiyorum:

19 - 2012 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

• Vettel , hrt yuzunden gecildigini soyluyor... Arkasinda takilmis goya.. cok bahane uretiyor arkadas. Umarim haftaya alonso alir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hangi kanal veriyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Hangi kanal veriyor?

D-Smart 77. Kanal Smartspor

• Alonsonun lastik sorunu yaşaması üzücüydü ancak yinede fena yarış olmadı. Alonsonun şansını çok az görüyorum ben. İllede yağmur diyicem ama bakarsınız yağmur yağarda alonso önde olmasına rağmen yağmurda daha iyi sürüş yapan vettel pist üstünde yağmurlu havada alonsoyu geçerek şampiyon olur. Ben bu riske rağmen yağmur istiyorum. Bu pistide pek beğenmedim açıkcası. yani biraz suzuka biraz çin birazda spa vari bişeyler olsun. yani birbirini takip eden virajlar dan başka şey çıkmayacak bu gidişle. Ne biliyim biraz farklı olsun. Anadoludan 6 km lik bi köy yolunu büküp bağlayıp bi pist tasarlasam her halde daha ilgi çekici olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: os_lnx

Alonsonun lastik sorunu yaşaması üzücüydü ancak yinede fena yarış olmadı. Alonsonun şansını çok az görüyorum ben. İllede yağmur diyicem ama bakarsınız yağmur yağarda alonso önde olmasına rağmen yağmurda daha iyi sürüş yapan vettel pist üstünde yağmurlu havada alonsoyu geçerek şampiyon olur. Ben bu riske rağmen yağmur istiyorum. Bu pistide pek beğenmedim açıkcası. yani biraz suzuka biraz çin birazda spa vari bişeyler olsun. yani birbirini takip eden virajlar dan başka şey çıkmayacak bu gidişle. Ne biliyim biraz farklı olsun. Anadoludan 6 km lik bi köy yolunu büküp bağlayıp bi pist tasarlasam her halde daha ilgi çekici olur..

Alonso'nun onde basladigi yagmurlu bir yarisi kusura bakmayinda sene boyunca surdurseler Vettel Fernando'yu gecemez. Alonso son aciklamasinda sampiyonluk sansinin %25 oldugunu soylemis. Ha bende o kadar oldugunu dusunmuyorum ama umutsuzluga kapilinilacak bir durum da yok hani. Cunku Formula 1 bu abi ne olacagini kestirebilseydik izlemezdik, takip etmezdik. Vettel'in basina bisey gelir, o, ona carpar, digeri pitte sorun yasar falan filan. Austin pisti konusundaysa sana katilmiyorum hocam RB8'ler icin tasarlanmis bir pist gibi gorunse bile tamamen F1 odakli insa edilen nadir pistlerden. Biraz toplama bir pist oldugu dogrudur ancak zevksiz bir yaris izledigimizi de kimse soyleyemez herhalde.

• hamilton gerçek bir şampiyon olduğunu gösterdi bu yarışta.. gerçekten çok akıllı sürdü.. tüm yarış boyunca vettel'den daha hızlıydı ama vettel önde olmanın avantajını kullandı uzun süre.. pitstop sonrası peşpeşe eht'ler sonrası işi aceleye getirip lastikleri perişan edecek sandım ama bir süre rölantiye alıp sert lastik avantajını kullandı ve sabrederek çok doğru zamanda çok harika bir geçiş yaptı.. mclaren'in yarış performansı sıralama turlarına oranla çok çok iyiydi.. button çok gerilerden kalkmasına ve yarışın ortasına kadar orta sıralarda vakit kaybetmesine rağmen 5. olmayı başardı, ki sert lastikleri hamilton'ın aksine hiç çalıştıramadı..

bu arada ben pisti baya beğendim.. oldukça akıcı olmuş, inişler çıkışlar falan.. istanbulpark'a benzemiş gerçekten..
  • Yani zevksiz bi yarış izlemedik ama pist biraz daha değişik olmalı. italya ya benzemeli birazda pistler suzukaya ne biliyim farklı olmalı biraz. Tabi yarış gayet güzeldi ancak F1 araçlarının maksimumu gösterebileceği yer olmalı artık. Yoksa 300 ü geçmiyor. indy car alay edicek yakında. en çok sevdiğim pist suzuka olas gerek ve sonrasında belçika. Buralıra ters çevirip yapıştırsalar daha ilgi çekici olur heralde. 1 km nin üzirende düzlük var gördüğümüz ortalama hız 315 i geçmiyor.

Alonsonun yağmurda sürmesine bayılıyorum açıkcası farkını mutlaka ortaya koyuyor. 2008 almanyaydı galiba hala aklımda. çoğu pilot piti kaçırıp pist dışına taşarken her seferinde pistte kalmayı başarıyor hastayım gerçekten. Çok az spin atıyor ve çoğunlukla piste dönmeyi başarıyor. Açık ara en hasta olduğum pilot.
    Ama belli olmaz her zaman gününde olmaya biliyor. Vettelinde ilk yarınışın italyada toro rossoyla yağmur altında aldığını da hatırlamak lazım.

• brezilya'da ferrariler daha başarılı oluyor gibi fakat son yarış bir ara alonso ile vettel arasında 34 sn fark vardı. iyimser olamıyorum
  • quote:

Yani zevksiz bi yarış izlemedik ama pist biraz daha değişik olmalı. italya ya benzemeli birazda pistler suzukaya ne biliyim farklı olmalı biraz. Tabi yarış gayet güzeldi ancak F1 araçlarının maksimumu gösterebileceği yer olmalı artık. Yoksa 300 ü geçmiyor. indy car alay edicek yakında. en çok sevdiğim pist suzuka olas gerek ve sonrasında belçika. Buralıra ters çevirip yapıştırsalar daha ilgi çekici olur heralde. 1 km nin üzirende düzlük var gördüğümüz ortalama hız 315 i geçmiyor.

Alonsonun yağmurda sürmesine bayılıyorum açıkcası farkını mutlaka ortaya koyuyor. 2008 almanyaydı galiba hala aklımda. çoğu pilot piti kaçırıp pist dışına taşarken her seferinde pistte kalmayı başarıyor hastayım gerçekten. Çok az spin atıyor ve çoğunlukla piste dönmeyi başarıyor. Açık ara en hasta olduğum pilot.
    Ama belli olmaz her zaman gününde olmaya biliyor. Vettelinde ilk yarınışın italyada toro rossoyla yağmur altında aldığını da hatırlamak lazım.

suzuka'da da azami hız yok? o pist niye güzel? üstelik takvimin en sıkıcı geçen 5 yarışın biridir her zaman. suzuka'yı sürmeyi bende çok severim ancak gel gelelim seyir anlamında 2005 istisnası dışında çok iyi yarışlar geçtiğini hiç hatırlamıyorum.

bu yılki yağmur avantajı ferrari'nin aracın lastikleri iyi ısıtmasıyla ilgili. ha alonso yağmurda kötü mü sürer? hayır ama öyle ahım şahım bir sürüşü olduğu da söylenemez. 2010 yılında spa'da hiç gereği yokken spin atıp kaza yapmasaydı şimdi 4. şampiyonluğu kovalıyor olacaktı.

yağmur denince akla şumi ve hamilton geliyor şu anki gridde. ama mp4-27, yağmurun olduğu dönemde yavaş virajlar-mekanik yol tutuş-lastik ısıtma sorunu yaşadığı için bu yıl hem button hem hamilton pek gösteremediler kendilerini.

yağmurlu bir interlagos finali kulağa hoş geliyor.

• Hamiltonun vetteli gectikten sonraki, vettelin cok merak edilen telsiz konusması:

"Unbelievable..........with the stupid overtake. It's Karthikeyan's fault"

adam gecti
    ağlamaya gerek yok.....
  • valla karthikeyan oyalamış olabilir ama hami söke söke geçti bence de gereksiz ağlamış kaldı ki arabasının kıçını yırttı ama ne lider götürebildi ne de tekrar geçebildi.

hamilton araçla birlikte paket olarak yarışın en iyisiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: tylor

quote:

Yani zevksiz bi yarış izlemedik ama pist biraz daha değişik olmalı. italya ya benzemeli birazda pistler suzukaya ne biliyim farklı olmalı biraz. Tabi yarış gayet güzeldi ancak F1 araçlarının maksimumu gösterebileceği yer olmalı artık. Yoksa 300 ü geçmiyor. indy car alay edicek yakında. en çok sevdiğim pist suzuka olas gerek ve sonrasında belçika. Buralıra ters çevirip yapıştırsalar daha ilgi çekici olur heralde. 1 km nin üzirende düzlük var gördüğümüz ortalama hız 315 i geçmiyor.

suzuka'da da azami hız yok? o pist niye güzel? üstelik takvimin en sıkıcı geçen 5 yarışın biridir her zaman. suzuka'yı sürmeyi bende çok severim ancak gel gelelim seyir anlamında 2005 istisnası dışında çok iyi yarışlar geçtiğini hiç hatırlamıyorum.

bu yılki yağmur avantajı ferrari'nin aracın lastikleri iyi ısıtmasıyla ilgili. ha alonso yağmurda kötü mü sürer? hayır ama öyle ahım şahım bir sürüşü olduğu da söylenemez. 2010 yılında spa'da hiç gereği yokken spin atıp kaza yapmasaydı şimdi 4. şampiyonluğu kovalıyor olacaktı.

yağmur denince akla şumi ve hamilton geliyor şu anki gridde. ama mp4-27, yağmurun olduğu dönemde yavaş virajlar-mekanik yol tutuş-lastik ısıtma sorunu yaşadığı için bu yıl hem button hem hamilton pek gösteremediler kendilerini.

yağmur deyince akla ilk alonso geliyor. daha önce en fazla bi kaç spinini hatırlıyorum biriside spa diğeri malezya. bunun dışında spin atarak yarışa veda ettiği yarış aklıma gelmiyor. Aklıma gelmeyen bir yada iki tane daha olabilir geride kalan 10 yılda.
    O yüzden yağmur deyince akla ne hamilton gelir nede shumi yağmur denince akla gelen yegana pilottur alonso. kuşkusuz her yağmurda mükemmel sürer diyemeyiz her yağmurda diğerlerinden daha iyi olacak da diyemeyiz ancak en istikrarlısı ve en iyisi kuşkusuz şuana kadar. Bundan sonra devran değişir tersine döner bilemem. Ancak aklı başında kimsenin bunu inkar edebileceğini sanmam. Sıkıcılık göreceli bi kavram kimisine göre sıkıcı değildir. Ben suzukayı seviyorum. Hiç mücadele olmasa bile şu amerikadaki pistten ve istanbul parktan seyir zevki daha yüksek.

• quote:

quote:

quote:

yağmur deyince akla ilk alonso geliyor. daha önce en fazla bi kaç spinini hatırlıyorum biriside spa diğeri malezya. bunun dışında spin atarak yarışa veda ettiği yarış aklıma gelmiyor. Aklıma gelmeyen bir yada iki tane daha olabilir geride kalan 10 yılda.
    O yüzden yağmur deyince akla ne hamilton gelir nede shumi yağmur denince akla gelen yegana pilottur alonso. kuşkusuz her yağmurda mükemmel sürer diyemeyiz her yağmurda diğerlerinden daha iyi olacak da diyemeyiz ancak en istikrarlısı ve en iyisi kuşkusuz şuana kadar. Bundan sonra devran değişir tersine döner bilemem. Ancak aklı başında kimsenin bunu inkar edebileceğini sanmam. Sıkıcılık göreceli bi kavram kimisine göre sıkıcı değildir. Ben suzukayı seviyorum. Hiç mücadele olmasa bile şu amerikadaki pistten ve istanbul parktan seyir zevki daha yüksek.

Yağmur denince aklına Alonso geliyorsa senin baya bir video izlemen gerekiyor.

• hiç gereği yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

valla karthikeyan oyalamış olabilir ama hami söke söke geçti bence de gereksiz ağlamış kaldı ki arabasının kıçını yırttı ama ne lider götürebildi ne de tekrar geçebildi.

hamilton araçla birlikte paket olarak yarışın en iyisiydi

3. ve 7. Virajlar arasında yol verme konusunda, yarış öncesi charlie gerekli bilgileri vermiş zaten karthikeyan ve diğerlerine.

adam geçmiş midir
    geçmiştir
    gerisi boştur.

• quote:

quote:

quote:

Hamilton yağmurda çok iyidir fakat Alonso'dan iyimidir sırf bu sezona bakarak bi yargıya varamam ama Alonso Schumi'den yağmurda iyi diyeni pek duymamıştım sana kadar.
    Tavsiyem sana 96 Barcelona'da Schumi'yi izlemelisin bir de Hamilton'un Silverstone'daki baskın performansını.
    Yakın tarihten 2011 Kanada GP ve Schumi yine performanslara örnek..

Rainmaster diye lakabı var herifin yahu

• Bu yağmur koşulları pilotlar için çok zordur. Eyvallah, bazı pilotlar yağmurda aracı daha iyi kontrol edebilirler. Yalnız yağmurun da kimi tokatlayacagi belli olmaz. Bir bakmışsın uzman dediğin adamin felegi şaşmış pistte.
    Kimseye garanti vermem yağmurlu havada.
    Bir garanti veririm o da şudur;
    Yagmur illa ki birilerini tokatlayacaktır.

• @optimus 1
    Siyasetçi yorumu oldu seninkisi biraz

Yağmurda Massa kötüdür,Webber iyi değildir,Rosberg vasattır.
    Schumi Vettel,Alonso,Hamilton hatta Button'da iyidir yağmur da Kimi için nötr düşüncem.
  • Alonso' nun artık hiç şansı yok. Matematiksel olarak bir şans var gibi görülse de RedBull' un performansına bakınca şampiyonluğu beklemek hayalcilik malesef. Benim son yarıştan tek beklentim artık Massa' yı kösteklemesinler de adamcağız bari kendi evinde taraftarları için rahat kafayla yarışsın. Muhtemelen kürsü yapacak performans gösterecektir engel olmazlarsa.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.